Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Fontos üzenet! Jó nekünk így?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fontos üzenet! Jó nekünk így?

Figyelt kérdés
Tényleg semmilyen meleg/bisex nem keres kapcsolatot? Mindenki csak 1 éjszakás, vagy csak 10 perces elvézésre vágyik? Pl a gyakori is teli van az olyan fajta kérdésekkel hogy „hol találhatnék egy férfit nagy szerszámmal" vagy akár társkeresőn is csak alkalmi dolgot akarnak. Itt Magyarországon és a körülötte lévő pár országban csak kalandra vágyik mindenki? Mert nem eléggé tökösek felvállalni valódi ényüket. Ha mindenki felvállalná akkor már rég elfogadott dolog lenne ez az emberek között. Mert látnának hogy nem csak a sztereotípiák léteznek! Külsőségek alatt, az egyszeri dolgokat értem, mert a kinézet is fontos meg minden. Csak az idegesít hogy összesen elvárják hogy változzon a dolog, de senki sem tesz érte! „ egy magam nem változtatok meg semmit!" Mondja több száz ezer ember! Tudom hogy nem egyszerű, de én tenni akarok érte, azért hogy ha valaki megszületik és nem a társadalmilag beállított normák szerint akar élni, nem jó kedvében hanem a biológiai háttere úgy adatot meg neki hogy azonos nemhez vonzódik, akkor ne keljen szégyellnie! Ne érezze magát rosszul ha épp a homoszexuálitás jön szóba, ne kelljen öngyilkossághoz folyamodnia csak azért mert lány helyett fiú mellett alszik el éjszaka! Nekünk mennyivel könnyebb lenne most a helyzetünk ha az akkori melegek hangot adtak volna ki a szájukon a helyet hogy hazugságban élik le az életüket, egy olyan ( férfi esetében) nő mellett akit nem szeretnek, és ne keljen hazudnija hogy csak a haverokkal megy sörözni és közben az egyik távoli utcasarkon sz*p le egy másik pasit akinek szintúgy gyerekei és felesége van. Nem vagyok az a szterotipikus meleg, aki ismer soha a büdös életben nem mondaná rám hogy biszex vagyok! És ha valaki az a sztereotípikus meleg, akkor mi van? Kinek baj az? Miért baj a hetero normatív társadalomnak az hogy ha valakinek a személyisége úgy fejlődött ki hogy kicsit feminimebb, mert ez sem választás kérdése épp úgy ahogy a szexualitás sem az! Biszexuális vagyok, de jobban vonzanak a fiúk, nekem teljesen mind1 hogy lánnyal fogom e leélni az életem vagy fiúval, de ha fiúval akkor nem akarok érte szégyenkeznie nem akarom a párom úgy bemutatni mindenkinek hogy csak a haverom, mert nem az! Sokkal, de sokkal több! Eddig nem egy öngyilkossági kísérletem volt! Napokon át másra nem tudtam gondolni, csak a öngyilkosság volt számomra a megoldás! Senki nem tud róla, ahogy a szexualitásom ról sem! 18 éves vagyok, de már 13 évesen megfordult a fejemben az öngyilkosság gondolata. Először csak egy gondolat, nem is, inkább egy szó hallatán jutott be a fejembe, tudjátok melyik ez a szó? Nem? Akkor segítek, a „szerelem" szó a megoldás. Igen ez a szó nekem akkor a öngyilkossággal volt egyenlő, mivel hogy többet éreztem egy srác irànt szimpla barátságnál. És a szerelem egy szenvedés volt számomra, ahelyett hogy öröm lenne. Szenvedés ami addig nem hagyott nyugodni hogy ebből a szenvedés ből az egyetlen kiút amit láttam az a öngyilkosság! Lehet úgy gondolod hogy a öngyilkosság csak a gyáváké meg a ostobáké és csak sajnálatot és figyelmet akarnak. Akkor én elmondom neked hogy nálam ez egyáltalán nem így volt, én csak nem akartam érezni, ez volt minden vágyam. És a én véleményem az hogy azok választják az öngyilkosságot akik eleget szenvedtek és már nem akarnak több fájdalmat. Nem akartam figyelmet inkább a föld alá söpörtem volna magam, tudod mekkora szenvedés volt tettetni hogy minden a legnagyobb rendben, és mosolyogni mások szemébe, úgy hogy mindeközben azon gondolkodsz hogy melyik a gyorsabb halál a gyógyszer vagy a zsillett. Nem kérhetem mindenkitől hogy coming out- oljon mindenkinek, de ha nem akarsz hazugságban élni és változást akarsz, akkor kérlek ne habozz! Mit érsz el a coming out-al Hát azt ha mondjuk elfogad téged a családod vagy akár 1 ember is, és beismeri hogy ez tényleg nem akkora nagy dolog, akkor elfogadóbb lesz és már egy lépéssel előbbre vagyunk a teljes elfogadásához! És ne feledd ha coming out- olsz akkor soha sem tudod kinek mented meg az életét, lehet hogy pont a öcséd vagy a unokatesód meleg, és lehet neki is pont az jár a fejében mint nekem akkor. Könyörgöm csak 13 éves voltam ne hagyjuk hogy ezt bárki átélje,vagy inkább ne hagyjuk hogy ezt ne élje túl! Köszönöm szépen már azért is hogy végig olvastad! Csak akkor tegyél érte, ha tényleg úgy érzed hogy készen állsz rá! Arra az egy dologra kérek mindenkit hogy gondolkozon el ezen!

