Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Hetero szemmel: ha a bonobók...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hetero szemmel: ha a bonobók közössége szexuálisan nyitott, , , szabad" nemi életet élnek és ez természetes akkor a civilizált társadalom miért nem?

Figyelt kérdés

[link]


Mindjárt jön a tucat komment, hogy "mert mi fejlettek vagyunk". De ha nem haragszanak akik erre fognak asszociálni, engem nem ez érdekel, mivel szerintem nem kizáró ok, sőt, alap indoka lehetne. Tudniillik, a leszbikusság, sőt a homoszexuálitás, az intenzív változatos szex (elvileg) közeli rokonaink körében evidens tényező. A legtöbbet felhozott vád bizonyos szexuális formákkal szemben, hogy "természetellenes" vagy nem természetszerű ha így jobb, hiszen magához a szaporodáshoz nincs köze. Na de! Ha a természetben is előforduló jelenség, ráadásul nem is a legfejletlenebb faj köreiben akkor nem is annyira természetellenes?


Nem titok, egy korábbi kérdés ihlette a kérdésemet. Gondolkoztatok már ezen? Miért akkora tabu, az ehhez hasonló értelmes rovatokon kívül a társadalmunkban a szexualitás mint téma?



2018. júl. 31. 12:34
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Ugye és nem titkoltan utalok arra, hogy akkor vélhetően nem minden élőlény például így számunkra sem csak a szaporodás a funkciója a szexuális életnek. Miért nem banális ez még számunkra? Miért abszurd?
2018. júl. 31. 12:37
 2/32 anonim ***** válasza:
48%

A fekete özvegy megeszi a párját.

Akkor?

Az meg h te mit gondolsz, szerintem senkit nem érdekel.

Egy homár vagy.

2018. júl. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
84%

Valaki ilyen életét él, valaki pedig nem.

A szexualitás pedig egyre kevésbé tabu.

De ha valaki nem akar "szabad" szexuális életet élni, arra nem lehet rákényszeríteni. Ugyanakkor az sincs megtiltva, hogy így élj. Elég sokan vevők arra, hogy dugjanak össze-vissza.

Egyelőre még a biszexualitás és homoszexualitás az, ami döcögős, mert az emberek nem merik felvállalni. De ez is el fog múlni. Viszont köztük sem akar mindenki "szabad" szexuális életet élni.

Már túlzott keresztény elnyomás sincs az ügyben.

2018. júl. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
3# ez érthető nem is kifejezetten erről akartam beszélni, hanem például az előtted szólóról.
2018. júl. 31. 12:44
 5/32 anonim ***** válasza:
34%
Mert emberek vagyunk, nem állatok.
2018. júl. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
72%
Figy... a kivételből ne csinálj szabályt. Nem tudtam - de elhiszem neked -, hogy a bonobók feszt csak orgiákon vesznek részt. Mondjuk a bonobók egymás tetveit is megeszik, meg nyilvánosan a saját seggükben turkálnak, de attól még ezeket gondolom te sem tekinted követendő példának. Gondolom fel tudnánk még sorolni pár főemlőst aki nem leszbizik.
2018. júl. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Ez nem kivételből szabály csinálás, és nem is orgiákról szól meg nimfomániáról ha akarsz olvass utána. De! Ugye most sem arra gondolunk elsőre, hogy nekünk embereknek sem kifejezetten a szaporodás az egyetlen funkciója a nemi életünknek, mégis úgy kezeljük. Igaz? És aki nem az kívülálló, mert nem ez a "rendje" a dolognak. De bukik az elmélet, ha észrevesszük, hogy nem csak az ember életében hanem más élőlények is léteznek akik életében sem csak a szaporodás a funkciója. Tehát, én azt nem értem, hogy ma elvileg a modern korban ez még miért nem banális?
2018. júl. 31. 12:58
 8/32 anonim ***** válasza:
83%

4. Az előttem szóla egy bunkó, buta homofób. Biztosan nem a bonobóktól fog a véleménye megváltozni majd.

Az emberek életére azért több dolog volt hatással, mint a bonobókéra a történelem folyamán. Pl. a bonobók nem hiszik, hogy egy isten porból teremtette őket, az emberek egy része meg igen.

Nyilván nem természetellenes viselkedés a leszbikusság és a homoszexualitás sem.


5. Az ember is egy állat. Az ember a faj neve. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy a mák nem növény.

2018. júl. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
24%

"Ez nem kivételből szabály csinálás..."

De igen az. Olvastál egy cikket egy kiskegyed szinvonalú bulvároldalon (legalább a wikipediat linkelted volna) és ebből messzemenő következtetéseket vontál le arra vonatkozóan, hogy az emberi fajnak mi lenne a természetes. Esetleg nézz utána, hogy más emberszabásúaknál mennyire gyakori a homoszexualitás.


"...ha akarsz olvass utána"

Pont elolvastam a cikket amit linkeltél. Az arról szól, hogy bonobóéknál naponta többször mindenki mindenkivel.


"...mégis úgy kezeljük. Igaz?"

Nem, nem igaz.

2018. júl. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
0%

Imádom, amikor a homokosok összegyűlnek és bólogatnak egymásra azzal kapcsolatban, hogy:

1. Egymás seggében túrkálni tök normális dolog.

2. Ha valaki ezt nem tolerálja, az rasszista, homofób, fasiszta, náci.



Olyan egyszerűek, mint a faék. :D

2018. júl. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!