Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Magyarországi kis településeke...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyarországi kis településeken és vidéken (falvak, községek, vidéki városok, tanyák, stb. ) ha valaki meleg, milyen esélyei vannak ott? Párkapcsolati, szerelmi esélyekre gondolok és az elfogadásra, megértésre

Figyelt kérdés

2018. okt. 27. 12:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
0.0
2018. okt. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%

Elfogadás, megértés 0% max a szemedbe normálisak, de a hátad mögött keményen osztanak, jobb esetben.

Kisvárosban, 10-20 ezer közti lakosnál azért nehéz találni mert ha vannak is melegek, mindenki a legközelebbi nagyvárosban keresgél, mint legnagyobb esély. Nem könnyű élet az biztos

2018. okt. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%

Akkor valamit tegyünk tisztába.

Ne emlegessük már egy lapon a 250 fős falut/községet egy 200 ezer fős Debrecennel. Persze van Budapest és van vidék, de ti bp-iek annyira szerettek úgy csinálni, mintha kultúra, értelem csak Budapesten lenne, vidéken meg kilóg a kapanyél, földművesek és állattartók élnek. Az persze nem zavar senkit, hogy vannak 50-100-200 ezres "vidéki" városaink, ahol ugyanúgy vannak ügyvédi irodák, magánklinikák, magániskolák stb, hogy csak egy-két példát mondjak. Az se zavar senkit, hogy jogi, orvosi egyetemeink is vannak vidéki városokban, ők se tanult emberek, csak pofára kapnak pl egy orvosi diplomát.

Nem kell aggódni, Budapesten is ugyanolyan magyarok élnek... fájó, tudom. Nem vagytok árja faj. Get over it.

Annyi a különbség, hogy egy ~2milliós városban kisebb az esélye, hogy mondjuk az utcán sétálva a pároddal ismerősbe botlasz. Én pl vidéki nagyvárosban élek, és minden ismerősöm toleráns, elfogadó.

Az pedig Budapestre és más városokra is igaz, hogy sokan addig elfogadóak, míg a szájukat kell jártatni, ha kiderül egy barátjukról, hogy meleg... már más a helyzet.

Szóval tegyünk már különbséget vidék és vidék között. Ne emlegessünk egy lapon pl egy Debrecent, Szegedet, Győrt, Pécset, Szombathelyt egy lapon pár száz és 1-2 ezer fős községekkel, ahol tényleg mindenki ismer mindenkit.

A vidéki városokban ugyanúgy városi, urbánus életet élnek az emberek, csak kisebb a város. Ennyi. Nem földművelésből élnek Székesfehérváron se. Nem lovaskocsival közlekednek.

Homofób, kirekesztő emberek pedig mindenhol vannak, ahogy elfogadóak is. Ez nem lakóhelyfüggő.

2018. okt. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a pár száz lakosú falvakban, vagy a pár ezres minivárosokban okoz problémát a biszex, meleg lét. Amíg megyeszékhelyen éltem, 160.170 ezer lakos, nem volt ismerkedési problémám. A világvége tábla után öt kilométerrel, egy apró faluban teljesen más a kép. Itt megszólják, ha kiderül valakiről, hogy más, mint a többiek. Itt a véletlen segített hozzá, hogy legyen egy ideig szexpartnerem, de sajnos őt egy betegség elvitte.
2018. okt. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

#4! Azért megvan annak a pikantériája, mikor mindenféle szar elmaradott reteknek le van hordva minden vidéki település (falvaktól kezdve a 200k-es megyeszékhelyekig), illetve az ott élő emberek dettó, és meg vagyunk lepődve, hogy a DE-n, PTE-n és SZTE-n végzett orvosok húznak el az országból, mint a szélvész. Igen, nem csak Budapesten képeznek orvosokat, de gondolom, nektek aki nem a SOTE-n végzett, az kb egyenlő a földművessel, hiába van orvosi diplomája. Lényegtelen, csak azért vicces ez.


Üdv,

Egy szegedi, meleg medikus (aki tanulatlan, elmaradott tapló is)

2018. okt. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Innen eltunt egy valaszom, pedig semmi sertot nem irtam, csak arrol beszeltem, hogy bizony egy megyeszekhelyen sokkal furcsabb az embereknek, ha valaki meleg, vagy ha valaki maskeppen nez ki.


Pesten az emberek sokkal inkabb hozza vannak szokva, hogy az emberek diverzek es mivel a tobb ember kozott egy jobban elvesz, ezert tobb az extremebb ember, emiatt pedig megtobben mernek kicsit extremebben kinezni.

Sokkal tobb mas nemzetisegu embert lat az ember, igy ehhez is hozza van szokva.

Eselyesen latott mar a pesti embertomeg meleg parokat, igy az is megszokottabb latvany.


