Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mi a homofóbia alapja, 'miértje'?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a homofóbia alapja, 'miértje'?

Figyelt kérdés

Szögezzük le: tudom, hogy mi a homofóbia. Nem a meghatározás érdekel, hanem az, hogy miért alakul ki egy emberben szerintetek homofóbia? Mi a baj a melegekkel? Elsősorban légyszi olyanok válaszoljanak, akik homofóbnak tekintik magukat, taszítják őket az azonos neműekhez való vonzódás és a meleg emberek (legyen szó nőkről és férfiakról) vagy olyanok válaszát is szeretném olvasni, akiknek már volt dolga homofóbokkal, esetleg maguk melegek és érték már bántások ezért.


Remélem egy kulturált kis beszélgetést tudok elindítani, előre is köszi a hozzászólásokat.



2019. dec. 19. 09:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Primitívség és előítéletesség.

Elítélik sokan a mozgáskorlátozottakat, feketéket, szőkéket, nőket a munkaiparban. Az ember alapvető természete, hogy ítélkezik, kirekeszt és gyűlölködik. Le kell sajnálni az ilyeneket.

2019. dec. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Sokan vannak úgy, mint a birkák. Akkor jó nekik, ha mindenki ugyanolyan, és nem bírják elviselni, hogy valaki más, például nem ugyanazt a nemet szeretik, mint ők
2019. dec. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 orton ***** válasza:
77%
Semmi köze a birkasághoz. Az ember fél az ismeretlentől. 5 éves ovisként nincs semmi világképed még is a gyerekek furán néznek a szemüveges társukra, mert más.
2019. dec. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem az undor. Hogy attól hogy belegondol hogy más mit csinál otthon, vagy attól hogy ő is szeretné valójában, de annyira mégsem hogy megtegye és saját magát tartja undorítónak...
2019. dec. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%

"Elsősorban légyszi olyanok válaszoljanak, akik homofóbnak tekintik magukat"

Még jó, hogy ide írtad ki a kérdést, itt csak azok vannak.


Szerintem nem tudod, hogy mit jelent a homofóbia. Ez egy pejoratív jelző, és semmi köze nincs a fóbiákhoz, csak könnyű így csúfolódni másokon (homofób, hungarofób stb, ugye?). Ennek erősen politikai szardobálás szaga van. Ha már szar, én fóbiás vagyok a scat fétissel szemben, tehát amikor az emberek egymás szájába szarnak. Öklendezni tudok tőle, meg úgy csomóan mások is. Ezzel szemben senki nem vitatja el előlük a jogaikat. Könnyű belátni, hogy itt nem beteges viszolygással van a probléma, tehát nem egészségügyi kérdés, hanem politikai dologról van szó.


Biztos van olyan ember, aki öklendezni kezd attól, ha két férfi csókolózik, de ez nem jellemző. Amikor még kollégisták voltunk a gimnáziumban, akkor a szobatársakat és a többieket szivattuk azzal, hogy ilyen mindenféle felvételeket mutattunk nekik, később szín heterók is végeztek közös matyizást. Nem csak én vagyok így ezzel, hanem rengeteg ismerősöm is, akik ugyanúgy biszexuálisok, melegek, de elutasítanak több LMBT mozgalmat, mert a szervezők nem képesek betartatni a közterületekre vonatkozó szabályokat. Ezzel akár árthatnak is a meleg közösségnek. Sokan itt szoktak röhögni és gúnyolódni azokon az embereken, akik azt mondják, hogy őket nem zavarja, csak csinálják a "négy fal között", pedig pontosan erről van szó és jól jellemzi alapvetően ezeket az emberek gondolkodását, csak célszerű lenne a rosszindulat helyett és a szardobálás helyett legalább megpróbálni megérteni az okokat. A legegyszerűbb ezt úgy szemléltetni, hogy képzeld el hogy nézne ki a város, ha mindenki az utcán élné ki a saját szexuális vágyait. Az rendben van, hogy valaki homoszexuális, de az emberek túlnyomó többségének nem a homoszexualitással van a baja, hanem a promiszkuitással. Tudom jól, hogy a heterókkal szemben sokkal elnézőbbek az emberek, de már a gimnáziumban se lehetett csókolózni egyáltalán (nem vallásos iskola volt), mert nálunk bárkit kicsaptak volna. Ez az egyik, a másik pedig a vallási okok, amiért a muszlimok is csúfolódnak a disznózabálókon. Ez is teljesen más kérdéskör és máshogy kell kezelni, mégha az eredmény ugyanaz is.

