Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Miért félek egy kapcsolattól?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért félek egy kapcsolattól? (Más is van ezzel így?)

Figyelt kérdés

Sokáig szingli voltam, mondhatni megszoktam a magányt. Időközben azonban fel-felbukkan egy-két jelentkező, akikkel megvan az összhang.

Ezen a ponton viszont berezelek. Jó leszek-e, hogyan működünk majd együtt, megváltozik-e gyökeresen az életem, életünk, aztan mivel fog ez járni, és még sok-sok ilyen kérdés.

Úgy érzem csalódást okozok vagy csalódás fog érni és ezért visszatáncolok. Miközben érzem és tudom, hogy szeretnék már egy kapcsolatot, minden nehézségével együtt nagyon szeretnék szeretni valakit.

Más is érzett már ilyesmit? Hogyan lehet leküzdeni ezeket a démonokat, a bizonytalanságtól és az újtól való félelmet?

Ja amúgy 23 éves vagyok.



2021. febr. 4. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kockázat nélkül nincs boldogság.

Nem kell leküzdeni semmit, csak bele kell vágni.

2021. febr. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mint udvarló találkoztam ilyen sráccal mint te,

Alkalmi volt, 1óra után tudtam éreztem hogy több kell

Több mint 1évig udvaroltam neki, nem adtam fel nagyon félt

Bátoítottam, most 3éve vagyunk együtt. Mai napig csamom a szelet neki, így szeretem nem unalmas.

2021. febr. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Majdnem az összes fiatal ezt csinálja, majd utána meg pár év múlva csodálkozik, hogy jjjajjjjj ő nem kell senkinek sem. 😂
2021. febr. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elvonatkoztatva attól, hogy nyilván nem helyes ez a félős hozzáállás, azért erős a kontraszt a 2-es és a 3-as válaszoló hozzáállásában.

...és nem tudok neked igazat adni 3-as. Van, aki türelmes és kitartó típus, aki lebontja a félénkséget és a bizonytalanságot a másikban, aztán van a te hozzáállásod, aki ilyen félig sértett hangnemben általánosítóan fogalmaz. 😀 Ha már így állunk akkor általában utóbbi csapat szokott az lenni, aki azon sír, hogy az összes meleg egy szemét szar és ezért nincs párja, ahelyett, hogy ő is tenne valamit az ügy érdekében.😏

2021. febr. 4. 15:11
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Köszi, de nem vagyok sértett, csak tapasztalt. Egy ideig próbáltam építeni, de nincs mit, kit. Így részemről nem hat meg a te siránkozásod sem!
2021. febr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép amit a kettes ír, viszont ezt szerintem nem érdemes arra felhasználni hogy szőnyeg alá söpörd a saját részedet a problémából.

Nekem is az a tapasztalatom, hogy nagyon sokan a csodát várják, hogy ők majd csak ülnek az ablakpárkányon mint hercegnő a lakótoronyban és majd jön valaki akár fehér lovon aki harcol a kegyükért és meghódítja őket. Lehet van aki egyszer megteszi, lehet hogy sosem lesz ilyen, de nekem és szerintem a legtöbb felnőtt férfinak az az elvárása hogy ismerkedésnél mint két egyenlő fél, mindketten tegyenek valamit hozzá az alakuló kapcsolathoz vagy bármi másra is igaz ez.

Tudom hogy mindenki szereti magát különlegesnek érezni magát, de ne az legyen az elvárás hogy bárki egy teljes éven át pénzét, idejét, és energiáját fekteti abba hogy "elnyerje a szíved", benne van a pakliban hogy akár feleslegesen. Vannak romantikus lelkek, és van nagy szerelem amikor nagyon sok mindent megtesz az ember valakiért, de felejtsd el hogy az átlag felnőtt és nem totál kétségbeesett pasik ebben a játszmában benne lesznek.


Neked is fel kell nőni egy kapcsolathoz. Mindenki szeretné amit egy kapcsolat nyújt, csak sokan azt már nem amit nekik kéne nyújtani, vagy a felelősséget amivel jár. Nyilván nem kell ész nélkül belerohanni egy kapcsolatba, fel kell mérni mennyire lenne életképes. De nem kell túlmisztifikálni sem, végső soron ez is csak emberi kapcsolat a végtelenségig nem tud tartani, és arra sincs garancia hogy a sírig tart de hát ezt meg kell tanulni elfogadni. Sablonosnak hangzik, de ha túl leszel pár kapcsolaton akkor már te is csak úgy fogod látni hogy nehéz de ilyen élet. Nem lehet minden várható nehéz érzés elől elmenekülni, ez most kicsit olyan mintha valaki megszakítana minden kapcsolatot az édesanyjával, mert jajj de nehéz lenne egy nap szembesülni vele hogy eltávozott. Igen, az lesz. Sok más dolog is az lesz. És akkor öntsük ki a fürdővizet a gyerekekkel együtt; minden jótól is meg kell fosztani magunkat ami előtte várna?

2021. febr. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!