2020. márc. 30. 00:07
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Ha esetleg össze tudnád foglalni két mondatban, akkor elolvasnám.
2020. márc. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem hibás egy eset alapján megítélni minden esetet. Lehet valakinek az tesz jót, ha előbújik, lehet másnak pont rosszra fordítja dolgait.
2020. márc. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Bazzeg, én ismerek melegeket, mindkét nemből. Egyikkel sincs semmi bajom. (Oda vissza hívjuk egymást kávéra, sörre mármint a hímneműekkel), De a te kérdésed megindított bennem valamit... Ez egy megmagyarazhatatlan dolog, ami heveny hányingert, és permanens merevedési zavart okoz... Ez az iszonyat feltünési viszketegség, hogy te már csak azért is megmutatod, hogy más a szexuális beállítottságod. Na az ilyen a buzlgyerek. Tisztelet nélkül...
2020. márc. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 3-as, avagy én ismerek melegeket. Neked mégis mi bajod van azzal amit a kérdező leírt? Nem azt mondta, hogy aki meleg az járjon rózsaszín tangában és félmeztelenül. Neked mi bajod van azzal, ha valaki homoszexuális? Látható, hogy "te ismersz melegeket", vagyis ők is coming outoltak. Akkor ezzel most mi a baj? Ha a társadalomban több meleg emberről tudnának (azaz látnák a valódi arányokat), akkor ez egy társadalmi normává válna és a melegek is élhetnének egy egészséges életet. Jelenleg iszonyatosan sok meleg életük első felében valamilyen pszichés betegséggel küzd, míg az életük második felét úgy élik le, mint holmi középsikolások, akik csak szexelni akarnak. Én jópár 40-es meleget ismerek főként a munkahelyemről és valami borzalmasan gyerekesek. 19 éves vagyok és komolyan mondom, hogy leég az arcomról a bőr, amikor látom, hogy bizonyos emberek mennyire nem képesek a koruknak megfelelően viselkedni és ezt én is a társadalomnak hibájának szeretném betudni.

Vissztérve a Coming out-ra... Ez egy baromi fontos mérföldkő, egy homoszexuális egyén számára. Már csak azért is szükséges, mert amíg nem teszed a rokonok és mindenki a környezetedben automatikusan a lányokról kérdez és úgy unblock az ember természeteben elég nagy szerepet foglal el a szexualitás, így ez egy kikerülhetetlen téma, így folyamatos hazugságban kell élned.

Végszó: Én úgy gondolom, hogy én is és minden homoszexuális megérdemel egy rendes love storyt (mint a filmekben pl. Love Simon stb.) és szerintem ez megvalósítható lenne, ha elkezdenénk úgy gondolkodni, mint a skandináv országokban... Ne csámcsogjunk mások életén és legyünk elfogadóak, mert igazán sosem érthetjük meg, hogy min ment keresztül egy számunkra ismeretlen ember.

