Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért kell kihagyni 7 napra a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell kihagyni 7 napra a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Sose szedtem még, erre miért van szükség? Tudom olyan is van, hogy továbbra is szeded, de akkor csak placebo tablettát. És ekkor jelentkezik a megvonásos vérzés. Erre mi szükség van. Bocs, ha hülye a kérdés, próbáltam utána nézni neten, de erről nem találtam semmit és kíváncsi vagyok.
2019. júl. 1. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2 ok. Az egyik, hogyha folyamatosan szeded, akkor pecsételő vérzés lesz időnként, ami nem kiszámítható, másrészt pszichésen fontos (kimutatták), hogy meglegyen a havi vérzése a nőnek.
2019. júl. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A tablettaval bevitt hormon felépíti a normál menstruációs nyálkahártyát, de megakadalyozza, hogy a peteérés bekövetkezzen. Így a ciklus végén lesz menzesz, de nem a megszokott hanem az úgynevezett megvonasos. Azért van szukseg, hogy a szervezet "pihenjen" kicsit és ne mindennap keljen hormonokkal tömni, illetve a megvonasos vérzésnek vagy barnazasnak is távoznia kell a szervezetből. Mivel van megérett petesejt csak megtermekenyitetlen (a tabletta lecsökkenti a vérzés erősségét is) ugyanúgy 'kilökődik' a szervezetből. 4.levelnel tartok, első nap néhány csepp verzes utána 4nap barnazas mar csak.

22l

2019. júl. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Második baromságot mondd. Nincs semmilyen megérett petesejt, ez a lényege a tablettának.

A szünetre fiziológiailag semmi szükség nincs, a nőknek pszichésen kell, hogy legyen vérzés, hogy ne parázzanak azon, hogy terhesek.

Simán lehetne folyamatosan szedni és akkor nem lenne vérzés. Csak egy idő után valószínűleg pecsételés kezdődne.

2019. júl. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha hülye vagy hozzá "kedves" #3as akkor miért is kommentelsz? Írd már be Google baratunkba ha fingod nincs a dologról. Van petesejt képzeld csak MEGTERMEKENYITETLEN! A szünet leállítja a peteerest, viszont a 28napos muciklust előidézi, hogy le tudjon válni a felesleges mehnyalkahartya és távozni tudjon. Ezért kell a 7nap mert ha folyamat zabalnak a hormont akkor nem jönne ki teljesen a nyálkahártya csak a pecsetelo vérzés. Pszichesen kell mi hogy nem terhesek? Ekkora barmot🤦
2019. júl. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Jaah azért írják rá a betegtajekoztatora, hogy "a megvonasos vérzést tetszés szerinti ideig, de LEGFELJEBB a 2. csomag befejezéséig lehet késleltetni!"

Biztos lehet akkor akár mindennap szünet nélkül 🙄

2019. júl. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Hiába akadsz ki, szerintem nem te végeztél orvosi egyetemet és dolgozol 4 éve nőgyógyászati klinikán.

Nincs peteérés. A tabletta ugyanis azt akadályozza meg, nem pedig a megtermékenyítést. És lehetne szedni akár több hónapig is szünet nélkül, ahogy bizonyos betegségekben javasolt is. Arról nem is beszélve, hogy van hosszú szedés ciklusú tabletta is forgalomban, ahol csak 3 havonta van vérzés.

2019. júl. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kérjük ne hallgassanak az utolsó valaszolora, szünetre van szükség, és nem azért, hogy "megnyugodjanak" a nők!!!

Illetve kellene panaszkodni a gyogyszergyartoknak mifasz..ert írnak ilyen hülyeséget, hogy nem lehet egyhuzamban szedni a tabikat😂

2019. júl. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

:D Talán ha egy kicsit utánanéznél a dolognak, magad is rájöhetnél, hogy te vagy itt az, aki nincs igazán tisztában a dolgokkal.


A forgalomban lévő fogamzásgátló tablettákra azért van ráírva, hogy max. 2 levelet lehet egyszerre beszedni, mert így vannak tesztelve.

Csakhogy azóta már kicsit fejlődött a tudomány, és rájöttek, hogy simán alkalmazható 3 hónapig is, sőt, még tovább. Mint mondtam, van is már forgalomban olyan tabletta, aminél csak 3 havonta van vérzés (Seasonique a neve, ha utána akarsz nézni).

Sőt, megkíméllek a kereséstől, tessék: [link]


És igen, már azt is vizsgálták, hogy szünet nélküli szedés esetén hogy alakul a vérzés:

[link]

[link]


És ahogy írtam, bizonyos betegségekben kifejezetten előnyös a hosszú távú szedés:

[link]

[link]


Még egyszer mondom: A szervezetnek fiziológiásan nincsen szüksége arra, hogy havonta legyen vérzés a fogamzásgátló szedése alatt. Igen, lehet pecsételő vérzés, de az a felhasználónak max. kellemetlen, alapvetően nem ártalmas dolog a hosszútávú szedés. És minél tovább szedi valaki, annál ritkábbak lesznek a pecsételő vérzések is egyébként, ahogy vékonyítja el a nyálkahártyát.


Arról nem is beszélve, hogy az elnyújtott ciklus fogamzásgátló hatás szempontjából biztonságosabb. Ugyanis a 21 napos szedési ciklusú tablettáknál két olyan hét is van, ami kihagyás szempontjából veszélyes (Ha elolvasod a betegtájékoztatót, láthatod, hogy a szünet előtti és utáni egy hétben ha kimarad egy tabletta, az bizony terhességhez vezethet. Ezzel szemben a levél közepén kihagyott tabletta nem okoz gondot (vizsgálatok szerint még az sem, ha több tabletta marad ki egymás után!).

Így ha valaki 3 havi ciklusokban szedi, akkor is csak a szünet előtti és utáni hét lesz veszélyes.)

Tehát a hosszú szedési ciklusú tablettánál kisebb a hibalehetőség, fiataloknak, akik gyakran elfelejtik beszedni, kifejezetten előnyös.


Sőt, a PMS-re is jó. Itt egy vizsgálat: [link] (Ebben, mint látod, 168 napos (!!!!) szedési ciklust alkalmaztak)


És igen, képzeld el, a nők (fként a hozzád hasonlók, akiket képtelenség tudományos érvekkel meggyőzni) ragaszkodnak olyan k.vára a havivérzéshez. És igen, még fogamzásgátlással kapcsolatos szakkönyvben is le van írva, hogy a nőknek "szüksége van a vérzésre, mert abból érzik, hogy minden rendben és nem terhesek".


De a gyakorlatban is ezt látom: Ha valaki fogamzásgátlót akar felíratni, meg szoktam kérdezni, hogy olyat szeretne, ami mellett 4 hetente van vérzés, vagy olyat, ami mellett csak 3 havonta?

10-ből 9 nő havivérzést akar.


Egyszerűen a nagy többség képtelen felfogni, hogy a fogamzásgátló tabletta hosszú ciklusú szedése semmivel sem károsabb, mint a ciklikus szedés. Az elején nagyobb az esély a pecsételésre, de az is elmúlik.

2019. júl. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ja és még egy:

[link]


(229. oldal).

Remélem angolul azért értesz.

2019. júl. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig, már az eleje nagyon meggyőző volt. Köszönjük a tájékoztatást doktorur!!! 👏
2019. júl. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!