Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A vádli görcs lehet a trombózi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vádli görcs lehet a trombózis jele (fogamzásgátló szedése miatt)?

Figyelt kérdés

Két hete hétvégén tapasztaltam először, hogy reggel iszonyúan begörcsölt a vádlim, utána órákig éreztem még a fájdalmat. Ma reggel ugyanerre keltem fel. Óriási fájdalom a jobb vádlimban. 2 és fél éve szedek fogamzásgátlót, ami ugye növeli a trombózis kialakulását. Nagyon félek, hogy emiatt van a görcs a lábamban. Lehet összefüggés a kettő közt? Hagyjam abba a gyógyszert?

A nőgyógyászom holnap rendel, de biztosan nem lesz szabad időpontja, mert hetekkel előtte be kell jelentkezni hozzá. Kérem segìtsen ha tud valaki!

Olvastam neten, hogy lehet magnéziumhiány is, illetve sajnos minimum napi 8 órát ülök a munkahelyen.

Valakinek saját tapasztalat?

N


2019. jún. 19. 22:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Valóban hajlamosít de a fájdalom jellegéből sokat meg lehet tudni. Ha izomgörcs, azt nagy eséllyel úgyis tudod milyen érzés. A trombózis inkább tompa jellegű, erős fájdalommal jár, elnehezültnek is érezheted a lábadat. Ha trombózis gyanúd van, mindenképp keresd fel az ügyeletet/házi orvost, mert ha nem veszik észre időben, szövődményei lehetnek, nem rémisztgetésképp, de a rög eljuthat a tüdőig akár 10 perc alatt is.
2019. jún. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nekem egy hirtelen nagy fájdalom volt néhány másodpercig. Aztán még sokáig éreztem a helyén a fájdalmat. Azóta viszont nincs semmi.
2019. jún. 19. 23:12
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerintem egy erősebb izomgörcs lehetett. Magnosolv-ot tudom ajánlani rá. 1-2 hónapig elég szedni.
2019. jún. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
24 órán belül meghalsz...
2019. jún. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mg hiány. Szedj magnéziumot.
2019. jún. 20. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat! Azért lehet nem ártana egy vérvétel, hogy megnyugodjak.

Aki meg azon poénkodik, hogy meghalok, az egy idióta. Majd nézzen utána a trombózisnak és utána vicceskedjen. Mennyi rosszindulatú ember van itt. Hihetetlen :(

2019. jún. 20. 06:31
 7/14 anonim ***** válasza:

Nos, furcsa, hogy egyből trombózisra gondolsz. Pedig van pár árulkodó jel, úgy mint:


- 2,5 éve szeded és csak 2 hete jelentkezett a probléma

- Hogy, hogy nem pont akkor ami óta hőségriadó volt...


Melge --> Izzadás --> folyadék és sóvesztés.


A magnéziumhiány és a kiszáradás tipikus tünetei többek között az izomgörcs. Szedjél magnéziumot és igyál meg 2,5-3 liter vizet naponta. Ha ez után sem múlnak a görcsök akkor menj orvoshoz, addig felesleges magadat is stresszelni ezen..

2019. jún. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7: A trombózis bármikor kialakulhat. Nem gondolom, hogy pl csak 2 hónap után jelentkezhet. Illetve ma reggel is éreztem még a vádlimban a tegnapi görcs "helyét".

Amint lesz időpont az orvosomhoz, el fogok menni. Jobb félni, mint megijedni. Plusz egy esetleges vérvétel sem fog ártani. Addig pedig szedem a magnéziumot is.

2019. jún. 20. 09:15
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Jól van gratulálok. A google doktorkodásnak látom meg lett az eredménye..
2019. jún. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Neked mi bajod van? Ha nem tetszik valami nyugodtan nyonj egy X-et a kérdésem mellett és nem látod többet.

Ha az a problémád, hogy elmennék egy általános kivizsgálásra, az a te bajod. Mintha akkora bűn lenne. Menj máshova kötözködni.

2019. jún. 20. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!