Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Miért vállal egy homoszexuális...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vállal egy homoszexuális pár gyereket,amikor nem az a szerepük a természetben?

Figyelt kérdés
Ezt sosem értettem.Láttál már két homoszexuális farkast örökbefogadni kölyköt?!

2020. jún. 4. 07:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem semmi köze nincs hozzá, hogy valaki meleg. A gyerek kérdés vagy belső vágy (mint hogy férfi létedre férfival akarsz lenni pl).


Hetero felnőttek közül mért van, hogy sokan nem akarnak gyereket? Mert vagy úgy érzik, hogy nem tudnak vele megbírkózni, vagy egyszerűen nem akarnak. Ez szintén lehet saját döntés, vagy belső érzés.


És tévedsz. Mert ez az állatvilágban is elég gyakori. Pingvineknél már számtalan alkalommal megfigyelték, hogy két hím nevelt magára hagyott pingvint. De oroszlánnál, és medvénél is voltak precedensek.


Én is ismerek meleg párt és az tényleg melegek, de mindketten szeretnének gyereket. Gondolkoznak az örökbefogadás lehetőségén de a béranyaság is felmerült, hogy "saját" legyen.

2020. jún. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mindenesetre érdekes.
2020. jún. 4. 08:14
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

"Láttál már két homoszexuális farkast örökbefogadni kölyköt?!"

Hát farkast nem, mivel ott a kölyköket a falka neveli nem a szülők, de pl pingvinek esetében akik párban költenek többször figyeltek meg elhagyott fiókákat felnevelő azonos nemű párokat.


A gyereknevelés meg belső indíttatás dolga. Ha erre vágynak miért olyan rossz dolog, hogy egy gyereknek nem intézetben kell felnőnie, hanem esélyt kap(na) igazi családra?

Másrészt egy meleg párnak iszonyatosan meg kell küzdenie azért, hogy gyermekük lehessen (együtt Magyarországon nem is lehet). Ezért biztos lehetsz benne, hogy csak olyanok járják végig az utat akik tényleg komolyan gondolják.

Lehet azon filozofálni, hogy jót tesz a gyereknek vagy sem, ha azonos nemű szülők nevelik, de azt azért jobb észben tartani, hogy egy nevelőotthonban töltött gyermekkornál 100% hogy kevesebbet sérülne ebben az esetben.

2020. jún. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem egy meleg pár sok esetben sokkal jobban megérdemli, mint egyes hetero párok akiknek "véletlenül becsúszik" vagy azért szül a nő " hogy a sz-r kapcsolata hátha jobb lesz gyerek után" és még sorolhatnám.

Ismerek olyan meleg párt akik már 5 éve együtt vannak, mindketten felsővezető pozícióban, saját házuk van, saját kocsi, megtakarításuk, sokat mennek nyaralni, kirándulni.

Ők például szeretnének egy gyermeket, hogy családot alapítsanak, ha lehetőség lenne rá, akkor örökbefogadás útján.

Hogy ez mégis miben lenne jó a gyereknek?

Hogy esélyt kapjon arra, hogy családban éljenek, nőjenek fel, megkapnák azt a lehetőséget, hogy támogassák őket a tanulmányaiban, felkészítsék az életre, illetve ez a gyermek örökölné majd azt, amit eddig összegyűjtöttek.

A meleg pár meg szeretné normális körülmények közt felnevelni, tudást adni, taníttatni, saját gyermekként szeretni, foglalkozni vele, felkészíteni az életre, szerintem ez sokkal jobb körülmény, mint ami a gyermek otthonban van, ott azért annyi gyerek nem kap elég figyelmet, nem feltétlen van felkészítve az életre, nincs meg a lehetőség, hogy normális végzettséget szerezzenek, hanem lyukas gatyával kiküldik őket az utcára 18 évesen, ahol vagy drogos lesz, vagy prostituált.

2020. jún. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

A természet nem adott szerepet semminek. Az emberiség maga véletlenszerű, cél nélküli génmutációk eredménye. Hibás feltételezés az, hogy a természetnek célja, akarata lenne, vagy szerepeket osztana az emberekre. A természetet az se érdekelné, ha az egész emberiség kihalna (ahogy már sok millió faj esetében nem érdekelte).


Szerepeket a társadalom oszt az emberekre, nem a természet, ez viszont megváltoztatható. Gondolj csak bele pl. a női szerepek mennyit változtak az elmúlt 100 évben, de mondhatnék sok mást is. Szóval az, hogy eddig az elmúlt pár ezer évben a gyerekvállalás a heteroszexualitással összefüggő dolog volt, nem azt jelenti, hogy ennek ezután is így kell lennie.

