Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » A budapestiek miért nézik le...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A budapestiek miért nézik le a vidéki városokban élőket, mint pl Győr, Veszprém, Debragen, Szeged stb?

Figyelt kérdés

Ezzel már így többször találkoztam, hogy a budapesti fiatalok, akkor is ha ők egyébként vidékről származnak, lenézik azokat akik ott élnek.


Ez így megfigyelhető a melegség terén, az egyetem területén. Úgy gondolják a pesti egyetemek jobbak, mint bármelyik vidéki. Sokszor hallottam, hogy nekik Győr, Veszprém, Debrecen stb. túl kicsi.



2021. ápr. 30. 19:29
A kérdező szavazást indított:
Budapesten élek
Vidéki nagyvárosban élek
Vidéki kisvárosban élek
Faluk élek
69 szavazat
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
92%
Debragen.
2021. ápr. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
81%
A pestiek mindig is nagy arcúak voltak és azok is maradnak 🤷‍♂️ ezzel nem tudsz mit kezdeni.
2021. ápr. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
61%

Mert azthiszik többek attól, hogy 120 ezerét bérelnek egy garzont. És albiban fognak megrohadni. Mert a többség, aki felmegy, albiban van. És amennyivel többet keres azt el is költi. Annyival drágább a lakhatás.


Én veszprém megyei vagyok. Itt is jók a fizuk (magyar viszonylatban). Veszprém lakhatás szrmpontjábol drága. De, aki bevállal 20-30 km ingázást. Az talál olcsóbb városokat (Várpalota, Zirc, kicsit messzebb Ajka vagy olyan községet, ahol van lakótelep. Pl Pétfűrdő). Na ez a táv tömegközkekedessel is kb 30-40 perc plusz (autóval kevesebb), hát én laktam pesten külvárosban. A belvárosban nem voltam bent ennyi idő alatt a BKVval

2021. ápr. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
97%
A legutóbbi válasz jól mutatja hogy mindenhol van ilyen is olyan is. Én “videkről” (nagyvárosból) költöztem Pestre, soha nem néztek le emiatt és én se senkit.
2021. ápr. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
84%

Én vagyok a 3as. Lehet bunkóra sikeredet. De amúgy tényleg sokan csak azt érik el a "pest fetisükkel" h sosem fognak kijönni az albiból. Ez olyan, mint a menjünk Londonba. Sokaknak bejön. Sokan meg jövő nelkül elmosogatnak. De ott abból lakásuk nem lesz. Ha hazajönnek meg semmi értelmesben nincs tapasztalatuk. Kezdhetik alulról. És lehet a 40hez közel meg már az operátori pozicióból nem fognak feljebb jutni.


Én anno a válságnál léptem ki az életbe. Félbehagyott egyetem, diákhitel, minimálbéres betanitott munka. Na ebből saját erővel (nulla hátszél, mert egyszerű melós családból jövök), meg persze kis lemondással sikerült folyamatosan felfele váltanom. Pozició és anyagi szempontból is. (Am volt h mellékállásom is volt h ne csak "megéljek", hanem gyarapodjak, de szerencsére ma már nem kell hozzá mellékállás).

Most már van lakás (kevés hitellel, ami fixált kamatú), autó, nyaralás. Sok ismerősöm meg teng-leng pesten az albiban. Persze lehet az a titkom h nem dohanyzom. Így bár Ferrarim nincs (ahogy a viccben sem), de lakásom igen:)

2021. ápr. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
97%

Én pestiként pont fordítva tapasztaltam:D

"büdöspest" - eleve így hívják sok vidéki helyen a főváros.

"Hogyhogy ide jöttetek nyaralni? Meguntátok a tengerpartot?"


Szóval sztem elég oda-vissza a dolog..:/

2021. ápr. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
70%
Nem csodálom, hogy így hívják. Büdös is, koszos is és rohadtul zajos is 🤷‍♂️
2021. ápr. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
83%
én debrageniként lenézem az összes többi településen élőket
2021. ápr. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
77%
Én Butapestnek hívom, habár valahol tényleg büdös van.
2021. ápr. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nem lakom Pesten, csak dolgozom. Nagyon sokat jártam anno az 1-es villamossal. Ha az alapján ítélnék meg, amit ott lehet tapasztalni, hát... 🤷‍♂️
2021. ápr. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!