Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Normálisan gondolkodó meleg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normálisan gondolkodó meleg férfiak. Ti összejönnétek egy hivfertőzött férfivel? Ha én azt mondom soha az életben nem, akkor tényleg előítéletes vagyok?

Figyelt kérdés

Az egyik meleg barátnőm szerint rohadtúl előítéletes vagyok, mégis én úgy érzem csak simán épeszű...


f



2012. szept. 20. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Hat ez nem eloitelet kerdese. Egyszeruen nem ettel bolondgombat, hogy veszelyeztesd magad.
2012. szept. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de akkor miért hallom egy csomó fanatikus melegtől, sőt legfőképpen amerikaiaktól ( igen vannak amerikai meleg ismerőseim), hogy előítélet, és szemétség?
2012. szept. 20. 13:48
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Mi ebben az előítélet? Nem azt mondod, hogy aki HIV fertőzött, az ostoba, vagy rosszindulatú, csak te nem akarsz megfertőződni. Ebben semmi előítélet nincs, van aki nem kockáztat és kész... -.-
2012. szept. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Én voltam együtt egy sráccal már jó pár éve. Ő nem akart többet szexnél, így 1-2 alkalom után elváltak útjaink. 3 hónap múlva felhívott, hogy menjek el tesztre, mert neki pozitív lett. Azt a 2 hetet senkinek nem kívánom, amíg vártam az eredményre! Viszont. Utólag sokszor gondoltam rá, és eltűnődtem azon, összejönnék-e így is vele. Arra jutottam, hogy talán igen, vállalva így a kockázatot. De azóta nem beszéltünk, nem tudom, mi van vele. Párszor láttam társkeresőn, a betegség megváltoztatta, és akkor már kapcsolatot keresett. Nem tudom ugyanakkor, hogy egyáltalán mennyi esélye lett onnantól kezdve arra, hogy legyen valakije. Egyrészt jó dolog, hogy nem titkolja el, másrészt viszont sokan emiatt nemet mondanak.

Ez nem előítéletesség, csak félelem. Ugyanakkor ha belegondolsz, bármikor előfordulhat, hogy úgy vagy együtt valakivel, hogy még ő se tud róla, hogy pozitív. Szóval ez egy elég nehéz dolog.


27/F

2012. szept. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
de neked negatív lett?
2012. szept. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Bresalio Nagy ***** válasza:
75%

Én nem tartom előítéletesnek se, de az sincs, h határozottan helyeselném. Ez nálam egy olyan téma, amiről nem mondok véleményt (mármint vkinek arról a döntéséről, h ő személy szerint összejönne-e, vagy sem). Mindenkinek a saját felelőssége ezt mérlegelni sztem, ebben nekem nincs kompetenciám, így nem alkotok véleményt a döntéséről. Nekem ez ilyen közömbös. Elfogadom tényként, akár azt mondja vki, h ő összejönne, akár azt, h nem... Nem minősítem.

Ja, és fogalmam sincs arról, h én összejönnék-e... Ez az adott helyzettől függ, az adott sráctól, meg minden... Ez egy akkori aktuális döntés lenne, ez nem ilyen, h így előre eldöntöm.


Van sok olyan dolog, ami szintén nagyon személyes döntése vkinek, de mégis alkotok róla véleményt. (Ha úgy gondolom, van rálátásom a helyzetre.) Mert azzal, h alkotok, és ezt esetleg el is mondom, még nem korlátoztam a szabadságát abban, h mégis a saját döntését kövesse, így ezzel semmi baj, h véleményt alkotunk mások döntéséről, hozzáállásáról. De ez egy olyan érzékeny téma, ahol nem igaz az, h lenne rá elég rálátásom. Mert nagyon sok olyan motivációja lehet az illetőnek egy ilyen döntés meghozása közben, amit én nem ismerek. A belső lelki világa, múltja, esetleg érte-e már olyan élmény, ami trauma volt neki, így ijeszti stb... Ezért ha most azt mondanám, h sztem előítéletes, vagy sztem épp, h ez a tök normális, egyiknek se lenne alapja. Csak az lenne, h dobálózok ítéletekkel... Sztem azt, h vki bevállal-e egy kockázatot, nem csak ezzel kapcsolatban, de általában az életben, azt nem helyes kívülről minősíteni. Mert a te saját döntéseddel tudod csak összehasonlítani, h te bevállalnád-e (és ha ellenkező lenne a döntésetek, akkor esetleg lehülyézni őt). De ha őt minősíted, akkor az Ő saját helyzetéből kéne megnézni, h NEKI ésszerű-e bevállalni... A saját helyzetét meg csak ő ismerheti eléggé mélyrehatóan. Kívülről csak okoskodni tudsz.

2012. szept. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5 igen, nekem negatív lett.


#4

2012. szept. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
amerika xD ott még olyan is van aki direkt meg akar fertőződni vele
2013. dec. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!