Ahanyszor beszolast kaptam az mindig videken volt.

Megszoktam Kecskemeten is pl, hogy az emberek utanam neznem ugy, hogy semmit nem csinalok, beszolnak, mert megfogom a parom kezet, de volt mar, hogy egyedul voltam es majdnem megvertek.


Es itt most nem a PTE, meg az SZTE lenezerol van szo, hiaba jon ide barki indulatosan, hogy ot aztan ne nezzek le meg ir pmet is... En aztan biztosan nem nezem le. Meg szerintem senki. Szo sem volt az egyetemi tanulmanyokrol, azt is te eroszakoltad ide.

De kerlek, engedd mar meg, hogy azt mondjam, hogy Budapestet elfogadobb varosnak nevezzem es jobban biztonsagban erezzem ott magamat...........

2018. okt. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos videken nehezebb, és nem figqdják el olyan könnyen, mint a nagyvárosokvan, ahol nem is foglalkoznak egymással az emberek. Vidéki vagyok.
2018. okt. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
13%

Hazudsz. Nem erőszakolt senki sehova semmit. Te osztottad le a f...ba a vidéki embereket kollektíven, kivétel nélkül, és de, ebbe az jog/orvostanhallgatótól kezdve az egyetemi docensen, középiskolai tanáron, ügyvéden át az egyetemi professzorig mindenkit belevontál. Konkrétan elmaradott, tanulatlan, buta, tudatlan reteknek állítottad be a városi embereket, akik nem Budapesten élnek.

Közvetve pedig ebben az is benne van, hogy aki itt jár pl orvosi egyetemre teszem azt (csak azért a példa, mert engem ez érint), az is egy elmaradott gyökér, akinek kilóg a kapanyél a szájából.

Igen, kinyílik az ember zsebében a bicska, mikor ilyeneket olvasunk, mert szarrá tanuljuk magunkat, hogy embereket gyógyítsunk, én még meleg is vagyok, és kapom az ívet a budapesti melegektől, hogy mekkora egy elmaradott gyökér vagyok.

Köszönöm szépen, de engem inkább nézzenek le majd külföldön, mert magyar vagyok, mint itthon azért, mert nem Budapesten nőttem fel, nem ott szereztem orvosi diplomát. A "vidéki" értelmiségi fiatalokat konkrétan kiutáljátok az országból, de sebaj... Úgyis túl sok orvos van idehaza :)

Én személy szerint minden ismerősömet a SZTE-ÁOK-ról és más orvosiról is arra bíztatom (tettem eddig is), hogy húzzunk el ebből az országból, amint lehet.

2018. okt. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

Kezeld az indulataidat!


Persze, ha minden dolgon megsertodsz es mindenben a videkiek lenezeset latod, akkor nem csodalom, ha lenezve erzed magadat.


Semmi lenezot nem irtam.

Csak a tapasztalataimat mondtam el.

Hogy amikor videken setalok sokkal jobban megbamulnak, utanam neznem, sokkal tobbszor hallom, hogy rolam beszelnek, anelkul, hogy barmit is tennek, mert picit elteroen nezek ki, mint a tobbseg.

2018. okt. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként a pm-et is én írtam, de felesleges két fronton beszélnünk. Igen, én írtam rád, felment bennem a pumpa, ahogy a gyalázkodó kommentjeidet olvastam.

Még valami. Nem azzal van/volt gondom, hogy a bp-i embereket "kevésbé meglepettnek" vagy "hozzászokottnak" írtad le, hanem azzal, hogy a nem-budapesti embereket elmaradott parasztnak állítottad be.

Még mielőtt... Talán az volt a baj, hogy Budapesten kívül csak Szolnokon, Nyíregyen és Kecskeméten sétálgattál. Kipróbálhatnál egy Debrecent, Pécset vagy Szegedet is. Hogy mi a különbség? Az orvosi egyetem. Tudom, ez nagyképűnek hangzik, de diverzitás szempontjából nagyon sokat ad a városhoz, mivel rengeteg medikus van nálunk is Közel-Keletről, de van kanadai, sok spanyol, francia, de vannak távol keletiek is, kb a világ minden tájáról.

Ugyanúgy nézünk a teljesen fekete bőrű évfolyamtársra is, mint bárkire, aki fehér. Itt is tök természetes, hogy a buszokon van mindenféle bőrszínű ember. A képzés mindhárom egyetemen magyar, angol és német nyelven is folyik. A magyar képzésen nekem pl vannak arab barátaim, akik itt tanultak meg magyarul. Ennyit erről.

Mindenkitől bocs az intermezzoért, de a városok sokszínűsége kapcsán ezt még szerettem volna zárójelesen megjegyezni.

2018. okt. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!