Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el a szüleimnek hogy meleg vagyok?

Figyelt kérdés
Már 19 éves vagyok 15 éves korom óta tudom hogy meleg vagyok és lehet hogy lesz egy kisebb vagy nagyobb kapcsolatom is. Anyám szerintem elfogadná de apám nem biztos. Nem nagyon homofób de néha szokott "b*zizni".

2019. júl. 12. 07:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Bár lány vagyok, de a probléma nekem is ismerős. Elég akkor elmondani, mikor kapcsolatod is van, legalábbis én így tervezem. Szerintem először külön anyukádnak mondd el, nem kell egyből mindkettőnek.


Egy olyan napon, mikor apud dolgozik, vagy más okból nincs ott, mondod anyudnak, hogy beszélnél vele. Esetleg egy két felvezető mondat, de ne túl hosszan mert az ilyeneknél csak jobban idegeskedhet az ember, de neked meg így egyszerűbb lehet. Utána meg így ahogy írod: "Meleg vagyok".


Én drukkolok, hogy jól fogadja esetleg majd megirhatnád mi volt


19l

2019. júl. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugy hogy benyogod hogy meleg vagy. Esetleg ha mar összejön a kapcsolat mondod hogy "egy meleg párkapcsolatban vagyok". Annyira nem nehéz, hogy mi lesz meg úgyis csak ez után tudod meg :/
2019. júl. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy vagyok vele mint az első.

Majd ha lesz kapcsolatom elmondom.

Másrészt nagyon fontos az időzítés, nem tudom mennyi idős vagy, de a környezete mindnkinek változik.

Ha 5 évvel ezelőtt elmondtam volna elég más lett volna a szüleim megítélése, azóta sokat változtak ezen a téren.

Szóval elsősorban nem az a fontos, hogy te készen állj erre, hanem a szüleid is.

Ja és készülj fel a kérdéseikre is.

"Mostantól lány ruhákban akarsz járni?" "Át akarod magad operáltatni lánynak?' stb

2019. júl. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem először édesanyádnak mondd el. Ő valószínűleg megértőbb lesz. Az anyák általában azok.

De én nem várnék addig amíg kapcsolat lesz. Ennek az egyetlen és legfőbb oka, hogy akkor a szüleid a párodra fogják vetíteni akaratlanul is az történettel kapcsolatos ellenérzésieket. Nagy rá az esély, hogy őt fogják hibáztatni azért, hogy "meleg lettél" mert mielőtt megismerted teljesen "normális" voltál.

Én nagyon félnék ettől. Másrészt minél előbb tudják annál előbb szokják meg a gondolatot és annál nyitottabbak lesznek. Ezt is érdemes számításba venni.

Persze a legfőbb kérdés az az, hogy mennyire kell tartanod a reakcióiktól. Mert 19 évesen már nagykorú vagy viszont nem feltétlenül tudod már eltartani magad. Függsz tőlük. Egy elég extrém helyzet, de azzal is számolni kell adott esetben, hogy kidobnak otthonról. Sajnos (bár szerencsére ritkán) de lehet ilyet is hallani. A szüleid Te ismered...

2019. júl. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%
Azt ne mond, hogy meleg vagy, mert az megrázóbb lehet a számukra. Én inkább azt mondanám, hogy bi vagyok és most éppen fiús kapcsolatom van.
2019. júl. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%

Minek kell elmondanod, mi közük hozzá?

19 éves vagy önálló, senkinek nem kell megfelelned, szabad ember vagy, ne görcsölj miatta.

2019. júl. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező: B. K. a monogramod? ;)
2019. júl. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Habár nincs tapasztalatom ebben, de esetleg megpróbálhatnál puhatolózni kicsit, hogy mi a véleményük a homoszexualitásról. Valami egyszerű beszélgetés során hozd fel valahogy, hogy pl. egyik osztálytársad/munkatársad felvállalta, hogy meleg. Esetleg több fogalmad lesz róla, hogy mennyire biztonságos felvállalnod.
2019. júl. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Bk a monogrmom.
2019. júl. 12. 22:41
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb választ szerintem #9 adta.
2019. júl. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!