Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Hová tart egy leszbikus...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hová tart egy leszbikus kapcsolat?

Figyelt kérdés

Úgy értem... leszbikus vagyok.

23 éves

De nincs előttem példa, hogy leszbikusként ha megvan, akivel le akarom élni az életem, (már megvan) akkor hogyan tovább?


Nemrég diplomáztam, szóval még tanulok valamit / keresek munkát. Elérjük közösen, hogy legyen saját lakásunk, vagy házunk.

Lesz macskánk vagy kutyánk vagy mindkettő.

De hová tart ez az egész. Mi következik 40+?

Itthon a 40+ nők is ugyan azt az életvitelt folytatják leszbikusként, mint mi 20+ évesek...


Magyarországon nincs előttem példa, hogy ha nem lesz gyerekem, akkor mégis mire dolgozzak, kire költsem a nyugdíjam (ami nem lesz addigra de ez más tészta).


Annyi heteró filmet láttam a tv ben minden életszakaszban szereplőt, sőt olyat is, ami egész komplett életet mutat be.


Leszbikus filmeknél meg ott a vége, hogy összejöttünk happy end

na persze

akkor jön csak a java!


Aztán mindenki csajozik, mindenki "élni" akar.


Ennyi megy leszbikus körökben, de mihez kezdjek, ha megvan az igazi? (persze nem korona alatt, mert most biztos nem kapok munkát SE xd meg kb semmit) (normális helyzetre értendő a kérdés)



2020. nov. 19. 10:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem az életcél nem attól függő, hogy megtalálod-e azt, akivel le akarod élni az életed, hanem anélkül is kell, hogy legyen. Aztán akivel együtt vagy valószínűleg ugyanaz, vagy hasonló a célotok, de pl. tök ellentétessel együtt sem tudsz lenni hosszútávon. Nekem pl. az utazgatás, a világ megismerése, új dolgok felfedezése az. Mindig van mit csinálnom, mindig van hova elrángatnom mást, mindig lesz, ilyen vagyok. Aki eleve fél ilyesmiktől, velük össze sem jönnék.

Heteroknál is vannak akik nem vállalnak gyereket, mert nem az a céljuk. Amúgy tök elkeserítő is olvasni, hogy erre építed fel az egész kérdést, ha nincsen gyerek, mihez kezdj. :D Nem egy hetero párt ismerek, akik nem akarnak gyereket és tudják mire költeni a pénzt. :D Magadra költsd.

Egyébként én azt sem értem, hogy ilyen céltalanul lézengsz, hogy az istenbe találtad meg azt, akivel le akarod élni az életed. :D Mármint sarkalatos kérdés egy kapcsolatban, hogy egy irányba mentek-e és sokszor pont azért van vége, mert nem.

2020. nov. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
64%

Fura kérdés ez, inkább olyan, mintha az érdekelne, mi az élet értelme, nem pedig az, hogy mi egy leszbikus kapcsolat értelme. A leszbikusoknak is vannak életszakaszaik, akárcsak a heteróknak, nincs ebben (sem) különbség. Javaslom, nézd meg az A secret love c. dokumentumfilmet, annak a két főszereplője 60+ évig élt egymás mellett boldog párkapcsolatban, pedig nem volt gyerekük. Lehet anélkül is boldognak lenni, sőt, párkapcsolat nélkül is lehet az ember boldog. Nyilván jobb ezt valakivel megosztani, de nem mindenáron.

Ha meg úgy érzed, megtaláltad azt, akivel le akarod élni az életed, akkor nem értem, miért a jövőn aggódsz, és miért nem élvezed a mát, és azt, amitek van.

2020. nov. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

1 es


Nincsenek céljaim, mivel az élet önmagában is értelmetlen.

Egyetlen okból jöttünk létre, hogy szaporodjunk, mivel ösztönlények vagyunk mi is.

Mivel ez számomra lehetetlen, pláne itthon, így nem is tudom, hogy mihez kezdjek.


Az életem véges.

