Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ilyenkor is hat a fogamzásgátl...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szilvia505 kérdése:

Ilyenkor is hat a fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szóval tegnap (2019.06.28) késő este (olyan 23:00) kor megjött a menstruációm. Viszont én úgy terveztem hogy a tablettát csak 6-kor fogm ve venni (este hatokor) !Korábban nem szedtem fogamzásgátló tablettát, most kezdem! és hogy ha ma (2019.06.29) este hatkor veszem be az első tablettát akkor az így is úgy is hatni fog? (a papíron nem találtam erről információt) Nőgyógyászom meg másik országban van :/ Plusz elvileg az 5. naptól hatnia kell a tabinak ha a menstruációs ciklusom első napjától szedem. Remélem érthetően írtam le...

A válaszokat előre köszönöm szépen!

19/l



2019. jún. 29. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ennyi csúszás belefér, persze. Azért fontos, hogy az első napon vedd be, mert így alakul ki leghamarabb a védettség. Ha egy-két nappal később veszed be, már beindulhat a peteérés a következő ciklusban. Ennek kicsi az esélye, de előfordulhat. Ezért ha később veszed be, érdemes tovább használni a kiegészítő védekezést, de más bajod nem lesz.
2019. jún. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rendebn akkor a következő 5 napom után meg is van a védelmem. Köszönöm szépen :D
2019. jún. 29. 15:26
 3/11 anonim ***** válasza:
Az első levelet ajánlatos végig szedni és az első megvonásos vérzés után együtt lenni csak gumi nélkül, így a legbisztosabb a védelem
2019. jún. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Persze minél tovább szedem, és várok. Annál kisebb az esélye hogy terhes leszek. Csak ha már 5 napot mondtak... Akkor benned van az az érzés hogy "végre" ':D
2019. jún. 30. 08:28
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát te tudod, de szerintem 5 nap még kevés, de a te tested, azt csinálsz vele amit akarsz. Nyilván nem ok nélkül szokták mondani a dokik, hogy az első levelet meg kell várni
2019. jún. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor lehet megvárom az első levelet... Köszönöm szépen. De akkor ugye a 2. Levél 1 tabijától hat? Mert mind ugyan az szóval ? Egykomponensű? ( azt hiszem így hívják)
2019. jún. 30. 09:58
 7/11 anonim ***** válasza:
Èn 1 hónapról tudok. Vagyis annyit ajánlottak
2019. jún. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, a 2.levéltől már biztosan véd
2019. jún. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És az gond hogy amikor megjött (2019.06.28) akkor késve jött meg? Kb 13 nappal? Az befolyásolja?
2019. júl. 8. 12:42
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem. A peteérést gátolja meg, így nem számít, mikor van a menstruációd. Azért írják rá, hogy az első naptól véd ha a menstruáció első napján veszed be, mert ilyenkor nincs peteérés, és normális esetben a gátló hatás kialakul, mire a következő esedékes lenne.

Azért ajánlott mégis védekezni az első levél mellett, mert bármikor közbe jöhet spontán peteérés, aminek az időpontja nem meghatározható, és a fogamzásgátló okozta tünetek mellett nehéz észrevenni. Ez nagyon ritka, tehát az esélye minimális. De az ember lánya azért szed fogamzásgátlót, hogy ne essen teherbe, így ezt a keveset sem érdemes kockáztatni.

2019. júl. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!