2020. márc. 30. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Értem én mit mondasz de ezzel van egy nagy probléma. Azt mondod, hogy mindenki coming-outoljon és akkor minden szép lesz és jó. Rossz hírem van. Nem lesz. Akkor lesz, ha a társadalom maga akarja majd a változás. És ez nem a meleg közösségből, hanem kívülről, a heterók felől kell hogy jöjjön. Mert mi vagyunk kisebbségben. Amikor a melegek harcolnak a jogaikért akkor a társadalom egy elég nagy hányada csak legyint és azt mondja, hogy a melegek megint "reklámozzák magukat". A "fejlett" országokban sem úgy ment a dolog, hogy gondolt egyet a tömeg és egyik napról a másikra azt mondta, hogy ok, legyen. Fogadjuk el. Kellett egy társadalmi háttér és társadalmi nyomás, hogy felnőjjön egy olyan generáció amiben a "meleg" már nem negatív szó. De a gond az, hogy ott meg már túltolják a dolgot. A Coming Out egyre inkább nem azt jelenti, hogy felvállalod magad, hanem azt, hogy ünnepled a másságod. Tudom, ez nekünk, kicsit konzervatívabb melegeknek nagyon rosszul hangzik, hisz mi alapvetően nem szeretnénk mást mint átlagos életet azzal akit szeretünk. De azért látjuk, hogy a meleg közösség egésze nagyon nem ilyen. Felhozod pl a párkapcsolat kérdését, amit már sokszor vitattunk itt. Nem is mennék bele. Mindenki tudja, hogy a melegek max 10%-a gondolkodik tartós, moogám kapcsolatban. Aztán lehet beszélni itt arról, hogy ennek mi az oka. De azt is tudjuk, hogy a 90% alapvetően nem kényszerből nem keres kapcsolatot.

Mit lehet tenni? Nem tudom. Én sem tudom. Annak ellenére, hogy sokat gondolkodtam már én is ezen. Amikor nagyobb sérelem ér emiatt akkor én is mindig inkább a "harcos" útját választanám, de a szürke hétköznapokban csak nyugalomra és békére vágyom. Én nem vagyok nyíltan meleg. Nem úgy mutatkozok be, hogy "XY vagyok, meleg". De aki számít azt beavattam. Család, barátok tudják. Azt is, hogy van párom. Azt is, hogy szeretjük egymást. A környezetem inkább csak sejti, de úgy érzem, hogy ez egyenlőre elég. Úgy érzem, hogy azokkal, akik zsigerből ellene vannak még a homoszexualitás gondolatának csak úgy lehet együtt élni, ha ez a dolog amolyan "nyilt titok". Mindenki tudja, de nincs kimondva. Együtt élsz azokkal is akik ellenzik, látják, hogy normális ember vagy és átlagosan, a társadalmi erkölcsi normákat betartva éled az életed. Hiszem, hogy ez elég ahhoz, hogy az ilyen ember már ne gyűlöletet, hanem legalább semleges érzéseket adjon tovább a gyermekeinek a homoszexualitással kapcsolatban. Az ő gyermekei már azzal az előnnyel indulhatnak, hogy nincs bennük gyűlölet így racionálisan tudnak majd állást foglalni. Ez az én utam ami szerintem 1-2 generáció alatt meghozná az eredményt és nekünk is élhető életet biztosítana. A bökkenő az, hogy a melegek többsége viszont nem ezt kommunikálja a többség felé. Elég csak átolvasni a kérdéseket pl ezen az oldalon aztán végiggondolni, hogy milyen képet is alakít ki magáról a meleg társadalom a többségi társadalomban. És hiába mész a Pride-ra átlagos melegként és hiába mondod mindenhol, hogy te ugyan olyan ember vagy mint más, csak a párod azonos nemű; ha közben meg egy nagyon jelentékeny csoport meg ennek pont az ellenkezőjét kommunikálja és tökéletes fegyvert ad az ellenzők kezébe saját maga ellen. Aztán meg veri a mellét mint egy kanos gorilla, hogy őt bizony fogadja el mindenki. Soha sem fogom elfelejteni amikor először vettem a bátorságot, hogy meleg közösségek után keressek. Nem szexre vágytam csak olyan társaságra akikkel megbeszélhetem a problémáim. Rákerestem a dologra és életem legnagyobb csalódása volt, hogy egyetlen egy olyan közösség sem volt amit kerestem. Mert az összes közösség, az összes szórakozóhely csak és kizárólag azzal volt tele, hogy hogyan is segítik ők elő a teljesen random emberek közti alkalmi szexuális kapcsolatok szervezését glory hole-okkal és magánszobákkal, mindenféle fétiseket simogató estékkel stbstb. Én meg csak ültem a monitor előtt és azt éreztem, hogy két világ közül a vákuumba kerültem. Mert a heterók nem fogadnak el azért mert meleg vagyok a melegek meg olyan életet élnek amit én képtelen vagyok. És eben a vákuumban sokkal de sokkal jobban mardosott a fájdalom mint a magányomban mert elvesztettem még a reményét is annak, hogy olyan közösséget találok ami befogad és ahol önmagamra találhatok. Persze szépen lassan az ember rájön, hogy azért nincs teljesen egyedül. Idővel én is találtam olyan emberkeket akik hasonlóan vagy közel ugyan úgy gondolkodnak mint én. Egyikükben a páromra is találtam. Szóval nincs minden veszve.

