Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Gáz, hogy ez engem nem zavar?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gáz, hogy ez engem nem zavar? (Párkapcsolat)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


26 éves párkapcsolatban élő meleg férfi vagyok. Nem igazán tudom melyik kategóriába illik a kérdés, ezért gondoltam itt teszem fel, de valamiért a gyakori először átrakta az önismereti kategóriába, viszont kiváncsi lennék a meleg, akár párkapcsolatban élők véleményére is. Bocsánat a leírás kicsit hosszúra sikerült.


Sokáig én voltam a baráti társaságban, családomban a legfittebb, legegészségtudatosabb. 187 cm-hez 92 kiló szinte csak izom, nagyon szálkásan kocka hassal, vékonyabb csípővel. Viszont kicsit több mint 1,5 éve összeköltöztünk a barátommal és azóta híztam 15-16 kilót. Azért írtam ki a kérdést, mert az elmúlt hetekben 6 alkalommal biztosan megkaptam barátoktól, rokonoktól hogy hát mennyire megváltoztam, ez nem jó így, aggódnak értem, “mi történt?”. Tudom, hogy meghíztam, lett egy mostmár láthatóbb pocakom, de szélesebb lettem mindenhol viszont ez engem nem zavar. Nem hagytam el magam, ugyanúgy járok sportolni, oké híztam ki nadrágot, pólókat, ingeket, de nem tréning gatyákra meg szakadt pólókra cseréltem ezeket hanem vettem mindenből nagyobbat, továbbra is ápolt vagyok, az izomtömegem megmaradt, erőnlétem és állóképességem nem lett rosszabb, nem eszem egészségtelen ételeket, meg a túlsúlyt leszámítva egészséges vagyok, minden egészségügyi értékem jó... Persze lehet nagy a kontraszt, de kezdem erősnek érezni a legtöbb barát, családtag hozzáállását, meg nem is nagyon tudok mit mondani ezeken a kellemetlen beszélgetéseken. Volt aki bevonta a barátomat is ebbe az egészbe, ugyanis ő szakács és hogy biztos milyen rossz hatással van ebben rám és miatta híztam el. Nem mondom, lehet benne van ez is, de szeretem amit főz, süt és legtöbbször én is kérem meg rá, persze örömmel teszi, de nem traktál és én eszem meg. Sokkal inkább azért jöttek fel a kilók, mert elkényelmesedtem azon a téren hogy már nem érzem azt hogy a meleg közösségbe csak úgy tudok/lehet érvényesülni, ha “tökéletes” testem van. Végre van egy stabil kapcsolatom és magam után nekem az a fontos hogy a barátomnak tetszem mert joggal mondhatná rám hogy így már nem, de erről beszélgettünk többször is és egyáltalán nem zavarja. Tényleg tetszik neki a testem, ezt ki is mutatja, meg kapok bőven visszacsatolást, tehát nem kamu. Ugyanúgy érzelmesen nyúl a hasamhoz most is, mint amikor nem pocakom volt hanem a kemény hasizmom.

De közben a barátok, család által is rögtön ez volt, hogy mi van ha elhagy és biztos nem igaz hogy így is tetszem neki, vagy ha bármi miatt valamiért szakítunk, nem találok így már senkit se. És mintha nem akarnák elfogadni, hogy nem szeretnék mást és nekem jó ez így. Múlt héten voltunk egy wellness hétvégén családdal, ahol konkrétan ram szóltak hogy túl sokat eszem. Akkor már csak azért is szedtem még egy tányérral a svédasztalos vacsoránál...

Értem hogy csak aggódnak, jót akarnak és törődnek velem, de szerintem most szinte átlagos testalkattal rendelkezem (hazai viszonylatokhoz képest biztos), nem vagyok látványosan elhízott, amúgy a barátomnak is hasonló testfelépítése van (izmos, de nem szálkás) és elhiszem hogy igazat mond hogy ez őt kicsit sem zavarja. De kezd sok lenni a félrehívás, kéretlen segítségnyújtás meg konteók hogy mi miért történt és ezekre nem tudom hogyan kéne reagálni. Abban igazuk van, hogy ez nem jó irány összességébe, tehát nem kéne tovább híznom, de abba se akarok energiát feccölni hogy visszafogyjak. Átlagos szerintem a jelenlegi testalkatom, izmos is amellett hogy oké kövér, ez van, de jól érzem magamat a bőrömbe, viszont nehezen megy az hogy ezt másokkal megértessem.


Mit lehet ilyenkor mondani, csinálni ha megtalálnak ezekkel a témákkal? Az hogy egyszer már felhozták, nem jelenti azt hogy vége, mert következő találkozásnál újra ez lesz a téma..



