Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Mit lehet tenni, ha már nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni, ha már nem élvezem a szexet? Meg lehet menteni a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

5 éves kapcsolat, nem tudom mióta van ez így, mert fokozatosan történt, de mostanra már ott tartunk, hogy az előjáték alatt várom a végét és sajnos sokszor ennek látható jele is van (nem vagyok elég nedves). Eleinte amikor jelentkezett ez a gond sokat beszéltünk róla, a barátom nagyon nyitott volt, sok klassz dolgot kipróbáltunk, de semmi se használt. Szeretnénk lassan házasságot és gyereket, de teljesen el vagyok keseredve, hogy ilyen fiatalon (27) nem kellene ennek így lennie. A szakításban sem hiszek, egy hosszú kapcsolatomnak már lett ugyanilyen gondok miatt vége, amit utólag nem is bánok, de a mostani kapcsolatom ezen kívül minden téren tökéletes, szeretem a barátomat és lehet a következő kapcsolatom is ugyanide jutna. Egyébként a problémámtól függetlenül gyakran van köztünk intimitás, részben azért, mert nem szeretném, ha a barátom máshol kapná meg azt, amit itthon nem, másrészt pedig sokszor nagyon is élvezem a testiségeket pl.csókok, orális szex stb csak konkrétan, ha aktusról van szó akkor megy el a kedvem. Volt már valakinek hasonló gondja? Sikerült valahogyan megoldani?

27/L


2020. júl. 5. 00:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Én is hasonló cipőben járok, csak nálunk a megbeszélés nem annyira működik. Még nem találtam megolďást. Megcsaláson gondolkodom, de sosem voltam a híve

Szóval fogalmam sincs.

N

2020. júl. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem ha az orális szexet, csak az aktust nem, akkor lehet pszichikai okai vannak.

Lehetséges, hogy tudat alatt hiányzik a szenvedély, az újdonság varázsa.

Megszokottá, egyhangúvá vált a dolog.

Szerintem vagy fordulj szakemberhez, vagy próbáljátok egy kis színt vinni a dologba, de☝️ ne erőltessétek túl se a dolgot, mert az is sokat ronthat a libidón!

F

2020. júl. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Őszintén az én fejemben is megfordult már a megcsalás, de képtelen lennék rá. Mostanság én sem jeleztem felé, hogy nem olyan jó, mert nem akarom elvenni az önbizalmát, de magától is észreveszi, hogy gond van és látom rajta, hogy nagyon próbálkozik.

#2 Milyen szakemberhez lehetne ilyen gonddal fordulni?

2020. júl. 5. 00:30
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szexuál pszichológusra gondoltam.

Ha magatoktól nem megy a megoldás, szerintem tud segíteni ebben.

Hisz ez a szakmája.

De mondom, nagy valószínűséggel arról lehet szó, amit fent írtam.

2020. júl. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű kérdést teszek fel, ami sok mindent elárul. Csak ábrándozás szintjén, akárki mással tudnád élvezni? Nem kell most érzelmeket beleképzelni, csak úgy a szexet. Akárki mással, egy színésszel, énekessel, fiú ismerősöddel, bárki mással. Vagy úgy érzed senki sem tudna feltüzelni? Ha erre az a válaszod, hogy mással sem, akkor pszichés, de inkább hormonális okokat keresnék, ha a válasz az, hogy legalább egyetlen másik személlyel igen is tudnád, akkor meg akár tetszik, akár nem, de meguntad a párod azon részét, ami az ő szexualitását jellemzi.
2020. júl. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A szexet úgy érzem kívánom, szoktam fantáziálni is, de általában a barátomról, mármint önkielégítés közben vissza gondolok meg ilyesmi. Nincs más a környezetemben, akihez vonzódnék.
2020. júl. 5. 01:11
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mi a probléma gyökere.