2019. dec. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%
# 4/5 -re reagálnék nem hiszem hogy 1 évben egy alkalommal a Pride megünneplése gond lenne, ha pedig az és azért utasítasz el egyes "lmbtq szervezeteket" mert szerinted túl közönségesek és magamutogatók az már csak a te prüdériád miatt van. Ha belegondolunk más kimondottan nem lmbtq témájú rendezvények/fesztiválok is vannak -szép számban- nyaranta az országban, de érdekes módon azokkal kapcsolatban ezt a nyavajgást/fanyalgást sosem hallottam.
2019. dec. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%
És azokon az "egyéb témájú" nyári rendezvényeken az öltözék eléggé lengére sikerül általában szintén.
2019. dec. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%

Korábban erősen homofób voltam, de abban az értelemben, hogy tényleges undort váltott ki belőlem, ha meleg érintkezést láttam. Az igazán gyenge pontom az volt, ha szenvedélyesen csókolózó férfiakat láttam, olyankor liftezett a gyomrom és elkaptam a tekintetem is. Ha valakiről megtudtam, hogy meleg, akkor ha ránéztem, egyből az jelent meg a szemem előtt, ahogy borostás arcok csókolóznak, és ettől rosszul lettem. Nekem ez volt a fő oka.


Amit így visszanézve szégyellek is, az nem fóbia, hanem egyszerű intolerancia volt. Ez főként arra irányult, ha egy fickó lányos volt, lányosan beszélt. Az ilyeneket mocskos b**inak neveztem tizenévesen. Hozzáteszem, hogy a 90%-uk nem volt meleg, és ezt tudtam is. Számomra ez nem a szexuális orientációra vonatkozott, hanem arra, hogy volt egy képem arról, hogyan viselkedik egy férfi, ez a kép igen felszínes volt, és kellően arrogáns is voltam, hogy egyetemesnek minősítsem. Azóta ezt is kinőttem teljesen. Amúgy is fura dolog volt, mert ha valakiről megtudtam, hogy meleg, az igazából nem zavart.


Az emberek nagy százaléka iagzából szimplán nem érti. Úgy gondolják, hogy ez valamiféle aberráció, amit valami elcseszett családi körülmény (tipikusan a minden megengedő "liberális" nevelés) okoz. Ebben nem segít, hogy a feltűnően öltözködő pride-os pávákat társítják az összes meleghez. Az egész így aztán úgy csapódik le bennük, hogy a melegek társadalmilag kártékony elemek, mert rossz példát mutatnak, és "megrontják a gyenge jelleműeket". Szerintem ezek az emberek úgy tekintenek a homoszexualitásra, mint egy társadalmi lázadásra, ami elkényeztetett, neveletlen, szülő kontroll, vagy abúzus mentén felnövő gyerekek hisztije. Na ez rám már sosem volt igaz.


A meg értéssel kéz a kézben megjelenik a félelem és a feszengés is: vajon az öltözőben akkor szexuálisan méreget e engem? Ha elmesélem a szexuális hódításomat, akkor nem a csajt, hanem engem képzel oda? Rossz hatással lesz e a gyerekemre, ha hagyom vele játszani? És még sorolhatnám, de a lényeg, hogy egy csomó ember akár elfogadó is lenne, de az ismeretlen feszélyezi, beszélni nem mer róla, ezért inkább flegmán tereli a témát.

2019. dec. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%

"Kulturált beszélgetéshez meg értelmes emberek kellenek, nem olyanok akik egymás fszát szopják!"


Kulturált, értelmes :D:D:D:D

2019. dec. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%
Az unix autonál több munkalehetőség is van és van elég sok olyan amihez elég az érettségi. A bérezésük is egész jó,én most kezdek ott januártól. Több helyük is van. Hol laksz?
2019. dec. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!