2020. jún. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Ha két meleg örökbe fogad egy gyereket, nem biztos, hogy ártanak neki, sőt. Aki örökbe fogad és segít egy gyereknek, hogy normális felnőtt legyen és ne intézetben nőjön fel, akármilyen nemű a szülő, az becsülendő. Inkább a heterók többsége aggaszt, eléggé egyértelmű, hogy 90%-ban olyanok vállalnak gyereket, akik nem alkalmasak a szülői pályára. Bizonyos emberek csak potyogtatni tudnak a nyomorba, mások meg elvetetik a gyerekeiket, a harmadik veri vagy abszolút nem tudja normálisan kezelni a gyereket. A heterók "bűnei" szerintem eléggé lesújtóak, kivéve a 10%-ot, akik alkalmasak a gyermeknevelésre. Most lehet mondani, hogy kell a gyerek, különben kihalna az emberiség, de ha fele ennyire csökkenne a föld lakossága, akkor sem lenne semmi baj szerintem, sőt csakis előny származna belőle minden tekintetben. Kevésbé zavarnak a homoszexuálisok, akiknek vannak gyerekei, mint a potyogtatók, akik nem tudják tisztességesen felnevelni a gyerekeiket.


"Láttál már két homoszexuális farkast örökbefogadni kölyköt?!"


Farkast még nem, de voltak nimfapapagájaim. Két hím egy nőstény, az odúban miután lerakta a tojásait a nőstény sajnos elpusztult. A két hím kikeltette a tojásokat (ezek olyan fajták, hogy a hímek is kotlanak) és együtt neveltek fel 4 fiókát. Szóval állatvilágban is előfordul.

2020. jún. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Első, egyébként a béranyaság hogyan lehetne kivitelezhető? Mennyire lenne törvényes? Magyarországon élhetnének-e?
2020. jún. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Én is egyetértek az előzőekkel, sok férfinak meg nőnek nem kellene hogy közös gyereke legyen. De a két férfi kapcsolatnál ne csak a családot vegyük figyelembe. A gyereknek jobb lesz, mint az intézetben? Igen. A két férfi az identitásuk ellenére tud teljes boldog családban élni? Igen. De van egy tényező, amit nem számoltok, és ez sokat nyom a latba, ez pedig a külvilág. Mind tudjuk milyen világban élünk, nem kell messzire mennünk, hogy észrevegyük milyenek az emberek. Sokszor bántsák a másikat ok nélkül, vagy csak simán azért, hogy ne a saját problémájával nézzen szembe, rászáll egy melegre, kövérre, más nemzetiségűre, vagy akármi ami nem tetszik neki. Na most, szerintetek mit kapna az a szegény gyerek az iskolában az osztálytársaitól? Két apja van, b*zik a szülei, nincs anyja és ezek még az enyhébb beszólások. És ezek bizony nyomot hagynak, akár lelki nyomorékká is tehetik szegényt, ami sajnos egyenes út az öngyilkossághoz. Én nem indokot keresek, hogy miért ne fogadjon örökbe 2 férfi gyereket, nem vagyok homofób (biszex vagyok) de szerintem ezt is figyelembe kell venni. Sajnos ilyen a világ, és nem mindenhol annyira liberálisak az emberek ezen a téren, mint néhány országban.
2020. jún. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
"Láttál már két homoszexuális farkast örökbefogadni kölyköt?!" Farkasnál nem, más állatoknál igen. És mi az hogy nem az a szerepe? Ezt majd ők eldöntik. Ahogy én is eldöntöttem nőként, hogy nem az a szerepem hogy szüljek, gyereket neveljek, meg csicskát játsszak a konyhában valami hapsi kedvéért. Nem a nemi szerved, meg az hogy kit dugsz határozza meg mi a szereped az életben.
2020. jún. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Farkast nem de pingvint pl igen.

Egy meleg pingvinpár próbált maguknak tojást lopni,hogy lehessen fiókájuk,végül a gondozók szereztek nekik,és nevelik.


Amúgy teljesen emberi dolog,lehet valaki meleg,leszbikus,hetero,aszex vágyhat arra hogy szülő legyen.


Én mondjuk azt nem értem,hogy olyan hetero pár minek vállal aki utána eldobja a gyerekét.

2020. jún. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!