Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Milyen a "leszbikus kisugárzás"?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen a "leszbikus kisugárzás"?

Figyelt kérdés
Olvastam itt olyan kérdéseket, amiben a kérdező arra volt kíváncsi, hogy honnan ismerhetőek fel azok a lányok, akik vonzódnak más lányokhoz. Gyakran az volt a válasz, hogy "a kisugárzás sok mindent elárul". Na de, milyen ez a bizonyos "kisugárzás" vagy mi ez pontosan? Azért tudom ezt nehezen elképzelni, mert az emberek sok féle kisugárzással rendelkeznek. Eleve a leszbikusok sem egyfajta embertípúst takarnak, hanem nagyon is sokfélék. Hogyan lehet egy személy kisugárzásának része, hogy melyik nemhez vonzódik? A heteróknak is van "heteró kisugárzása"? Szóval értitek. Csak szeretném megérteni mit jelent ez pontosan. Azt természetesen értem, hogy ha mondjuk van egy nő, akiről épp próbálod kitalálni, hogy vonzódik e a lányokhoz és valami fajta kontaktba vagytok épp, akkor le lehet szűrni abból, ahogy veled viselkedik, amilyen gesztusokat tesz feléd, ahogyan rádnéz. Bár ez is megcsalhat, hiszen ha nagyon bele akarod látni, akkor bele is fogod azt ami nem biztos, hogy ott van.. De ha csak úgy az utcán nézel valakit és rámondod, hogy "na, ő biztos, hogy leszbikus, mert olyan a kisugárzása" azt már nem kicsit érzem beleképzelésnek, mert akkor ez valószínűleg a benned (tudatalatt) megragadt sztereotipíákon alapszik. Mi van azokkal a leszbikusokkal, akik egyáltalán nem rendelkeznek egy szereotipikus tulajdonsággal sem? Bennük mi az, ami mégis árulkodik az orientáltságukról? Lehet butaságokat kérdezek, csak szeretném megérteni és helyére tenni ezt a gaydar jelenséget. Velem például az a helyzet (elmondások alapján), hogy volt, aki kinézte belőlem és volt, aki soha meg nem mondta volna. Ez alapján azt gondolom, hogy ez a fajta kisugárzás, csak a másik ember képzeletében létezik. Szóval nem én sugárzok ki valamit magamból, ami arra utal kedvelem a lányokat.

2019. szept. 5. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a leszbikus kisugárzás, mint fogalom, nem létezik. Minden jel, amit az adott lány felől érkezik, nem más, mint a róla szerzett tapasztalataid összessége. Minél régebb óta ismered (vagy figyeled), annál több az információd róla. Ha első látásra megbámul, rádmosolyog, vagy rádkacsint, az sem kisugárzás, hanem tudatos viselkedés, még ha csak pár másodpercig is tart. Ha régebb óta ismered, de sosem látod pasival, viszont ugyanazzal a barátnőjével esetleg feltünően gyakran is, akkor te magad rakod össze a képet, akár az ő szándékai nélkül is.
2019. szept. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom, de volt már néhány nő akit észrevettem, hogy a fenekem nézik, gyanús.. :-)
2019. szept. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a közös szimpátia nagyban befolyásolja az egészet. Hiszen hallottunk már olyat is hogy egy heteronak mondott nő beleszeretett egy leszbikus nőbe illetve ugyan ezt a sztorit fordítva. Szerintem ez személyiségtől függő dolog. Ugyanmár olyanra is volt már példa hogy két hetero nő egymásba szeretett és boldogan elvoltak. Szóval erre nincs jó magyarázat. Nem kell mindig a mindent megérteni és választ keresni valamire. Ez nagyon bonyolult dolog. A gaydar meg 50-50% , vagy bejön vagy nem. Mindenestere a két ember közti vonzódást azonnal le lehet szűrni. Az hogy ki mit néz ki a másikból az teljesen lényegtelen és nem mellesleg az csak az ő tudatában létezik nem pedig a valóságban. Ezért mondják azt ,hogy ne ítélj meg valakit első ránézésre.

Ismerd meg az embereket aztán alkoss róluk egy képet. :)

2019. szept. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tényleg vannak tipikus leszbikus viselkedés formák, öltözködés, gesztusok.

