Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Társadalmi nemek tanulmánya/ge...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Társadalmi nemek tanulmánya/gender studies? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Az ELTE a fenti néven indít egy mesterképzést, és arra lennék kíváncsi, kinek mi a véleménye erről a szakról. Bármit leírhattok, amit ezzel kapcsolatosan gondoltok.:) Szerintetek miért lesz jó, vagy rossz, ha ilyen képzés indul Magyarországon?

Elsősorban fiatalabbak válaszát várom, de bármennyi idősek írhatnak, csak kérlek, írjátok le a korotokat is.:)

Külön örülnék, ha írnának olyanok is, akik gondolkottak már azon, hogy esetleg elvégzik ezt a mesterszakot. Ti miért választanátok ezt? Mi vonz benne?

Előre is nagyon szépen köszönök minden normális választ.:D

(Tudom, a kategória indokolatlannak tűnik, de direkt írtam ide a kérdést. Ettől függetlenül nem csak melegek válaszolhatnak.:))



2017. febr. 18. 19:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
7%
Olvasd el, hogy ez mit jelent!!!! Ha értelmes vagy, megérted. Ha nem?????
2017. febr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
#1 Tudom, hogy mit jelent, csak kíváncsi vagyok, más embereknek milyen érzései/gondolatai vannak ezzel kapcsolatban.
2017. febr. 18. 19:10
 3/16 anonim ***** válasza:
9%
Mint ELTE-snek, s mint olyan ELTES-nek, akinek a TÁTKosok a házi büfésszakosai az a kérdésem, hogy ha valaki elvégez egy ilyen képzést, azzal mit tud kezdeni? Hogy fog vele állást, keresetet találni? S mivel fogja ez előbbre vinni az emberiséget?
2017. febr. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

Amerikában főként szélsőséges, 3. hullámú feministák alapították meg a képzést a 90-es években és rossz nézni, hogy miket termeltek ki eddig. Trigger warningok, safe spacek, napi egy tucat új gender, social justice warriorok stb. A gender studies szak a modern campus feminizmus melegágya, ami a legfinomabban kifejezve is fertő. Valódi, értelmes feministáknak nem igazán van ott hely, mint például Christina Hoff Sommers vagy Ayaan Hirsi Ali. Persze kis hazánkban nem lesz semmilyen hatással a társadalomra, de ettől függetlenül felesleges szaknak tartom. Magát a témát természetesen nem, érdemes kutatni és foglalkozni vele, de ebben a formában baromság. Ha valakit ez érdekel, akkor témától függően tanuljon filozófiát, szociológiát vagy pszichológiát és specializálódjon erre. Többet ér vele.


21/F Egy liberális meleg (bármennyire is meglepő)

2017. febr. 19. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem rossz dolog. Bár vannak bizonyos vallásos vagy szélsőjobbos propagandák, akik a genderelméletet a "halál kultúrájá"-nak meg mindenféle liberális fertőnek állítják be mondván, hogy Amerikában már megszüntetik a férfi-női wc-ket, meg ehhez hasonló baromságok...

A köztudatban rengeteg olyan ősrégi sztereotípia, elvárás van, amelyeknek a mai világban semmi értelme, mégis hátrányosan érintik akár a férfit akár a nőt.


Példa:

"A nő dolga a házimunka és a gyereknevelés"

Igen, régen ez valóban így volt, mivel a férfi dolgozott, ő volt a családfenntartó, így értelemszerűen az otthon ülő nő dolga volt a gyereknevelés és a házimunka. (+ mivel a férfi biztosította a család megélhetését, ez egy tekintélyt kölcsönzött neki a nővel szemben)


Ma azonban érvénytelen ez az egész, hiszen a nő is ugyanannyit dolgozik, ugyanannyi munkaórát mint a férje, ugyanannyi fizetést tesz le az asztalra, így innentől kezdve a férjnek is ugyanannyi erejébe és idejébe kerül elmosogatni stb.


Szóval én összességében jó dolognak tartom ezt a mesterszakot, csak jó lenne, ha más egyetemeken is indítanának ilyet.


31 éves, vallásos meleg vagyok. :)

2017. febr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem érdekel a téma, viszont el nem tudom képzelni, hogy ilyen szakra járjak. Mégis mit lehet ezzel kezdeni az életben? Ha elvégezted a szakot, akkor esetleg ottmaradhatsz oktatónak, bár lehet, hogy ahhoz párhuzamosan még egy pedagógiai diplomát is szerezned kell. Azon kívül viszont nem nagyon lehet ezzel munkát találni szerintem. Annak meg nem sok értelme van, hogy évekig tanulja valaki, aztán elmenjen teljesen más területre dolgozni, ahol nem is tudja hasznosítani a tudását.
2017. febr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
10%

A lepontozóimnak:

Továbbra is fennáll a kérdésem: Mihez lehetne egy ilyen végzettséggel kezdeni?

Egy ismerősöm végzett TÁTKon. Mi volt az első dolga? Jelentkezett ÁJK-ra, hogy ha azt elvégzi, tudjon is vele valamit is kezdeni.

2017. febr. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2%
Továbbra is semmi érv. Ennyit tudtok. És úgy néz ki, ennyit tud imádott tárgyatok is. Kérem a lepontomat! :D
2017. febr. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

PencroftTivald: na én például szintén egy elte bölcsész szakon végeztem, ahol összesen 5-en vannak egy évfolyamban. Tipikusan semmire se használható kis szak.


Ehhez képest magas szintű menedzser vagyok, a magyar diplomás átlagkereset tízszereséért (!). Corvinusosokat, mérnököket eszem reggelire. Más kérdés? :))

2017. márc. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

Kedves # 9-es!

És a tanulmányaidnak megfelelő munkakörben helyezkedtél el végül?

2017. márc. 2. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!