Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » A homoszexuálisok számára...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A homoszexuálisok számára miért nem vonzóak a nők? Nem provokatív a kérdésem. A nők is esztétikusnak tartanak számos más nőt.

Figyelt kérdés

Tényleg tisztelettel kérdezem, egyáltalán nem bántásból, hanem azon okból, hogy jobban megérthessen, milyen a lelkivilága a homoszexuálisoknak. A kérdésemből eredően teljességgel értem a biszexualitást, de a homoszexualitás kapcsán az ellentétes nem iránti közömbösséget nem értem.


Az merült fel bennem, hogy esetleg valamiféle trauma hatására zavarja a homoszexuálisokat az ellentétes nem. Vagy egyéb okokból.


Kérlek titeket, javítsatok ki, biztos tévedek. Megérteni szeretnélek titeket, kedves melegek.


Esztétikailag sincs egyetlen nő sem, aki tetszik nektek? Ha igen, akkor miért marad el belőle a szexuális vonzalom? Zavar valami titeket a hölgyekben? Ha igen, mi? Mellük? Nemi szervük?


Ha a férfi fenék vonzó lehet számotokra, egy női hátsó sosem?


Köszönöm előre is a normális, korrekt válaszokat! Trollok ne írjanak, légyszi.



2020. aug. 9. 20:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
Én hetero férfi vagyok. Én is látom, ha vannak esztétikus részek egy férfin. Vagyis a maszkulinabbakon. De nem izgat fel egyetlen férfi sem szexuálisan. Gondolom a homo férfi is így van a nőkkel.
2020. aug. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
98%

Nem taszítja őket, csak egyszerűen "nem indulnak be" tőle, ennyi. Észreveszik, látják ha egy nő csinos - ahogy te is látod heteróként egy másik pasin ha jóképű, sportos stb. - csak éppen nem izgatja őket.

A szexuális irányultság az esetek 99,99%-ában nem trauma, hanem az ún. szexuális fejlődés során így alakul ki, kondicionálódik a vágy.

2020. aug. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
97%
A szexualitás nagyon bonyolult történés.Nemcsak a látvány számít, de az illat, a tapintás is és minden olyan pozitív vagy negatív korábbi élmény, ami vagy örömérzést vagy teljes kielégülést okozott korábban. Ezek az emléknyomok épülnek be egy idegélettani folyamatba és alakítják ki a szexuális vonzódás rendszerét. Ez is egy tanulási folyamat, aminek az egyéni célja az egyéni örömszerzés, ami nem feltétlenül esik egybe a biológiai rendszerek szaporodási céljával.
2020. aug. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Én teljességgel egyetértek régóta a környezeti hatásokkal való magyarázatba. Azonban, mint tudjuk, közismert a Kinsey-skála, mely szerint mindenki biszex, csak sokan nincsenek tudatában ennek (a heterók és a homók se), csak éppen -környezeti hatások okán- ki a skála egyik feléhez áll közelebb, ki pedig a másikhoz, ki pedig a középponthoz közeli.


Ezért csak arra tudok gondolni, hogy valamilyen környezeti hatás elnyomja az egyik fajta nem iránti vonzódást a homo, illetve heteroszexuálisokban.


Persze tiszteletben tartom bárki vélekedését, arra szeretnék kilyukadni, hogy heterók és melegek próbálták-e már pro- és kontra megfigyelni önmagukat objektív módon, hogy hátha nem csak az a nem vonzza őket, amelyik nem eddig vonzotta...

2020. aug. 9. 21:49
 5/26 A kérdező kommentje:
JAV: ...való magyarázattal.
2020. aug. 9. 21:50
 6/26 anonim ***** válasza:
97%

Nem arról van szó, hogy csúnyának látjuk őket. Nálam is vannak nők akikre azt mondom na igen ő egy nagyon szép nő. Csak bennünk a szexuális vágyakat nem ébreszti fel. Mert míg egy heteró férfi ha meglát egy nőt szép fenékkel szép mellekkel aranyos arccal őneki az fut le a fejében, hogy de szép csaj szívesen megnézném meztelenül és eltöltenék vele egy éjszakát. Míg ha egy homoszexuális lát meg egy ugyanilyen nőt neki az fut le a fejében, hogy csinos lány semmi több semmi szexuális gondolat.

Maga a női test látványa sem undort és taszítást vált ki belőlünk csupán nem hoz minket lázba ott van és kész nem ébreszt szexuális vágyat míg egy heterónál igen.