Kicsit még izgalmas is, hogy nem tudhatom viszonozza vagy sem az adott lány. A legfeltűnőbb hely, ha látom rajta, hogy vonzódik hozzám.


18L

2019. szept. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4-es: Leírnád hogy mik ezek a tipikus leszbikus "viselkedésformák", öltözködés, stb? Tényleg érdekelne, mert akkor ennek minden leszbikusra jellemzőnek kellene lennie. Amit persze kétlek. Pont erről beszélek.
2019. szept. 6. 22:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Nehéz körülírni, de ha ismernéd a volt barátnőmet...Mert fiúként jártam ezzel a lánnyal mert gondolom túl csajosnak talált engem :-D.

Tehát olyan görcsösen tartózkodó pasis társaságban és az alaposan megválogatott szűk baránői között nyílik meg igazán és egy új csaj megjelenése teljesen felforgat benne minden érzést, kíváncsiságot.

Az öltözködése nem csajosan kihívó, hanem tipikusan az az anyu/apu kedvence aki szorgalmas okos és célratörő.

Egyáltalán nem fiúsak hanem az a hűvösségük az ami egyből feltűnik, mint egy frigid depressziós lány. Pedig a fenét azok.)

2019. szept. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Valóban max azzal lehet könnyebb dolgod akit ismersz akár látásból akár jobban.


Én mindig ha új nőt ismerek meg vmi folytán, munka,új szomszéd vagy bármi más.Én egész addig nem gondolok arra,hogy esetleg van benne hajlam míg nem ad rá okot.

Viszont sajnos hajlamos vagyok a nyitott,közvetlen,barátságos kisugárzást is jelnek venni :D

Én átlagban ha valaki sokszor keresi a tekintetemet, mellemet megnézni,végig néz rajtam,mosolyog az általában számomra kezd gyanús lenni. Akkor jön a képbe a kutakodás facebook,instagram.

Sok mindent elárul :D Persze valakiről még ez sem.

Aztán megfigyelések.

Én ha szitu engedi hozzá érek "véletlenül" nem kérek bocsánatot :D Ha pedig nem húzódik el,meg hagyja magát az megint csak számomra fura :D


Sajnos akikkel így hozott össze sors a szemezés,mosolygás,bókolás, némi érintésen kívül tovább nem jutottam.


Pl ha utcán sétálok és látok vkit szemezés mosolygáson kívül eddig ott sem volt több, viszonozták érdekes mód. De semmi más. Ma is volt egy ilyen :D


Vodafone-ba van 2 csajszi. Külsőre mindkettő normális kinézetű,az egyik csajosabb volt mondjuk. Mindkettőnél éreztem vmit mikor a szemembe néztek. Olyan mélyre hatóan.Meg vártuk,hogy nyomtasson a nyomtató és rám tekintenek,mosolyognak..Na nagy nehezen rájuk kerestem facen, mindkettő boldog párkapcsolatban férfivel na mondom remek ennyit a megérzésemről :D



Szóval nincs kisugárzás,meg gayradar.

vagy max vkinek nagyon jók a megérzései :D

2019. okt. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze mindenkinek más a kisugárzása, de pl. egy sminkelős, nőies nő, aki nőiesen is viselkedik, az nagy valószínűséggel nem leszbikus. Mivel az ilyen lányok egy társadalmi sztenderdnek akarnak megfelelni, hogy "jó nő"-nek látsszon a férfiak számára, illetve úgy legyen elkönyvelve. Na most egy ilyen lány, aki a társadalmi elvárásoknak szeretne megfelelni (ezáltal a férfiaknak tetszeni), az nem leszbikus, vagy legalábbis nem tud róla. Aki leszbikus, az kétféle lehet: aki alapból "lázadó" típus, ők színes hajjal, tetkókkal, piercingekkel rendelkeznek, esetleg kockás inggel vegyítve. Bár sok hetero lány is átvette ezt a stílust már. Van a visszahúzódóbb leszbikus, aki nagoyn natúr, nem igazán sminkel vagy hord "p*csás" ruhákat.
2019. okt. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!