Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A Missee 0,10 mg/ 0, 02 mg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Missee 0,10 mg/ 0, 02 mg fogamzásgátló tablettát hogyan kell szedni?

Figyelt kérdés

21 db rózsaszín, 7 db fehér, ún. "placebo" gyógyszer van benne. A fehérnek nincs hormontartalma ahogy értelmeztem.


Utasítás azt írja a menzesz első napjától kell kezdeni. Szóval nekem most van meg, 5. nap, így kövi hónapban kezdjem csak? És egyből a rózsaszínnel?


Valamint mi értelme van ennek a rózsaszín-fehér tablettáknak? Mi a különbség? Nem úgy kellene, hogy a fehéreket menzeszkor, a rózsaszínt meg a többi napon? Mert vizsont az utasítás szerint akkor nem.. Valaki tudna segíteni mikor kezdjem el és melyik tablettát mikor vegyem be? Fontos lenne!


Köszönöm a segítséget előre



2019. jún. 28. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
A nőgyógyász nem tájékoztatott?
2019. jún. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Minden ott van a papírom,de lásd kivel van dolgod. Igen,jövőhónapban kezd el a menstruáció első napján.A fehér,azaz a placebo tabletták segítségképp vannak ott.Hogy tudd mikor kell a következő rózsaszínt kezdened,hogy ne ess ki úgymond a napi rutinból.
2019. jún. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Csak ugye olvastam, hogy vannak olyan gyógyszerek, ahol ki kell hagyni a gyógyszer szedését menstruációkor és van, ahol placebo tablettákat kell olyankor szedni.

És ezért nem volt nekem világos, hogy ennél a gyógyszernél hogy van. Hogy most akkor ha megjön a kövi menzeszem, akkor máris rózsaszín tablettát vegyek be és ezeket a placebo tablettákat akkor nem is akkor kell szednem, ha verzek, hanem 22-28.napon, vagyis pont a vérzésem előtt?



Lehet bugyuta kérdés és igen, ott van a lapon is nagyjából, de szeretnék biztosra menni, szóval inkább kérdezek, minthogy rosszul járjak. Ezért a beszólós válaszokat kérlek mellőzzétek. :)


Ez az első fogamzásgátló, amit szedni fogok, szóval nem mindennel vagyok tisztában még.

2019. jún. 29. 00:16
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Akkor légyszi legyél azzal is tisztában hogy nincs menstruációd az első levéltől kezdve, azt megvonásos vérzések hívják
2019. jún. 29. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyu az a lényeg,hogy minden áldott nap szedned kell. Elkezded most a rózsaszínt amikor megjön jövőhónapban,ha elfogy a fehéret szeded.Majd ha az is elfogy,jöhet a következő levél a rózsaszínnel kezdve, attól függetlenül elmúlt e a megvonásosod vagy sem.

Ennyi...nem kell túlbonyolítani. Van olyan amelyikben nincs placebó tabletta...na ott van az,hogy nem kell szedni x napig semmit.

De ahogy leírták előttem,a placebó egy semmit nem tartalmazó bogyó és csak a rutin kedvéért kell szedned.

2019. jún. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5: köszönöm szépen! :)
2019. jún. 29. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!