De a lényeg az, hogy a kérdés szerintem nem csak annyin múlik, hogy mindenki coming outol vagy sem. Itt még sok dologban közeledni kellene a két oldal álláspontjainak és ehhez az kéne, hogy mindkét oldal engedjen, és mindkét oldal tegyen is a dologért. Nekem viszont úgy tűnik, hogy ere egyik oldal sem hajlandó...

2020. márc. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Itt most hirtelen mindenkivel bajod van. Kezded azzal, h a melegek rosszak, mert nem keresnek kapcsolatot, aztán rosszak a heterok, mert nem fogadják el a melegeket, aztán össze is van kapcsolva, h a melegek párkapcsolathoz való hozzáállása miatt nem fogadnak el a heterok. Ez relációanalízisben sztem ez egy B válasz lenne nekem, de oké értem én. Szted, aki 30 körüli nincs elege ebből, vagy még egy pár embernek? Dehogynem! Tudsz változtatni azon, h esetleg a kiszemelted beléd szeressen? NEm! És azon, h vmelyik felszínes hetero haverod elfogadjon? NEm! MAx elmondod nekik, és annyi. Az már rajtuk múlik. Az öngyilkosságon meg gyerek ne gondolkozzon, Dante szerint am is pokolra jut. 13 éves gyerek gondolatait nem lehet konkrétnak venni, a másik meg a családon belül kell keresni a bajt, ha vkinek ilyen gondolatai támadnak. Köszi, puszi ^_^
2020. márc. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Kedves #4-es akkor szoríts nekem az aranymosás pályázaton, mert pont ezért írtam egyet. Igaz hetero nő vagyok, de nem tudtam benyelni tavaly a békát ami a Cola kampánynäl volt. Meleg love story önelfogadással happy end-el. Párszor már lehurrogtak hogy nem kell ilyen, de csak azért is végig vittem 😁
2020. márc. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Talán a problémád abban rejlik, hogy túlságosan az anyagba süllyedtél. Az ösztön az állatok létezésének feltétele. Te több vagy, mint egy állat! A lelked isteni eredetű. Lehet, hogy ezt Te nem hiszed, vagy nem fogadod el, de így van. Az életet élni kell! Az öngyilkosság nem old meg semmit, mert a KARMA törvénye szerint ott fogod folytatni, ahol abbahagytad, vagyis a következő életedben azt a problémát, amivel nem tudsz mit kezdeni, azt kapod ismét feladatul.

Tehát azt javasolom, hogy hallgass a lelkedre, a belső hangra, amely útmutatást ad, mit kéne tenned az életedben. Találd meg az életed értelmét és ne ragadj le a tested igényeinél, az ösztöneidnél!

2020. márc. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves 3 amit írtál:

„De a te kérdésed megindított bennem valamit... Ez egy megmagyarazhatatlan dolog, ami heveny hányingert, és permanens merevedési zavart okoz... Ez az iszonyat feltünési viszketegség, hogy te már csak azért is megmutatod, hogy más a szexuális beállítottságod. Na az ilyen a buzlgyerek. Tisztelet nélkül..."

