Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Miért nem tudok senkinek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudok senkinek beszélni arról, hogy meleg vagyok?

Figyelt kérdés
Vagyis gyerekként az egyik rokon gyanakodott rá, és annyira szégyelltem, meg a családom is. Néha felszedek valami csajt, a szex még megy, de hamar szakítok. Egyszerűen ha valakinek beszélni kellene erről, legyen az családtag, barát vagy bárki, egyszerűen nem tudnék, nem bízok senkiben. Néha felmegyek társkeresőre és ott jó beszélgetni, de ott is félek elárulni magamról infókat. Gondoltam már arra is, hogy egy elfogadóbb országba megyek ahol tudnék önmagam lenni, vagy öngyilkos leszek.
2019. júl. 13. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó a kérdés, de miért mástól várod rá a választ?? Te ismered a környezeted, a családod. Valszeg az eddigi életed során olyan visszajelzéseket kaptál tőlük, ami alapján úgy érzed, hogy nem fognak megérteni és/vagy elfogadni. Így bármi infó nélkül ez lehet egy ok akár...
2019. júl. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Írj rám segítek.
2019. júl. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
olyanoknak beszélj csak róla, akikben megbízol, felesleges fűnek - fának mondani.
2019. júl. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez az,hogy senkiben sem bízom annyira, hogy elmondjam neki.
2019. júl. 13. 19:03
 5/6 anonim válasza:
100%

Megértelek, én sem tudtam senkinek sem elmondani először. Az egésznek a titka az, hogy el kell kezdeni, mert ha csak várod, hogy jobb legyen, az nem fog segíteni. Először csak neten beszélj valakivel névtelenül, aztán szépen próbáld meg felépíteni azt, amit szeretnél. Kis lépésekkel sokkal könnyebb lesz, és nem is olyan félelmetes, mint amilyennek az egész coming out látszik. Meglátod, hogy sokkal boldogabb és kiegyensúlyozottabb leszel :)


Én úgy gondolom, hogy itthon még nem annyira vészes a helyzet, hogy feltétlenül egy másik országba kelljen költözni. A főváros talán egy egész jó lehetőségnek mondható. Persze, nem tökéletes, de mint mondtam, kis lépések.

Kérlek, az öngyilkosságon ne is gondolkozz... Ez tényleg egy nehéz dolog, amivel meg kell tanulni együtt élni, de az öngyilkosság semmire nem nyújt megoldást. Építsd fel az életed apró lépésekben, persze nem egyedül. Én is voltam ott, mint te, és ma már a legközelebbi barátaim és anyám is tudja rólam. Higgy nekem, kezdd el, talán nem fog azonnal látszani az eredmény, de ez egy út, amit meg kell tenni ahhoz, hogy az ember teljes életet élhessen melegként is.


Remélem tudtam segíteni, esetleg motiválni. Magamból indultam ki minden gondolattal, ezt hozzá kell tennem.

Ha kérdésed van, vagy beszélni szeretnél nyugodtan írj privátot.


19F

2019. júl. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

én is így voltam vele.

Kívéve, hogy nem randizgattam csajokkal.

Anno regiztem meleg társkeresőre, megismertem pár meleg srácot a környéken akikkel a mai napig jó barátok vagyunk és összejárunk közös programokra (nem szex, mozi, kerti parti, strand, stb)

Sokat segített hogy megbízhattam valakiben, elmesélték ők hogyan élték meg, hogy bújtak elő, hogyan fogadta a család, és meglepődnél, hogy másoknak sokkal rosszabb a körülményeik. Sok erőt adott, hogy tudtam róla beszélni, fb-n is bejelöltük egymást ismerősnek, annak ellenére, hogy ott a család is, tiszteltben tartja, hogy ez az én életem, az én döntésem mikor kinek mondom el. Viszont sokat segítenek.

Javaslom neked is ezt, viszont nagy bizalom kell, ahhoz hogy közel enged magadhoz bárkit is, de egy meleg tudja mivel jár ez, és diszkréten kezeli.

2019. júl. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!