2023. jún. 3. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Az első felét elolvastam, de ez hetero kapcsolatokban is nagyon gyakori, hogy a férfi szed fel magára, nem feltétlenül azért, mert a feleség annyira jól főz és nyomatja a kaját állandóan, hanem mert már nincs a férfiban megfelelési kényszer.

Ha te így jól érzed magad, akkor maradj így. Ne más mondja meg. Ha pedig szerinted is sok ami feljött, akkor add le pár hónap alatt.

2023. jún. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 steven95 ***** válasza:
100%
Most én is pocakosabb lettem, 5-8 kg feleslegere tippelnék. AZONNAL mindenkinek kényszere lett utalgatni arra hogy hasas vagyok. AZONNAL. K.ra bosszantó, mert pont azt érzem, hogy most először jól érzem magam a bőrömben. Korábban is volt hogy többet nyomtam, akkor azért lefogytam mert zavart, de most kifejezetten jól érzem magam, erre tessék, azok böfögnek nekem a legjobban akik épp ugyan úgy nem szeretik ha a súlyuk kerül szóba. Csalódás ahogy visszaigazolódik, hogy az emberi kapcsolataink mennyire felszínesek, mert előbb jut eszébe a testsúlyommal foglalkozni mint bármi mással. Örülök hogy szedtél még egy adaggal, ugyanígy tettem volna. Egyébként tervezek visszafogyni, csak egy kicsit kiélvezem, mert tetszik a pocak is.
2023. jún. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg hogy jól érzed magad

Sportolsz, eszel egészségedre

2023. jún. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem gáz ez. Ha így jól érzed magad a bőrödben, sőt még a barátodnak is tetszel, akkor szerintem teljesen jó vagy így, és nyugodtan edd meg, amit a barátod főz neked, vagy azt a plusz svédasztalos tányért!

A családod, és az ismerőseid lehet, hogy csak az egészséged miatt aggódnak, és mivel azért 15kg látványos különbség, lehet attól tartanak, hogy idővel már az egészségtelen kategóriába kerülne az állapotod... De mivel állításod szerint nem ez a helyzet, hanem teljesen átlagos a testalkatod, akkor szerintem nincs okod semmi aggodalomra.

Én még sajnos pont ennek az ellentétét élem meg, mert hétről hétre megkapom a családomtól a vasárnapi ebédeknél, hogy milyen vékony vagyok meg egyek már többet... De sajnos ahogy te is írtad a meleg közösségbe kB csak így lehet érvényesülni, és én ezt még 19 évesen, pár nélkül nem engedhetem meg magamnak! Úgyhogy addig megy a heti 5 edzés meg a kalória deficit, de simán el tudom képzelni, hogyha valaha találok párt, akkor én is úgy fogok hozzáállni a dolgokhoz, ahogy most te. :D

2023. jún. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló paramétereim voltak nekem is még pár éve, de egy kicsit kisebb voltam súlyban és magasságban is nálad, de a párkapcsolatom alatt én is meghíztam. Mondjuk mi mindketten elengedtük magunkat, igazából a barátom előbb kezdett el hízni aztán mondhatni követtem ebben. Te párod is szedett magára, vagy csak nálad ez a helyzet? Nálunk se lett jellemző a tunyulás meg önmagunk elhagyása, közösen járunk edzeni még most is, de először a barátom aztán én is megkaptam majdnem ugyanezeket a megjegyzéseket, csak még volt hogy durvábban is. Előfordult hogy engem zavart a túlsúly, elkezdtem diétázni és kicsit visszafogytam aztán nem figyeltem és felszaladtak megint a kilók. Már egy ideje nem zavar pedig most rajtam is van olyan huszon-valamennyi kiló plusz. Mi boldogok vagyunk így, másnak nem kell elrontania és ez igaz rátok is. Idővel elmúlnak ezek a beszólogatások, mert megunják és lesz majd más téma amivel lehet foglakozni.

28 F

2023. jún. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Függetlenül a szexuális irányultságtól, a testsúly növekedésére figyelni kell, mert számos mozgásszervi (ortopédiai) és egyéb probléma előidézője lehet már akkor is, amikor a laboratóriumi vizsgálatok még semmi eltérést nem mutatnak ki. A bőr rugalmas rostjai túlzott feszüléskor károsodnak és a bőr feszessége fogyás után nem tér vissza. A lábfej csontozata, a kötőszöveti szalagok szintén károsodnak, ellapulnak a lábfej boltozatai, fájdalmas lúdtalp és harántboltozat ellapulás jön létre. És így tovább...
2023. jún. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kb korodbeli vagyok és nekem is feljött a kapcsolatban kb 1,5 év után 7-8 kiló. Valamennyi a páromnak is. Így is jól nézek ki szerintem (és szerinte is), sőt a strandon talán többen megnéznek enyhe pocakkal, mint a tökéletes kockahasammal.