Egyedül egy utóddal tehetném végtelenné, de nem akarom mutogató ujjak kereszttüzében felnevelni, még akkor sem, ha itthon nem lehetetlenítették volna el bármely módját annak, hogy a családom létrejöhessen.

2020. nov. 19. 11:05
 4/27 anonim ***** válasza:
86%
2-es vagyok: Hát akkor tényleg az van, amit írtam: te nem pusztán a leszbikus kapcsolatokat látod értelmetlennek, hanem az életed. De akkor meg mi a kérdés? Nincs értelme és kész. Fogadd el.
2020. nov. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%

Hát ilyen felfogással nem sok értelme van a párkapcsolatnak, de az életnek sem.

Mi van a meddő hetero (házas)párokkal? Nem mindenki fogad örökbe, és mégis leélnek egymás mellett egy életet.

Egyetemet végeztél, vsz. meg lesz az egzisztenciád hobbikra, szórakozásra (nem a bulizást értem alatta).

De ez az "élet értelmetlen" felfogás megöl mindent.

2020. nov. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%

Bocs, de kicsit zavaros amiket írsz. Ha az élet értelmetlen, akkor az marad akkor is, ha felnevelsz egy gyereket. Ezen az nem változtat semmit.


Az, hogy azért jöttünk létre, hogy szaporodjunk megint csak problémás. Ha így lenne mindenki szaporodna, de nem ez történik. Abból, hogy valaki tud szaporodni nem következik, hogy azért jött létre, hogy szaporodjon. Ez az ő választása.


Az is problémás, hogy az utód végtelenné tesz bármit. Eleve az ő életének alig van köze a tiédhez. Te attól ugyanúgy meghalsz. Ez csak annyit jelent, hogy egy később idő pillanatban lesznek hasonló életformák az adott helyen. De ez miért érték, miért számít? És amúgy meg minden el fog pusztulni garantáltan és semminek nem marad se nyoma, se emléke. Szóval nem lesz semmi végtelen.

2020. nov. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
36%
Hol élsz?
2020. nov. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
66%

Aztán hogy lenne végtelen csak mert van utódod? :D Lehet neki nem lenne és akkor megint vége. :D

Amúgy pont az, hogy nem vagyunk pusztán ösztönlények az az, ami emberré tesz minket.

Ez az ösztön meg eleve sokakból hiányzik pl. :D az állatvilágban is. Gyereket meg szülhetsz, találj valakit aki ad hozzá spermát. örökbefogadással amúgyis ugyanúgy vége. :D De ha az kéne, kb. 3 generáció aki emlékezni fog rád, és ugyanúgy a feledésbe merülsz. :D De pont ezért mondtam, hogy magadért kéne élni és nem másokért. :D

2020. nov. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%
Egyébként csak én érzem úgy, hogy egy hetero férfi kötekedik valójában magával a kérdés kiírásával, magát leszbikusnak kamuzva? :D Ez az ösztönlény duma meg szaporodás, utódók eléggé tesztoszteron szagtól bűzlik nekem. :D
2020. nov. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
85%

Hát nekem is elég gyanús a kérdés stílusa, de tegyük fel, hogy tényleg egy kétségbeesett 23 éves leszbikus kérdezte.


Annyit tudok ajánlani én is, hogy törődj bele az értelmetlenségbe. Rengeteg érthetetlen dolog van a világban. Miért halnak meg ideje korán a jó emberek, a gyerekek, miért történnek balesetek? Természeti katasztrófák?

Ezek a dolgok csak úgy megtörténnek. Ha filozófia iránt érdeklődsz, szakíts időt esetenként a merengésre, de próbálj meg élni is, mert ilyen felfogással 40 év múlva, utóddal együtt is búbánatos lennél.

Próbálj meg alkotni valami maradandót, én is ezen vagyok. Csak nem a jövőbeni gyerekemre szeretném azt a terhet róni, hogy tartsa fenn az emlékemet... ő csak hadd élje a saját életét, meglesz neki is a saját baja.


Ha van kedved beszélgetni, zúdítsd rám nyugodtan.

2020. nov. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!