Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Szerintetek miért kellett a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért kellett a Harry Potter univerzumban Dumbledore-ra utólag ráhúzni, hogy meleg volt? Biztos vagyok benne, hogy Rowling fejében meg sem fordult a gondolat, amikor írta.

Figyelt kérdés

2022. aug. 11. 20:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
52%
Rowling nagyon mutogatni akarja, hogy milyen inklúzív. Ami nagyon vicces, tekintve, hogy mekkora TERF.
2022. aug. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Ja, arról olvastam. Tök igaza van.

Az igazságot nem lehet megváltoztatni.

2022. aug. 11. 21:10
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát, tekintve hogy ez egy könyv/film forozat, azt tesznek hozzá, amit akarnak.

Pl ha holnap úgy kel fel az író hogy Luna csábítsa el Pottert, akkor az lesz.

Ha kitalálja hogy istenek vannak, vagy szupermenek akiket le kell győzni valahogy, akkor az lesz.

2022. aug. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Én ezt az erőlködést nem értem. Ez egy jó/rossz történet, aminek semmi köze nem volt a homoszexualitáshoz.
2022. aug. 11. 21:22
 5/24 anonim ***** válasza:
91%

Most nem azért, de attól hogy a történetnek nincs köze a homoszexualitáshoz, miért ne lehetne az egyik karakter meleg?


A gyűrűk urának semmi köze nincs a bármilyen szexualitáshoz, akkor most azon is fennt kéne akadni hogy Aragorn hetero?

És mondjuk ha Tolkien szelleme egy nap bejelentené, hogy ő, mint a mű egyetlen alkotója, úgy döntöt, hogy amúgy Pipin végig meleg volt, az elvenne bármit a történetből?

Attól hogy nem arról szól direkt a történet, a karakterek még lehetnek heterók, melegek, biszexek, vagy bármi.


Szerintem ebben a témában mind2 "oldal" rettenetesen túl lihegi az egészet.

Nagyon nem lennék bármilyen alkotóművész helyében.

2022. aug. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
37%

Rowling már annyit tett hozzá, hogy megtöltene még egy könyvet.

Nekem nem tetszik, hogy melegnek akarja beállítani utólag, sem azok, akik kapnak rajta, hogy de, de, látható volt.

Először is kinek jut eszébe gondolkodni azon, hogy egy 130 és a halál között lévő bácsi kihez vonzódik szexuálisan? Valószínűleg sok-sok éve abszolút senkihez, főleg hogy a munkájának él, szóval ez totál felesleges, a többi, fiatalabb tanárok szexualitására sincs kitérve, egy-két kivétel van csak.

Másrészt, amit utálok hallani, hogy ilyen jó barátság nincs, mint Dumbledore és Grindelwald a könyv szerint. Hát miért ne lenne? Nagyon sajnálom az összes olyan embert, akinek az igaz barát nem adatott meg, de attól még ez nem helytálló állítás.

2022. aug. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%

6. Kinek jut eszébe? Hát látod. Rowlingnak!


Amúgy ez így nem teljesen igaz.

Snape pl. Szerelmes volt Harry anyjába, szóval hetero vagy bi, Lupin is összeállt Nymphadora Tonkssal, szóval róla is tudjuk hogy szereti a lányokat.

Dumbledore meg a canon story szerint Grindelwalddal hetyegett anno, úgyhogy lehet meleg.


Most amúgy értem mire gondolsz. Engem az irritált mikor a Kingdom Come: Deliverancet kezdték el cseszegetni mert nincs benne fekete karakter.


De nem tudom, ha valaki totál rá pörög hogy "XY karakter nem lehet meleg/stb mert én azt mondtam" az szerintem semmiben nem jobb mint mikor az SJWk csinálják ugyanezt mert nem meleg/stb az adott figura.

2022. aug. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
68%

A "TERF"-es sztori pár éves történet, a Dumbledore meleg sztori 15 éves.

Grindelwald és Dumbledore már az első filmben egy kontextusban szerepel a csokibékán, így elképzelhető, hogy nem a könyvek legvégén írta fel ezt a vázlatai közé.


Az egész széria társadalmi érzékenység körül forog (bullying, másság, anyagi helyzet, rasszizmus), szóval nem lógna ki a sorból. Ezért is nagyon vicces ez a mostani boszorkányüldözés:

[link]

2022. aug. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
88%
6: Mondjuk a Legendás állatok sorozat pont egy olyan időszakban játszódik amikor Dumbledore sem 130 és a halál között van...
2022. aug. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom, nekem a hetedik rész olvasása közben teljesen átjött, hogy Dumb és Grind szerelmesek voltak, de lehet a sok fanfic miatt, amit a 6.-7. rész között olvastam.

Igazából a sztorin semmit nem változtat, nem tudom, miért számít ez ennyire, hogy rendszeresen feltegyen vki egy kérdést ezzel kapcsolatban a gyakorin.

2022. aug. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!