Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Akiknek semmi bajuk a fogamzás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akiknek semmi bajuk a fogamzásgátló tabitól, vagy nagyon enyhe tüneteik vannak! Írnátok ide?

Figyelt kérdés

Hamarosan el kellene kezdenem szedni. Biztos vagyok benne, hogy ezt a módszert szeretném választani, ebben bízom a legjobban. Nagyon idegeskedő típus vagyok, minden más esetben kicsinálna az ideg egész hónapban. A család is csak ezt a védekezési módszert fogadja el, nagyon nagy gondban lennék, ha nem emellett döntenék. ( De egyébként is nekem is ez tűnik a legbiztosabbnak.)


Viszont eléggé megviselt a regeteg hajmeresztő dolog, amit olvastam. Megnyugatna kicsit, ha látnám, hogy azért valakiknek beválik.


És lenne még egy kérdésem:

A nőgyógyász csak úgy hozzámvágott egy Roxanellát.

Ez a normális eljárás?

Hallottam, hogy szoktak vérvételt a hormonokra vonatkozóan, hogy felmérjék, meyik nekem a legjobb tabletta. Vagy ezek úgysem annyira hatékony vizsgálatok, hogy értelme legyen?

Nem volt trombózisos a családban, de azért lenne értelme egy erre vonatkozó vérvételnek is?


Előre is hálásan köszönöm a válaszokat!


(Fontos megjegyeznem, hogy nem vagyok ellene a negatív véleményeknek, főleg mivel biztos igazak, csak nagyon megérint az emberi szenvedés, és azoktól a borzalmas esetleírásoktól már tiszta rosszul vagyok.Őket is nagyon sajnálom, és persze engem sem nyugatt meg.)



2019. júl. 14. 21:34
 1/8 A kérdező kommentje:
19 vagyok,a jövőben valamikor szeretnék elkezdeni nem életet élni a párommal. Még enm érzem magam késznek rá, szóval ráérek, alaposan meg akarom ezt fontolni.
2019. júl. 14. 21:36
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja és bocsánat a helyesírási hibákért és elütésekért, parás hangulatban vagyok csöppet. XD
2019. júl. 14. 21:50
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Én 2 éve szedem. Amikor elmentem a nőgyógyászomhoz, hogy szeretnék gyógyszert (ráadásul menstruációs fájdalmak miatt), azonnal egy beutalót nyomott a kezembe (vérvétel). Ezután írt csak fel gyógyszert. Azóta is azt szedem, és nem híztam el, nem hullott ki a hajam, nem csökkent a libidóm, és a fájdalmaim is megszűntek.


Viszont ismerek a környezetemben olyan fiatal lányokat (20), akik elkezdték, és különböző problémák jelentkeztek: random sírás, érzelmi zavarodottság, hízás. Ők kaptak másfajta gyógyszert, amivel minden rendben volt.

22n

2019. júl. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

1 éve szedem, én csak a pozitív hatásait érzem. Gracialt szedek, engem se vizsgáltak meg, nem tudom ez mennyire jó így, valószínűleg semennyire, csak szerencsém volt vele. Alacsony hormontartalmú, nem híztam, nem fáj semmi, első pillanattól jó a vérzésem.

Neten is jókat írnak róla.

2019. júl. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
48%

Mi óvszerrel kezdtük és ha kellő képpen odafigyeltek és olyan a kapcsolatotok szerintem kezdésnek az is teljesen jó (bár szerintem a tabletta szedésének elkezdése az életkortól is függ). Fontos kiemelnem hogy én elsősorban nem a fogamzásgátlo hatása miatt kezdtem el szedni! Rendszertelen volt a menzeszem (volt hogy 44 napra jött meg a szokásos 28 helyett) és szörnyen fájdalmas is volt (pl.: kikéreckedtem óráról hogy az aulában lévő heverőn lefekhessek mert nem birtam egy helyben ülni). A tabletta azért került szoba mert nálam nem hatnak a fájdalomcsillapitók és azt meg nem akartam kockáztatni hogy túladagolom magam mert annyira fáj viszont nem hat a gyógyszer.

Természetesen a szexualitás terén is kellemesebbé vált a dolog de még egyszer mondom hogy fontos kiemelnem hogy nem ezért keztem el szedni.

Az első tabletta amit kaptam (Lindynette 20) 1 hónapig szedtem mert az állandó éhség miatt folyamatosan ettem és mikor vegeztem az evéssel (akármennyit is ettem) fél orán belül újra éhes voltam. Szoval nekem az nem vált be.

A második tabletta (Symicia) viszont teljesen megfelelt nekem szoval én tiszta szivvel ajánlom bár ez mindenkinél gondolom picit máshogy hat szoval neked lehet az előző is bejönne és talán ezzel lenne baj.

Az hogy az orvosod elküldött vizsgálatra szerintem egy jó pont mert ennek igy kellene zajlania mindenkinél. Nálam nem volt kivizsgálás, egyből felírta azt a tablettát ami először az eszébe jutott és lehet ha kivizsgál akkor nem a Lindynettet irja fel elsönek. Szóval szerintem inkább örülj hogy ilyen orvosod van... és bár macerásabb de pontosabban meg tudja majd állapítani mi kell neked. Ezzel nem azt mondom hogy az első be is fog válni. A tested kap egy hormonbombát szoval az is lehet hogy te is igy reagálsz majd mint én az elsőre.

2019. júl. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
65%

Én is két éve szedem, engem megvizsgáltak, de vérvételt egyáltalán nem csináltak.

Én velgyn-t szedek, semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam, akkor se amikor szünetet kellet tartanom ebben a két évben, az abbahagyása után se.

Elméletileg bizony meg kellett volna vizsgálnia + vérvétel.

De ezt már nagyon kevés helyen csinálják, sajnos ez az igazság...

Ez azért rossz, mert hátha olyan gyógyszert kapsz így, ami pont nem megfelelő a te szervezetednek. Ezért kell figyelni a mellékhatásokra, és ha van, akkor jól írták előttem, vissza menni a dokihoz és újat kérni, ezúttal már vizsgálattal!

2019. júl. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne szedj!!!.

Én elsorolom a sztorim :

Egy év három hónapja szedem symiciat.

Már jövőhonapban teszem le.

Libidom 0 szintre csökkent.

Hüvely száradást okozott.

Híztam vizesedtem nagyon izzadok.

De a legdurvabb a migrén meg hányás.

Szóval inkább a gumi.

Ja és egy év alatt volt már hogy úgy görcsöltem mikor nem szedtem semmit.

Kb vagy 4x

2019. júl. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Engem se vizsgaltak meg, roxanellet kaptam, semmi bajom tole. 7honapja szedem, az elejen egy kis alvas minoseg romlast eszleltem, faradtabban keltem reggel a szokasosnal de ez 3honap utan teljesen megszunt. Libidom maradt, nem vagyok szaraz, talan kicsit erzekenyebb vagyok, van hogy ramjon a siras kb a semmitol nade van ilyen :D cicik megnottek kb 2x akkora mint volt, hizni/fogyni nem fogytam. Nekem a mensis gorcsokon es a migrenen nem segitett sajnos de nem is vartam tole. Osszessegeben en elegedett vqgyok vele
2019. nov. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!