Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Ti miként coming outoltatok a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti miként coming outoltatok a szüleitek előtt?

Figyelt kérdés

A pasim a gyerekkori barátom, tényleg óvódás korunk óta ismerjük egymást és azóta is szinte mindig együtt vagyunk, és már fiatalon is éreztük, hogy van köztünk valami finom kötődés de ez akkor vált nyilvánvalóvá amikor egy iskolai buli után ketten sétáltunk hazafele részegen és egy parkban keményen elkezdtünk egymással smárolni. Viszont a szüleim ezt nem tudják (vagyis tudták), mivel mintahogy más haverok is, mi is sokat alszunk egymásnál, nyilván a családdal ezt könnyű volt kimagyarázni mivel nem is gondolnák, hogy miket csinálunk egymással a szobában. Kivéve a legutolsó pillanatig.. A barátom szülei éppen nem voltak otthon elmentek valami egészhétvégés programra és hát mi ki is használtuk ezt, de egy nappal korábban jöttek haza és hát lebuktunk, mert éppen a konyhában csináltuk.. bár egy kicsit még furcsábban is jött ki mert alapból én vagyok a passzív a kapcsolatunkban, de a szituációban éppen én döngettem őt hátulról. Ők nagyon kiakadtak ezen, picit maradiak (vidéken lakunk) nem fogadják el a melegeket, de az én szüleim sem. Szóval barátom szülei azt mondták, hogy ezt az egészet elmondják az én szüleimnek is, de nem akarom, hogy tőlük tudják meg, mert én akarom elmondani nekik, csak azt nem tudom, hogy kezdjek bele..


Sokat olvasgattam meg videókat is néztem a coming outról, de a legtöbb sztori olyan mintha valami mese lenne, ezért vagyok itt, hogy megtudjam tőletek, ti miként coming outoltatok a szüleitek előtt, és mennyi idősen tettétek ezt?


2019. dec. 5. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

23 éves voltam és elküldtem anyának ezt a képet poénból messengeren, majd sírva odajött, hogy akarok-e valamit mondani neki.


[link]

2019. dec. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 everlight ***** válasza:
25%
Én bi vagyok,soha nem mondom el szüleimnek,csak rám tartozik.
2019. dec. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%

Fiu: Apa, tegnap elvesztettem a szuzessegem.

Apa: ez remek! gyere ulj le ide es igyunk erre valamit

Fui: inni ihatunk de ulni meg nem tudok

2019. dec. 6. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly tavasszal mondtam el a szüleimnek. Nem egyszerre, hanem külön-külön. Anyának egyszerűen elmondtam: "Van valami, amit el akarok mondani. Egy ideje már készülök rá. Meleg vagyok." Sokkoltam egy kicsit, de semmi rossz reakció nem volt. Apánál egy kicsit más volt. Ő előtte egy évvel már rákérdezett, hogy meleg vagyok-e. Akkor azt mondtam, hogy nem. Aztán tavaly így vezettem fel: "Emlékszel mit kérdeztél tavaly? Na, a válaszom igen." A vártnál sokkal jobban fogadták, holott korábban tettek megjegyzéseket a melegekre, és emiatt kicsit félve mondtam el. Aztán mindketten megnyugtattak és azt mondták emaitt nem fog változni semmi, hogy a fiuk vagyok. És tényleg olyan a kapcsolatunk, mint előtt. Mintha el sem mondtam volna.

Az pedig, hogy a barátod szülei akarnak ebbe beleszólni az nem fair dolog (szerintem). Ez mindenkinek a saját ügye és dolga, hogy kit és mikor avat be ebbe a dologba, ha egyáltalán beavat.

2019. dec. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A negyedik vagyok :D

Annyi kimaradt, hogy 19 voltam ekkor.

2019. dec. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Én eddig anyumnak és a tesómnak mondtam el (ők állnak hozzám legközelebb a családban, apukámmal sajnos nem beszélek), még hozzá egy nyári délután mikor bent kávéztunk a városban, akkor elkezdtem ecsetelni anyuméknak, hogy nemrég elkezdtem ismerkedni, és úgy néz ki, alakul valami, viszont az illető egy fiú.

Ezután volt egy kis hatásszünet, de mondták, hogy rendben, nem változik semmi, örültek, hogy elmondtam nekik. Tényleg nagyon elfogadóak az első perctől kezdve, és mellettem állnak abszolút.

Szerintem a jó coming out lényege, hogy mérd fel, ki az, akinek érdemes elmondanod, mert vannak olyanok, akik sajnos ezt nem fogadják el, és biztonsági okokból jobb, ha nem tudják, hidd el.

Emellett fontos a bizalom is, mindemellett légy rövid, lényegre törő, és akár elmondhatod nekik, hogy semmi nem változik ezután sem, de nem szeretnél előttük titkolózni stb.

De hidd el, a szülők ha az elején kicsit megdöbbennek, ugyanúgy szeretni fognak, mert szerintem a szülőknek úgyis az számít, hogy te boldog légy :) Nem lesz gond. Végy egy nagy levegőt, keresd meg az alkalmat hozzá és mondd el nekik :)

Remélem, tudtam segíteni és sok sikert hozzá!

2020. jan. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ment?
2020. jan. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!