Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elfelejtettem bevenni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfelejtettem bevenni a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Nem tudom melyik nap lehetett.. épp szobelire készülök, össze vissza van a fejem, valamelyik nap biztos elfelejtettem bevenni, de nem emlékszem mikor, csak azt tudom, hogy pár napja tűnt fel, hogy plusz egy tablettám van. Így nem tudom pótolni, viszont voltunk együtt a barátommal.. több éve szedem, mindig percre pontosan, ezért is lepődtem meg, hogy kihagytam egy teljes napot, és még csak fel sem tűnt. Lehetek terhes? 2 hèt múlva kell hogy megjojjon, fogamzasgatlo mellett ha terhes vagyok akkor is megjon, vagy akkor kimarad?

2019. jún. 17. 14:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem sorban mesz a csomagolason? A csomagolas nem irja hogy hanyadik szem/melyik nap? Melyik gyogyszer? Betegtajekoztatoban utanaolvastal?
2019. jún. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De igen, sorban megyek, csak annyira rutinszerűvé vált a beszedés (több mint 2 éve szedem) hogy csak kipattintom, és lenyelem. Aztán egyik nap, mikor kicsit többnek látszott, mint általában, akkor vettem észre, hogy bizony 1 nap kimaradt
2019. jún. 17. 14:29
 3/14 A kérdező kommentje:

Deciora a neve.

Betegtájékoztató nem ír ilyen esetről

2019. jún. 17. 14:30
 4/14 anonim ***** válasza:

Én - amilyen kis szorongós vagyok - mindig alaposan megnézem hogy melyik napnál járok. Ajánlom hogy te is tegyél így, pont a kérdésed tárgya miatt.


Az én tablettám (Roxanelle) leírása alapján ha a 2. héten maradt ki egy szem, akkor nincs semmi gond.


Viszont ajánlom, hogy mihamarabb fordulj nőgyógyászhoz, aki minden lényeges infóval el tud látni téged.

2019. jún. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kimásoltam a neten talált betegtájékoztatóból:


Ha elfelejtette bevenni a Deciora 3 mg /0,03 mg filmtablettát


Ha 12 óránál kevesebb időt késik a tabletta bevételével, a fogamzásgátló hatás még nem csökken. Vegye be a tablettát, amint az eszébe jut, a következő tablettákat pedig a megszokott időpontban vegye be.

Ha 12 óránál hosszabb időt késik a tabletta bevételével, a fogamzásgátló hatás csökkenhet. Minél több tablettát hagyott ki, annál nagyobb teherbeesés veszélye.

A terhességgel szembeni védelem elégtelenségének a kockázata a legnagyobb akkor, ha a csomag elejéről vagy végéről hagyott ki tablettákat. Ezért az alábbi szabályokat kell követnie (lásd még az alábbi ábrát is).


Több tablettát felejtett el bevenni a csomagból


Lépjen kapcsolatba kezelőorvosával.


Egy tablettát hagyott ki az első héten


Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut (még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti). A következő tablettákat a szokásos időben vegye be és alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert a következő 7 nap alatt, például használjon óvszert. Ha a tabletta kihagyása előtti héten szexuális együttlétre került sor, lehet, hogy terhes. Ebben az esetben lépjen kapcsolatba kezelőorvosával.


Egy tablettát hagyott ki a második héten


Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut (még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti). A tabletták szedését a szokásos időben folytassa. A terhességgel szembeni védelem nem csökkent és nincs szükség kiegészítő intézkedésekre.


Egy tablettát hagyott ki a harmadik héten


A következő két lehetőség közül választhat:


1. Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut, még akkor is, ha ez két tabletta egyidejű bevételét jelenti. Szedje tovább a tablettákat a szokásos időben. A tablettamentes hét nélkül kezdje el a következő csomagot szedni.


A legnagyobb valószínűséggel a menstruációs vérzése (megvonásos vérzése) a második csomag vége felé esik, de pecsételő vagy áttöréses vérzés a második csomag szedése alatt is jelentkezhet.


2. Abba is hagyhatja a csomagban lévő tabletták szedését, és közvetlenül áttérhet a tablettamentes hétre (jegyezze fel, hogy melyik napon felejtette el bevenni a tablettát). Ha Ön a korábbi fix kezdő napon akarja a következő csomag szedését elkezdeni, 7 napnál rövidebb ideig tartson a tablettamentes időszak.


Ha a két javaslat egyikét követi, a terhességgel szemben védett marad.


Ha elfelejtette bevenni csomagban lévő tabletták bármelyikét, és az első tablettamentes időszakban nem jelentkezik vérzés, lehet, hogy terhes lett. Forduljon orvosához, mielőtt a következő csomag szedését elkezdené.

2019. jún. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom melyik héten felejthettem el, ezért nem tudom melyik érvényes rám :) (bocsánat, a kerdesben elirtam, 1 hét múlva kell hogy megjöjjön. Tehát első vagy 2. Héten hagyhattam ki. Voltam háziorvosnál, ő azt mondta a megmaradt tabelttával ne csináljak semmit. De engem a teherbeesés gondja érdekel
2019. jún. 17. 14:45
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

Ha a 2. héten hagytad ki, akkor minden valószínűség szerint nem vagy terhes.


Az elsőnél... hát ott már lehet.

2019. jún. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
41%

Kedves kérdező. Ha .ár jelentetted a hozzászólásom, és törölték is, akkor a válaszom csak ennyi.:


Nem, nem vagy terhes. És törjön le az újjam, ha mégegyszer hozzáböfögök ilyen komoly, és intelektuális kérdéshez.

2019. jún. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, én nem jelentettem a kérdésed! :) Köszönöm szépen mindenki válaszát!
2019. jún. 17. 15:25
 10/14 anonim ***** válasza:
46%

Ha az első héten hagytad ki, akkor az egy hét kiegészítő védekezés ideje már úgy is letelt, szóval szarra sem mész vele, ha pluszban védekezel, ha meg a másodikon maradt ki, akkor úgy sem történik semmi.

Nem tudsz mit tenni, ha nem jön meg a szünetben, csinálj tesztet.

2019. jún. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!