Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Hogyan indul, hogyan alakul...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan indul, hogyan alakul ki egy barátság extrákkal kapcsolat? Hogyan lehet kideríteni, hogy a másik fél is akarja?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok a tapasztalatokra: mióta voltatok barátok, hogy mondtátok el, kérdeztétek meg a másikat, hogy benne lenne-e.


Kérlek, írjátok meg a nemeteket is, hogy jobban meg tudjam érteni külön-külön a lányok/nők és a fiúk/férfiak érzelmeit, hogy ki-ki hogyan jutott el egy funkcionális barátság extrákkal kapcsolathoz.


2023. febr. 1. 23:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Nekem ezek általában előbb indultak valami komolynak, csak rájöttünk hogy nem egymást keressük. Már ami a párkapcsolatot illeti. De emberileg meg tök jól megértettük egymást, és a szex is jó volt. Így megbeszéltük hogy kinek mi fér bele, mik a határok, és kész minden ment tovább. Mellette eljarunk randizni, volt is hogy az "extrákkal" rész szünetelt mert egyikünknek lett komolyabb kapcsolata. Kommunikáción múlik az egész.

Közel két éve van erre egy barátom, akivel ha szinglik vagyunk akkor a közös időtöltés a koncerteken, bulikon, szabadidős programok kívül a szex is, soha nem volt belőle egyikünk részéről se baj.


24l

2023. febr. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztottad velem! És ez a tényező nem zavarja a párkapcsolataidat, vagy ez nem nagyon derül ki?
2023. febr. 1. 23:38
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát nem ezzel szoktam nyitni egy ismerkedést, hogy ja amúgy van egy barátom akivel osszejarunk szexelni. :D Nyilván elmondanám idővel, bár ezt az is megnehezíti hogy ha valami baráti összejövetel van azon ott van az újdonsült pasi és a szexpartner is. És nyilván ha a párom nem tud erről akkor egyrészt kevésbé lesz köztük feszültség, másrészt nem valami riválisként tekint rá, hanem mondjuk még össze is barátkoznak.

Így nehezebb elmondani, nyilván ha tudnám hogy életükbe soha nem találkozik egymással a két fél akkor oké, de mivel amúgy nagyon jó barátom a szexpartnerem így őt nem engedném el egy kapcsolat miatt se mint barát.

Így talán később mondanám el, X hónap/év után, de addig még egy kapcsolatom se tartott mióta van ez a barátság extrákkal felállás.

2023. febr. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem veszed rossz néven, ha még kérdezek egy-két dolgot? Kérlek, hagyd jóvá a kérdezést, nem akarlak zaklatni. De nagyon kíváncsi vagyok az érzelmeidre.
2023. febr. 1. 23:45
 5/12 anonim ***** válasza:
Mondd csak. :)
2023. febr. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)


Azt érzem a szavaidból, hogy kötődsz ehhez a barátodhoz, mert nem engednéd el. Miért nem szeretnél vele hivatalos, fix párkapcsolatban lenni, ha kötődsz hozzá?


A másik kérdésem: ha találkoznál egy olyan fiatalemberrel/férfival, aki abszolút megfelel neked, nagyon jó belső tulajdonságai vannak, helyes és kívülről is tetszik neked, törődik veled és nagyon szeret téged. Lemondanál érte erről a barátodról örökre? Szó szerint örökre: 0 kapcsolat.

2023. febr. 1. 23:51
 7/12 anonim ***** válasza:

Ezek érdekes kérdések.

A barátom, nevezzük most Lacinak, egy szuper ember. Tényleg. Nagyon sok dologban egyetértünk, tök jókat és mélyeket lehet vele beszélni, vicces jó arc stb.

Viszont abszolút nem tudjuk egymást elképzelni úgy, mint partner egy "rendes" kapcsolatban. Hála égnek ebben egyetértünk, sokat beszélgetünk erről még úgy az érzéseinkről, hogy tuti ne legyen bántódás.

Nagyon nagyon különbözőek a távlati terveink, és többek közt emiatt se illenénk össze hosszú távon, mert ezekben egyikünk se akar kompromisszumot kötni. (Pl gyerekvállalás kérdése, külföld/belföld, egyéb morális kérdések)

Én meg nem érőltetem rá a saját nézeteim, ő se az övéit, így békésen elvagyunk egymással, de ez egy párkapcsolatban rövid úton szakításhoz és a viszony megromlásához vezetne. Ezen túlmenően egész egyszerűen nincs meg a kémia kettőnk közt. Nincs az a hidegrázós érzés ha megérint, se lila köd se semmi egyikünknek se. Barátok vagyunk, se több se kevesebb.

Nem tudok hasonlót elképzelni mint amit a második kérdésben írsz.

Ha lenne egy tökéletes pasi, aki viszont elvárja hogy én lemondjak számomra fontos dolgokról akkor nem akarnék vele lenni. Mindegy hogy ez most a saját szabadságomról alkotott elképzelésem, egy barátom, vagy egy hobbim. Senki nem ér annyit hogy lemondjak arról ami amúgy én vagyok, vagy ami boldoggá tesz.

Az meg hogy valaki miatt a barátaimnak hátatdordítsak elképzelhetetlen. Mert Laci ugyan olyan barát mint bármelyik női barátom csak más van a lába közt. És aki ezen nem tud túllépni mondjuk férfiként és ezen rugózik, azzal jobb is nem kapcsolatba bonyolódni.

2023. febr. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat, teljes mértékben megértettem az érzelmeidet!
2023. febr. 2. 00:09
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyban függ az illető személyiségétől is.


Vannak olyanok, akik egy házibuliban fél óra ismertség után gondolkodás nélkül belemennek egy ilyen kapcsolatba, vagy akár csak egyéjszakás kalandba. Vannak olyanok, akik heti x alkalommal átmennek hozzád, szétteszik a lábukat, aztán ha kész vagy fogják magukat és hazamennek. Aztán vannak olyanok is, akik előtte szeretnének jobban megismerni, eljárnak veled programokra, szex után pedig még hozzád is bújnak, megölelgetnek - ők általában a lelkizősebbek, bizonytalanok az elején, mivel több idő kell nekik mire eljutsz velük erre a szintre.


Kérdező, az alapján amiket eddig leírtál merem feltételezni, hogy az érzelmi intelligenciád a helyén van, és ha elkezdesz beszélgetni valakivel, pontosan tudni fogod, hogy nagyjából melyik kategóriába tartozik. A félénkebb típusok például biztosan nem fogják egyből és egyértelműen a tudtodra adni, hogy amúgy nyitottak lennének egy barátság extrákkal kapcsolatra, de szerintem te elég értelmes vagy ahhoz, hogy érts a nyelvükön.

2023. febr. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9, köszönöm szépen a válaszodat!
2023. febr. 2. 00:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!