Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Le lehet élni egy egész...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Le lehet élni egy egész életet úgy, hogy az ember szégyelli, hogy homoszexuális és ezért félelmében nem mer senki felé nyitni, nem meri felvállalni és egész életében boldogtalan, magányos és zárkózott?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 24. 16:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Persze, hogy le lehet így is élni az egész életet. Más kérdés, hogy nem éri meg. Egész életedben szenvedni, boldogtalan magányban élni, nagyon rossz. Ha nem tudsz egyedül megbirkózni a szexuális orientációddal, akkor nyugodtan kérd szakember (pszichológus) segítségét. Hidd el, te is teljes értékű ember vagy, nincs mit szégyellned azon, hogy homoszexuális vagy. Ha megtanulsz ezzel együtt élni, nagyon boldog és teljes életed lehet!
2016. ápr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Persze, hogy le lehet! Jó sz*r lesz, de le lehet! Ha képtelen vagy saját magadban meghozni egy elhatározást, akkor bizonyára nem fogod tudni megváltoztatni körülötted a világot se. Tehát csak úgy magától jobb nem lesz, neked kell tenned valamit - pl. keresel külföldön munkát, ahol egyáltalán nem néznek ki, és el tudod fogadni magad.
2016. ápr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
13%
Nem kell nagydobra verni aztán kész. Csak ebben a mostani elkorcsosult világban hozták ezt ennyire előtérbe mintha annyira természetes dolog lenne, és még felvonulást is szerveznek neki. Vicc. Nekem amúgy mindegy, több nő marad nekem. Tartsd meg magadban, vagy a szűk ismeretségi körödben.
2016. ápr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, de inkább ne :c Van egy rakás hely ahol melegek ismerkedhetnek (gondolom van) meg egy rakás heteró van aki kifejezetten elfogadó a melegekkel. Ne élj ilyen kaka életet amikor nem muszáj
2016. ápr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a kérdés, hogy le lehet-e élni így (le), hanem az hogy érdemes-e?
2016. ápr. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Sajnos ezt nem én választom, ki akarna ilyen életet ha ezt választhatná??? Én elfogadom magam és nem is kezdek ki senkivel nem parádézok mert a nagy többség az olyan mint én a kevés kisebbség az aki parádézik de azokat a rendes melegek is lenézik. Sajnos nekem a környezetem nagyon konvencionális, soha nem fogadnák el, utálnának, gyűlölnének, kirekesztenének. De! De van ilyen! Van ilyen környezet. És igen, nem minden történet happy enddel végződik mint a filmekben, igenis ismerem annyira a környezetem, hogy ezt, ha valamit, biztosan tudjam. Most akkor hagyjam el a családom és az ismerőseim, hogy éljek egyedül hogy TALÁN találok a melegek közt nem is olyan egyszerűen, hűséges normális nem hivalkodó másik embert akinek az élete része lehetek? És tényleg nem én akarok ez lenni, nem vagyok bu___Z_is, nem vagyok lányos sem, pasis vagyok és igényes, de nem én választottam ezt, nem én akartam ilyen lenni, hiszen ez egy borzalom és egy szenvedés az egész élet. Bárcsak hetero lehetnék, és ne kellene szégyenkeznem, bárcsak olyan szabad lehetnék mint egy hetero srác, hogy bármikor bárkire ránézhet aki megtetszik neki. Én olyan korlátok közt élem az életem, ami egy börtön. Pesten nyilván más, ott a közöny miatt az embereket ez nem érdekli. De minden buz__erga költözzön Pestre a közöny miatt? Tényleg ez a megoldás? Tényleg egy sorscsapás, egy a testi nyomorúságoknál is nagyobb teher annak aki így születik? :-(
2016. ápr. 24. 18:14
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a környezeted nem fogadná el és nem mersz egyedül elköltözni hogy majd talán találsz párt, akkor tiszta sor, ismerkedj neten néha találkozol a másikkal ha találsz szimpatikus embert és ha mindketten úgy érzitek kapcsolat lesz belőle utána árulod el és lépsz le otthonról ha kell. Ritka találkozáshoz még a távolság se akadály lehet utazni busszal ha tényleg tetszik a másik és fordítva. Én is így vagyok vele és majd akkor árulom el otthon, hogy meleg vagyok ha lesz már párom addig nem.
2016. ápr. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

Lehet, csak nem érdemes.


Ha az életed központjában folyamatosan az fog állni, hogy milyen sz*r neked, mert meleg vagy... hát szomorú sors elé nézel.

Valóban nem kell szétkürtölni. Szerezz barátokat, ismerkedj. Ha valakinek szimpatikus leszel akkor nagy az esélye, hogy ha megtudja rólad, hogy meleg vagy nem magánéleteddel fog foglalkozni, hanem azzal, hogy jól érzi veled magát.

2016. ápr. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem ma Magyarországon nem érdemes teljesen nyíltan felvállalni, a társadalmunk erősen homofób. Ha valaki vidékről felkerül Pestre, akkor sem érdemes, mert mi van akkor, ha bármi anyagi ok miatt, munkahely elvesztése vagy akármi, vissza kell költözni a szülőkhöz vidékre...

Nem beszélve arról, hogy soha nem tudni, hogyan fordul a történelem kereke. Mi van, ha a következő választást a szélsőjobb nyeri meg? Ki tudja, jogilag is milyen megkülönböztetés (esetleg büntetés) érné a melegeket?


A legjobb az, ha az ember kialakít magának egy belső kört. Elmondja a legközelebbi családtagoknak, barátoknak, ill. melegek (akik hasonlóan normálisak, és hasonlóan titkolják a dolgot) társaságát keresi mértékkel persze. A munkahely, külvilág szemében pedig maradjon csak meg az ember egy "agglegénynek". Ez sem kényelmes, de szerintem még mindig ez a legjobb megoldás, de személye válogatja.

2016. ápr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező!

Az igazi kérdés itt az, hogy le lehet-e élni egy életet melegként és boldogan. A válasz egy határozott IGEN! :)


Az első lépés egyszerű: vedd észre a pozitív dolgokat! Lehet, hogy most úgy látod, hogy "ez egy borzalom és egy szenvedés az egész élet." De hidd el, hogy nem az. Idővel te is máshogy fogod látni, ha megadod neki az esélyt.


Ne mentegetőzz amiatt, hogy te nem akartad ezt az életet és nincs választásod. Ezt egyértelmű. Inkább azzal foglalkozz, hogy mi az, amiben VAN lehetőséged választani: Megadod magadnak a lehetőséget, hogy egy boldog meleg srác legyél, vagy szenvedésre és magányra ítéled magad?

2016. ápr. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!