Lehet egyszerű unalom, repetitás. Ugyanaz van minden este, ugyanaz a hely, ugyanaz a megszokott menetrend. -> változtassatok pózt, helyszínt. Próbáljatok egymás titkos vágyait.


Lehet oka pl lelki is, hízás, testkép zavar, depresszió okozta libidó csökkenés mindkét vagy az egyik oldalon. -> önbizalom visszaszerzése és pozitív megerősítés, bókok


Lehet, hogy bár testileg bejön de szexuálisan nem vagytok kompatibilisek, más izgat fel.-> ha az egyikőtök kizárólag durva és piszkos szexet akar, a másik meg csaki lassú romantikàt, akkor sajnos ezen nincs sok menthető


Lehet, hogy van valami beismeretlen kapcsolati probléma ami józan ésszel nem kellene hogy zavarjon, de megmérgezi a viszonyt. -> pl megcsalás, hazugság, féltékenység amit "megbocsátottál", de belül még őrlődsz. Ez attól függ mi. Ha lehet róla racionálisan beszélni és megoldani, akkor menthető a kapcsolat. Ha a bizalom lett oda, azt nehéz csak úgy visszaszerezni.

2020. júl. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha viszont a fejedben már felmerült a megcsalás... nos, a kérdés az hogy miért merült fel, mi vezetett idáig. A bűntudat, a boldog jövőbe vetett hit elvesztésétől való tart vissza? Az is lehet, hogy a kötődések kialakításában vannak olyan tudat alatti mentális blokkok, akadályok, amik gátolnak a kapcsolataid ellenében hatnak.


Az igazság viszont az, mi innen a távolból ennyi információból csak okosakat, feltételezéseket, de megoldást nem tudunk neked sajnos mondani :( Ahogy a #2-es írta csak egy szakember (pszichológus) tudná feltárni pontosan okokat. Keress fel egyet! Ne a kapcsolatod, hanem első sorban magad miatt!

2020. júl. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj a szakemberrel, hogy mint kiderül utólag, a legtöbb probléma okát (milyen véletlen, ezt is Csernus doki mondta egyik videójában) maga a páciens pontosan tudja, és annak a megoldását is, csak amikor elmegy az adott szakemberhez, akkor ott tőle vár valami egyszerűbb, olcsóbb megoldást, valami felettébb nagy megváltást, tehát magyarul egy olyan megoldásban reménykedik, ami nem létezik kb. Aztán legtöbbször pontosan ugyanazt kapja a szakembertől is, ami már az ő fejében is többször megfordult. Mert az ember érzi, hogy mi a gond, csak direkt nem akar vele tudatosan foglalkozni, mert az igazság keserű, fájdalmas, kiábrándító.


A kérdező esetében most én is azt saccolnám, hogy mégsem passzolnak (már) össze szexuálisan. Ha a barátja nyitott is volt arra, hogy ezt átbeszéljék, és esetleg próbálkozott is javítani a dolgokon, és mégsincs változás...Na ez az a pont, ahol az ember nem akar szembe nézni a keserű valósággal. És ilyenkor jön az, hogy egy ideig bemagyarázzuk magunknak, hogy "...de amúgy minden más tökéletes, imádjuk egymást, sok éve együtt vagyunk...stb..." ezt ne tudd meg kérdező, hogy hányszor olvastam itt gyakorin, meg személyes lány ismerőseimtől is hallottam.


Az is érdekes, hogy miért van az, hogy az orált pl. tudod élvezni mindezek ellenére is, magát az aktust pedig nem? Talán pont azért, mert orál közben rajtad van a hangsúly, és a barátod, akkor csak maximálisan rád fókuszál? Az aktus pedig olyan lejárt, sablonos mozdulatok halmaza?

2020. júl. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát én szex nélkül is elég nedves vagyok ...nekem meg ilyen a dolog és engem meg ez is zavar ..igaz a páromat nem .

Sztem beszéld meg vele ..és ha nem működik menjetek külön .nem kell a megcsalás

2020. júl. 5. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!