Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Miért nem létezik olyan...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem létezik olyan valójában, hogy meleg/LMBTQ közösség?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy semmi összetartás, összetartozás, érzés nincs köztünk? Akik beletartoznak a nem-heteró/"nem normális" kategóriákba, vagyis az LMBTQIA emberek. Persze kicsit buta és hosszú betűszó, de végül is kifejezi azt, hogy mi egy csoporthoz tartozunk, akiket sokan megvetnek, nem fogadnak el, bántanak testileg és lelkileg, csak azért, mert nem az ellenkező nemet szeretjük és/vagy nem érezzük magunkénak a biológiai nemünket.

Azt látom, hogy a legtöbb biszex igazából titkolja és nem is akarja ezt, ők inkább heterók, nincs közük ehhez. De még a melegek között is megy az utálkozás, kiközösítés, mások ízlésének megvetése, kicsúfolás, melegjogok (akár a felvonulás) elengedése, ki nem állás ezek mellett, mások nem tisztelése.

Néha azon ábrándozom, milyen lenne ha tényleg lenne egyfajta testvériség közöttünk, valamiféle szorosabb összetartozás, egymás támogatása, mert hasonló nehézségeken, problémákon mentünk/megyünk keresztül, és nem csak mindig minden a szexről szólna. Persze sokan titkolják, sokan félnek, Magyarországon főleg, én is...


2019. dec. 9. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
6%
Mert a magyarok agyát még nem mosták ki teljesen ilyen hülyeségekkel.
2019. dec. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Mert két magyar legalább 3 különböző véleményen lesz ugyanazon dologról. Ez van, ilyenek vagyunk (de attól még össze tudunk fogni ha arra van szükség).

Egyébiránt... miért "közösségtől" vársz reményt, segítséget? Te magad legyél az "erő forrása", magadból meríts erőt!

2019. dec. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan mint az iskola. Nem bírhat mindenki mindenkit. Nekem se szimpatikus pl.Hamza Alex tevékenysége, mert szerintem arrogáns és túltolja a dolgokat. De nyilván a heterók is közt vannak ellentétek(habár ők a többség így kicsit más a szitu). Van aki a szado-mazot ítéli el, vagy az alkalmikat, vagy Nicky Minajt.


Nem mindenkinek ugyanaz a véleménye. Nekem például a Pride jó dolog, de egyesek rosszul kezelik a dolgokat(kinevetik a homofóbokat egy rendezvényen wtf?), ahelyett hogy a Pride mellett szépen fokozatosan kellene haladni, hogy aki nem annyira bírja a melegeket, azok kevésbbé legyenek ellenszenvesek, illetve egy melegnek nem kellene tartania attól hogy szétverik mert Sanyi kezét fogja és senki nem gondolja pedofilnak.


Habár én nem nagyon vettem észre ellentéteket, de hallottam olyan sztorikat hogy pár kisebb lmbt csoport kvázi kiközösítenek csak azért, mert nincs kint a szivárványzászló a Facebook profilján meg az életkora.

2019. dec. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ugyanazért amiért nem tart össze minden túlsúlyos, szőke nő, roma, zsidó, fekete, fehér, falusi, tanyasi, városi, szegény, férfi, nő, filmrajongó, gamer, képregény fan és napestig sorolhatnám.


Az emberek (többsége) a saját baráti körével és családjával van. Ne egy tulajdonság alapján keress magadnak társaságot és ne ez alapján utasíts el embereket.

Ne azonosítsd magad a saját szexuális preferenciáiddal. A heterók sem teszik ezt.

2019. dec. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
Vannak a világon olyan helyek ahol van ilyen közösség. Tőlünk túl távol.
2019. dec. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szerintem azért sok közösség összetart. Pl. a feketék az USA-ban. Pedig ez is csak egy külső tulajdonság. Kiállnak egymásért, a közösség tabániért ha úgy van, ha baj ér valakit maguk közül, a jogaikért, ha nem egyenrangúak másokkal. Ez azért sok helyen jellemző. Pl. taxi tüntetés, vallásoknál is mindenképpen, a túlsúlyosak is miért ne támogatnak egymást? A nők, tanyasiak, nemzetiségek, stb. Persze nem mindig és nem kell mindenkit szeretni, de azért na. Egyedül nehéz sokszor harcolni kisebbségiként, hogy nem vagyunk normálisak egy egyenrangúak ugye... De minket melegeket csak a szex köt össze. És a többi nem-heteró ember sincs szerintem egy síkon, sokan nem érzik azt, hogy szolidalni kéne egymással.

Vannak gamer találkozók is, az Alfa Romeosok mindig intenek egymásnak az úton. Hirtelen ezek jutottak eszembe.

2019. dec. 9. 23:31
 7/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem tartom az identitásom szerves részének azt, hogy milyen neműekhez vonzódom, és más embereket sem ez határoz meg a szememben, ennyire egyszerű. Akit bántanak, aki nehézségeken megy át, azzal együtt szoktam érezni, de nem muszáj pont a melegsége miatt szenvednie, lehet bármi egyéb oka, nem kevésbé sajnálatos. De ezzel nem értem, mi a probléma.
2019. dec. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!