Valószínűleg az oka az a hízásnak, hogy boldogok vagyunk, nincs meg a megfelelési kényszer, nem csak akkor fognak grindr-en randik jönni, ha feltöltjük a szinte tökéletes kockasunkat. Sőt, nem akarunk semmilyen félmeztelen képet sehova se felölteni, mert nekünk a párkeresési kínlódás helyett két tökéletes szex között süt valami finomat a párunk és elégedettek vagyunk az életünkkel. Megvan az, amire más - akár kockassal - csak vágyik egyelőre.

Olvasva a kommenteket, én is azonosulni tudok azzal, hogy míg megvolt a kockas és brutàl szép izomzat, azt senki se dícsérte meg, sőt folyton b*sztattak, miért nem eszek sütit, ràntott akármit stb..., bezzeg mikor feljött pár kiló és még îgy is bőven nem számítok túlsúlyosnak, minden beszélgetés azzal kezdődik, mennyit híztam.

A leírtak ellenére én igyekszem diétába kezdeni majd, mert bár egyelőre szerintem ez oké abszolút és semmi baj nincs egy kis pocakkal, több kilót nem akarok felszedni, ahogyan azt se akarom, hogy a pólómat azért ne merjem levenni nyilvánosan, mert vállalhatatlan, ami alatta van.

2023. jún. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a csúnya fránya megfelelési kényszer... azt kell mondanod, hogy köszönöd szépen az észrevételt de ez a te életed és te döntöd el, hogyan éljed. Amiért szerintem be be szólnak az az miatt van, hogy láthatóan jól érzed magad a bőrödben ami őket esetleg zavarja. (Mert ők meg nem és ezt irigylik tőled ill nem tudják hova tenni) sajnos egy olyan országban élünk hogy másokat zavarja az ha te boldog vagy. Amúgy szerintem ha ti ketten a pároddal elvagytok akkor sok boldogságot kívánok és ne foglalkozzatok másokkal. Ez a ti életetek nem másé! Támogassátok egymást!

Amúgy nekem ez az alkat a bejövős amit felvázoltál de ilyent nehezen találni sajnos.

2023. jún. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem gáz. Vannak sokkal fontosabb dolgok annál, mint hogy mindig tökéletes tested legyen. Sajnos az emberek nagyon kicsinyesek tudnak lenni és más szemében a szálkát is észreveszik, míg a sajátjukban a gerendát sem. Érezzétek jól magatok, élvezzétek egymás társaságát, egyetek jókat. A negatívkodásokat pedig el kell engedni.
2023. jún. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon a válaszokat! Kifejezetten megnyugtató volt olvasni ezeket, köszi hogy leírtátok! És az is jó érzés hogy nem vagyok egyedül ezzel, persze önmagában rossz hogy sokatok ugyanúgy megkapta a beszólásokat, de legalább lehet tapasztalatot cserélni.


Korábban én se gondoltam volna hogy valaha is meghíznék, teljesen elképzelhetetlen volt számomra is. Viszont tetszik ez az életforma meg jobban belegondolva valahol a pocak is. Szóval szerencsére nem tartom vállalhatatlannak ami a pólóm alatt van, ez a 15 kiló nem kevés, de korábban se voltam kisdarab, szerencsére arányosan oszlik el a túlsúly, a mellizmom meg a vállaim pl a hasamat ellensúlyozzák valamennyire.


Ez a megfelelési kényszer bennem is nagyon erősen megvolt, már egészségtelen is volt szerintem, annyira figyeltem arra hogy mit ehetek meg mennyit... és hát persze azok akik beszólnak, félrehívnak és csak segíteni akarnak, egyikőjük se a legegészségesebb vagy leginkább testtudatosabb emberek közé tartozik. És nem gondoltam volna, de nekem is elkezdték, hogy “azóta mennyit híztál” aztán jönnek a nem tudom milyen diétás praktikák, amiket soha nem próbáltak és egyértelmű baromságok.


Ameddig jól érzem magam a testemben, nekem is tetszik amit látok és a barátomnak is, addig tényleg örömmel eszem a barátom főztjét két tökéletes szex között, ez nagyon jó megfogalmazás volt 7-es! De az is igaz, ha nem tetszik, soknak érzem vagy az életminőségemen ront esetleg a barátom szóvá teszi a súlyomat, akkor visszafogyok.


5-ös a barátom is hízott mióta együtt vagyunk, de nem annyira látványosan. Alapból ő kicsit testesebb volt azon túl hogy izmos, de volt hogy egy két nadrágja már nem jó rá, most ilyen 95 kg körül lehet. Annyi biztos hogy túlhíztam, ugyan volt egy időszak amikor egymás ruháit tudtuk hordani de már nem. Mondjuk az vicces volt amikor egy ideig ugyanakkora pocakunk volt, most már lehagytam ebben:D. De nálatok mi volt a durva beszólás, illetve a párod mennyit hízott?

2023. jún. 15. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!