Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 2 éve gumiba szexelünk és már...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 éve gumiba szexelünk és már nem bírom mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve gumiba szexelünk mert nem szedhet tablettát (anyukájának volt már trombózisa így az orvos nem írja fel neki még akkor sem ha az anyukájánál nem is a fogamzásgátló miatt történt,mivel így már nagyobb az esély hogy ő is hajlamos rá).


Nagyon sok problémát okoz nekünk ez a dolog, nem élvezem a szexet így, nem érzek semmit. Ő meg nem nagyon akar ezen változtatni mert hogy nem tud mit csinálni. Az orvos lebeszélte őt a spirálról is mert hogy azt inkább szülés után ajánlják illetve elég fájdalmas is a felhelyezésre.

Én erőltetem kicsit hogy menjen el vérvételre hogy kiderüljön hajlamos-e trombózisra vagy akkor mégis szedhetne tablettát.

Pharmatexet sem akarja mert hogy sok barátnője lett attól terhes stb.


Van valaki hasonló cipőben? Mit lehet tenni? Én vagyok a szar hogy hisztizek a gumi miatt? Csak tényleg már 2 éve bírom de nekem egyáltalán nem élvezetes így a szex.


2019. máj. 19. 11:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
Keress egy normális csajt. Gumiban maximum az anál az élvezetes.
2019. máj. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
66%

Méhszájsapka, caya diaphram. Én az utóbbit használom semmi gond nincs vele.

És nem, nem veled van a gond, az én barátomnak is volt ezzel gondja, ezért váltottunk.

2019. máj. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Melyik a fontosabb, a kényelmed vagy a barátnőd egészsége?
2019. máj. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
19%

3: Felesleges ezt szembeállítani. Szakítással a kecske is jól lakik, meg a káposzta is megmarad.

Szerencsére a való életben rengeteg normális nő van, aki nem akarja rád kényszeríteni az élvezet nélküli szexet, csak mert patológiásan retteg a gyógyszertől.

2019. máj. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Az anyjának trombózisa volt és te még erölteted a tablettát, mikor az orvos is azt mondta ne szedje??? A pesszárium nem biztonságos, gondolom aki itt javasolgatja, szintén az erősebbik nem tagja... Nem őt fogják kikaparni, ha teherbe esik.


Remélem a barátnődnek lesz annyi esze, még mielőtt ráveszed, hogy a kedves f.d kényelme miatt trombózishajlam ellenére is szedje a tablettát, hogy kiteszi a szűröd.

2019. máj. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem patológiás rettegés az, ha trombózishajlammal nem akarsz olyan gyógyszert szedni, ami négyszeresére növeli az arra való kockázatot. Bár anyád is szedett volna tablettát, akkor nem született volna eggyel több tudatlan, aberrált egyed a Földre...

Amúgy kérdező, ha ennyire leszarod a barátnőd egészségét, akkor tényleg mindkettőtöknek jobb , ha szakítasz. Amúgy meg vannak hormonmentes megoldások a felsoroltakon kívül, nézz egy kicsit utána. Tudom, hogy egyszerűbb lenne, ha a barátnőd mérgezné magát a te kényelmedért, de általában van más megoldás, még ha kicsit több időbe is telik rájönni, hogy mi az, ami mindkettőtöknek működik.

2019. máj. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
12%
Annyira finomak és nőiesek vagytok... Talán érdemes lenne elgondolkodnotok, mégis miért vált ki belőletek ilyen indulatokat az, hogy ha egy férfinek is vannak igényei! Hát én bizony egy percig sem maradnék egy olyan nővel, aki csak gumival lenne hajlandó szexelni. Nem vagytok képesek felfogni, hogy az nekünk nem jó, csak egy kínszenvedés.
2019. máj. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

#7: Te nem bírod felfogni, hogy valakinek az életébe kerülhet a nagy kényelmed meg igényed te barom! Amit leművelsz hányiger. Az orvosa javasolta hogy ne szedje mert veszélyes rá nézve. Te talán orvos vagy? Menj akkor dugj meg egy pasit aztán kiélheted a vágyaid óvszer nélkül.

