Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » A hasonló arcvonásokkal...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A hasonló arcvonásokkal rendelkező emberek vonzzák egymást, mondjuk egy nőnek vagy férfinek hasonló karakterű arc tetszik mint a sajátja?

Figyelt kérdés
Én ezt vettem észre, hogy rám is a hasonló arcszerkezettel rendelkező csajok szoktak nézni.

2023. febr. 2. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Jah! Meg az egyfogunak az egyfogu! (honnan vetted ezt a sületlenséget?)
2023. febr. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem tűnt volna fel, sok olyan pár van, akik külsőleg nincsenek "egy szinten".
2023. febr. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan genetikai kombinációk, amik vonzzák egymást én is megfigyeltem már, hogy bizonyos vonásokkal rendelkező nőknek jövök be, más vonásokkal rendelkezőket pedig taszítom és ismerősöknél is megfigyeltem már ezt a karakterisztikát.


De azt nem mondanám, hogy hasonló. Sőt. Igazából evolúcióbiológiából azt olvastam, hogy az egyensúlyra törekszik a két nem, vagyis a férfinek a hasonló tetszik többnyire abból a célból, hogy biztosabb lehessen benne, hogy az utód tőle származik, ugyanakkor a férfiaknál a vérfertőzésnek nem volt jelentősége a múltban, mert szórták a magvaikat mindenfelé, ellenben a nők pont fordítva, ezért vonzódnak a távolabbi genetikával rendelkezőkhöz, mert nekik a vérfertőzés végzetes lehetett, meghalhattak a magzattal együtt és nekik minden kipottyantott utóduk a sajátjuk függetlenül attól, hogy ki az apa, így a genetikai életképesség volt a lényeg.

2023. febr. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem! A vonzódás, szimpátia ennél sokkal összetettebb inger, tudat alatti folyamat. Igen erős hatást gyakorolnak rá a korábbi környezeti ingerek, az attitűdök.
2023. febr. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4-es például?
2023. febr. 3. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!