2020. aug. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
92%

A Kinsey skálával egyetértek, de azzal kevésbé, hogy az eltolódás összefügg a környezeti hatásokkal.

A legtöbb meleg esetén a szexualis irányultságra utaló jelek már óvodás/elemi iskola elején jelentkeznek, amikor a gyerek még kvázi semmit sem tud önmagáról, sem a szexualitásról.


Én pl. tisztán emlékszem az oviban volt egy fiú játékbaba, és az nekem annyira tetszett csak azzal akartam játszani, hiába mondta az óvonéni, hogy azzal a kislányok játszanak, a fiúknak a kocsik vannak nem érdekelt. Később a legjobb barátom egy lány lett, voltak fiú barátaim, de inkább csak a közelükben akartam lenni, mert jó volt rájuk nézni. Sosem tünt fel hogy bármelyik kislánynak milyen arca/haja/ruhája van, de az annál inkább hogy a fiúknak milyen szép a kezük, arcuk, jól áll a ruha, menő stb. Ezek apróságok de az egész szexualitásnak ezek az építőkövei.

2020. aug. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Kedves előző, óvodás korban még nem rögzül a szexuális irányultság. Szakmámba vág, foglalkoztam kisgyermekekkel. Kb 6-7 éves korra fixálódik a nemi identitás.


Óvodás korban pont azért fordulhat elő bármilyen érdeklődés, mert még nem szilárdult meg.


Számos, a tiedéhez hasonló példa létezik, mégis, az ilyen eseteket követően mind önmagukat heterónak, mind pedig önmagukat homoszexuálisnak, mind pedig biszexuálisnak vallók is léteznek. Tehát a megszilárduló nemi identitás független az óvodáskori érdeklődéstől. Szokványos dolog az, hogy a lányosnak mondott játékok iránt kisfiúk is, kislányok is érdeklődnek, és a fiúsnak mondott játékok iránt is. Ugyanakkor egyes gyermekek csak az egyik féléhez húznak, míg mások a másik féléhez. Épp így nem ritka, hogy fiúk babusgatják egymást, ahogy lányok között sem kizárólagos, de gyakori. Mégis kikerülnek közülük későbbi heterók, homók és biszexek is.


Más kérdés, hogy egyesekben (környezeti hatásra, pl társadalmi tabuk miatt) lappanghat a valódi nemi identitásuk, és csak 20 / 30 / 40 éves korukban ébrednek rá egyesek. Míg vannak, akik már kb 6-7 évesen szilárdan érzik, merre orientálódnak.


A létezésben semmi sem fix, semmi sem determinált, hanem vannak bizonyos vonatkozásokban szorosabb, más vonatkozásokban pedig lazább keretek, közöttük pedig külső és belső hatások -és a szabad akarat- alakító jellegűek, így a génjeink is rugalmasan változnak, egy bizonyos kereteken belül, melyek csak a testfelépítésre, külsőre, Darwinnal szándékosan féligazságot propagáltak a nagyobb hatalommal bíró körök, mára már egyre inkább kezdik felismerni ezt sejtbiológusok, biokémikusok, mikrobiológusok, genetikusok (egy része). Én viszont a gyermeknevelés bizonyos vonatkozásaihoz értek, és tapasztalom, látom gyermekeken, amiről írtam, mert legalább néhány életévét egyeseknek átfogóan volt lehetőségem megfigyelni. (Ugyanakkor kutatók nagy számú eseten is megfigyelték, én azonban nem vagyok kutató.)


Nem a szülők génje hat a lelkiekre, hanem a szülők (és másodsorban mások) viselkedése, példának okáért. De nem a genetika.

2020. aug. 10. 00:26
 9/26 A kérdező kommentje:
Javítok: ...melyek csak a testfelépítésre, külsőre hatnak. (Lemaradt a "hatnak" szó.)
2020. aug. 10. 00:28
 10/26 A kérdező kommentje:
Egyébként számomra az a meglepő, hogy léteznek emberek, akikből még soha, egyetlen nő sem váltott ki szexuális vonzalmat és hogy olyanok is léteznek, akikből még soha egyetlen férfi sem. Hogy lehet ez? Ezt szeretném megérteni. :) Tudom, sokan sokfélék vagyunk, mégis számomra rejtély. Csak úgy tudom elképzelni, hogy valamilyen tényező gátolja, vagy társadalmi norma, vagy makacs lázadás, vagy trauma. (Én enyhén biszex vagyok, hetero túlsúllyal.)
2020. aug. 10. 00:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!