Aki nem bírja felfogni a dolgokat normálisan az ne szexeljen! Bár az ilyen felfogású embereknek nem gondolom, hogy tartós párkapcsolata lenne. Isten mentsen meg minden nőt tőlük.

2019. máj. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

"aki nem akarja rád kényszeríteni az élvezet nélküli szexet, csak mert patológiásan retteg a gyógyszertől." => De könnyen játszol más szervezetével...

Én szedtem fogamzásgátlót, pedig az én családomban is gyakori a trombózis.

Azt ugyan nem kaptam, de nagyon szarul voltam tőle. Azóta orvosi papírom is van róla, hogy NEM szedhetek, mivel a 3.terhességem alatt tele lettem visszerekkel. Szerencsére nem akarja senki rám erőltetni a fogamzásgátlót. (Nektek nem jó gumival, de a nőnek legyen jó libidómentesen, kínokkal, mellékhatásokkal.... Gratulálok...)

2019. máj. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
78%

"Nem vagytok képesek felfogni, hogy az nekünk nem jó, csak egy kínszenvedés."


Érdekes, két exemmel is végig gumival szexeltünk (egyikkel 3, másikkal 8 évig), nem láttam az arcukon minden egyes szex alkalmával a végtelen szenvedést, hogy mennyire borzalmas nekik. És mielőtt megvádolsz, hogy biztos amiatt hagytak ott, mert gumit kellett húzniuk, elárulom: mindkétszer én szakítottam egészen más okok miatt.


A férfiak azt képtelenek felfogni, hogy míg az óvszer az maximum kényelmetlenséget okoz (bár tapasztalataim szerint ha egy férfi valóban szereti az adott nőt, akkor marhára nem fogja zavarni a koton), a nőknél a fogamzásgátló tabletta igen kellemetlen, esetenként pedig súlyos mellékhatásokat okozhat. Szerintem nem mindegy, hogy "kicsit kényelmetlen" vagy "3 hetente hüvelygombán van/nincs libidóm/trombózist kaptam".


Fogadni mernék, hogy ha a férfiaknak kellene beszedni úgy, hogy pontosan ugyanazok a mellékhatásai lennének, mint a nőknél, akkor elenyésző %-uk lenne hajlandó rá. Arról nem is beszélve, hogy pl. a libidócsökkenés elég gyakori mellékhatás, ami miatt aztán a pasik szoktak a leginkább nyígni, meg otthagyni a barátnőt.


Szerintem ilyen helyzetben nem az a megoldás, hogy olyan dologra akarjuk kényszeríteni/rábeszélni azt az embert, akit elvileg szeretünk, ami neki súlyos problémát okozhat, hanem az, hogy keresnek kompromisszumos megoldást.

A thrombophilia szűrés nem elég, mivel csak pár gént tudnak vizsgálni. Simán előfordulhat, hogy olyan mutáció áll a háttérben, amire nincs teszt. Ezért külföldi guidelineok szerint is az az elv, hogy ha egyenes ági rokonnál volt thrombosis, akkor NEM írható fel kombinált tabletta. Szerintem ezt a részét felejtsd el.


Amit tehettek:

- Létezik csak gesztagén tartalmú fogamzásgátló tabletta, ami nem fokozza a trombózisrizikót. A hátránya az, hogy az esetek egy részében össze-vissza vérzést okoz, amit általában nem túl jól tolerálnak az emberek.

- Fel lehet tetetni spirált. Hormonmenteset is, de akár hormonosat is, mivel abban is csak gesztagén van. Elavult nézet, hogy nem szült nőknek nem lehet.

- Többféle hormonmentes megoldás is létezik, és ha önmagukban nem is annyira jó hatásfokúak, kombinálva megbízhatóak azok is. Pl. nem termékeny időszakban lehet használni pesszáriumot, necces időszakban meg marad a gumi.

2019. máj. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!