Nem azt írtam hogy ki kiáltom a világnak, és úgy fogok bemutatkozni hogy „szia Xy vagyok,meleg!". Csak a közeli embereknek mondanám el(családnak, barátoknak) nem azt mondtam hogy minden találkozásunk alkalmával ezt a témát szeretném boncolgatni!


4-es veled teljesen egyet értek! És remélem tényleg eljön az a idő, amikor nem kell coming outolni és nem lesz gond ha lány helyett fiút( mint párt) hozunk haza vacsorázni a szüleinkel!


5- ös, értem a gondolkodás menetedet, és ezt írtad:


„Azt mondod, hogy mindenki coming-outoljon és akkor minden szép lesz és jó. Rossz hírem van. Nem lesz. Akkor lesz, ha a társadalom maga akarja majd a változás. És ez nem a meleg közösségből, hanem kívülről, a heterók felől kell hogy jöjjön. Mert mi vagyunk kisebbségben."


Ha mindenki coming outol akkor szinte biztos hogy lesznek családok, akik már nem fogják ezt elítélni, és elfogadják a gyereküket úgy ahogy van. És akkor másokat sem fognak elítélni! És ha ez mindenki megcsillja akkor lehet egyszer többen fogadják majd el, mint akik elítélik. Ez azt jelenti hogy idővel, már nem fog számítani 2 egyforma nemű pár. Igazad van nem lesz minden jobb ha mindenki coming outol, de idővel az lesz.A tétlenséggel el lehet érni valamit? Nem hinném! Lehet ha mindenki coming outolna nekünk nem, de a következő generáció úgy nőhet majd fel hogy nem lesz probléma a homoszexuálitás. Szerintem sem változtat meg mindent, de lehet elindít egy lavinát és folyamatosan elfogadottabb lesz, és a végén megál és az lesz az a pont amikor csak az számít hogy szereted a párod, és az hogy lány e vagy fiú a kutyát se fog érdekelni. Abban tényleg egyet értek hogy ehhez az egészhez közönségnek összetartónak kellene lennie, lehet naiv vagyok, de szerintem a mostani fiatalokból sókkal több van aki párt keres. És lehet azért sincs sok melegnek párja mert rossz helyen keres, de akkor hol kéne keresni? Összes társkereső, meleg bárokban az emberek többsége egyszeri alkalmat keres, szóval ez is nagyon nehéz. De tényleg örülök annak hogy ilyen jól összerakott véleményt írtál! Mert nagyon sok dologban igazad van, és olyan dolgokra világítottál rá amik egyértelműek voltak, de mégsem vettem őket észre. És ezért köszönöm.


Kedves 6-os, kérlek olvasd át mégegyszer azt amit írtam, mert nekem nem az emberekkel inkább a rendszerrel van bajom. És lehet van olyan 30-as akinek elege van ebből, de mégsem tesz ellene semmit! Ami azt illeti, 13 éves gyereknek tényleg ne legyenek öngyilkossággal kapcsolatos gondolatai és pont itt van a gond, mégpedig abban hogy szinte biztos vagyok abban hogy nem én vagyok a egyedüli gyerek akinek ennyi évesen ilyen gondolatai voltak! Vagy akár vannak, de lehet hogy ezek a gondolatok egyszer sajnálatos módon testet is öltnek!

Ami ezt illeti 👇

„a másik meg a családon belül kell keresni a bajt, ha vkinek ilyen gondolatai támadnak."

Ezt te írtad és teljesen igazad van! Családon belül az volt a gondom hogy teljesen homofób a családom, de abban reménykedem hogy szeretnek annyira ha elmondom nekik akkor egy idő után elfogadnak, legalábbis remélem!


8-as nekem 13 évesen voltak ilyen gondolatim, az miatt hogy senki sem volt elfogadó a környezetemben. Öngyilkossági kísérleteim hál isten kudarcba fulladtak. És most már így 18 évesen teljesen elfogadom magamat! És remélem hogy egyszer megtalálom a hozzám illő partnert és boldogok leszünk együtt amíg a hála el nem választ!

2020. márc. 30. 23:03
 10/10 anonim ***** válasza:
79%
Aki fiatal és kapcsolatot keres, az szóljon, tudok javasolni olyan helyet, ahol jó emberek is vannak.
2020. ápr. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!