Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Lányok, nálatok mennyire volt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, nálatok mennyire volt elfogadott a coming out?

Figyelt kérdés
Én régóta tudom magamról, hogy leszbikus vagyok és nagyon vonz a női nem. Mostanában kezdtem igazán ismerkedni egy szimpatikus lánnyal. Viszont itthon próbáltam a családnak adni ilyen "hint"-eket magyar szót hirtelen nem tudok rá :D..de nem hiszem, hogy felfognák. Amúgy eléggé abban a tudatban vannak főleg a nagyim, hogy a leszbikusság betegség de sokszor próbáltam meggyőzni, hogy nem az amúgy szerintem nem lennének itthon ezért úgymond kitagadó módban. Anyámnak meg szerintem mindegy végülis, párszor kérdezte mikor lesz unoka, amire mindig mondom "soha" :D...KEreszanyám is párszor kérdezte leszbikus vagy? Akkor sosem mondtam egyértelmű választ, inkább kérdezgettem, hogy miért baj az vagy és ha az lennék akkor? Amúgy ő se lenne szerintem kitagadó de ő is abban van, hogy ez betegség...:(. Én vagyok talán ilyen újszázadi aki nem gondolja ezt meg nem akar házasságot, gyereket stb...Sokszor meglepődnek mikor mondom nem akarok gyereket meg ilyen, főleg a nagyim..Nálatok is ilyen a család? Amúgy nem félek attól, hogy kitagadnak vagy leordítják a fejem csak attól inkább, hogy nem fogják igazán érteni ezt a fajta kapcsolatot. Hogy lenne érdemes majd igazán közölni, hogy én márpedig leszbikus vagyok finoman? Eddig egy barátom tudja aki a legjobb barátnőm. Ő neki nem volt meglepetés, sőt segített találni ismerkedő társat :D..Nálatok milyen volt a coming out vagy milyennek tervezitek ha még nem volt? 22L

2021. febr. 8. 02:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

nekem még nem volt, és minél inkább húzom ameddig lehet. én úgy szeretném, hogy ha majd lesz barátnőm, akkor őket be tudom nekik mutatni, amolyan "anya, apa, barátnőm van, és ő az" stílusban. ezt főképpen azért gondolnám jónak, mert így legalább nem hinnék, hogy csak a levegőbe beszélek.

aztán ki tudja ebből mi lesz

2021. febr. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Nekem sem volt még, én is hasonlóan tervezem, mint az 1-es válaszoló
2021. febr. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem volt,egyébként nálam szintén ez,vagy hát annyira mamák nem tudom mit gondolnak,de anya rossz szemmel nézi az egész LGBTQ közösséget,úgy hogy fogalmam sincs,ha egyszer lesz barátnőm,akkor bemerném e mutatni,és azzal együtt akkor elmondani,ha fixen tudom,hogy botrány lenne belőle..Az biztos,hogy nem egyszerű egy dolog ez,legtöbb családnál biztos ebből vita van,de ebben az időben már nem kéne,hogy legyen.
2021. febr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 15 éve coming outoltam, tiniként.

A szüleim eléggé elfogadóak, és sejtettem, hogy nem lesz nagy balhé.


Végülis apumnak mondtam el, és kértem, hogy adja át anyunak.


Sejtettem hogy õ fogja nehezebben fogadni.

Elõtte anyum próbálkozott fiúkrók beszélni velem, én meg csak pislogtam mint hal a szatyorban. Szerintem remélte, hogy na, csak csak kibukik belõlem ki tetszik, de valahogy mindig ilyen csipkelõdõs hangnemben, és rohadtul nem nyugodt szituációban jött fel a téma.


Aztán végül sikerült megteremteni a körülményeket,

Mint sejtettem, apu jól fogadta, megbeszéltük, megölelt utána. Kb ennyi.


Anyu kicsit nehezebben békélt meg vele, kérte hogy adjak neki egy kis gondolkozási idõt. De pár hét után minden okés volt.


Azóta több barátnõmet is bemutattam nekik, az exemet, és a mostani, jóval komolyabb barátnõmet akivel lassan öt éve vagyok eggyütt.

Teljesen úgy kezelik mint a tesóm barátnõjét, nincs semmi extra dolog belõle.

2021. febr. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, manapság már sok helyen elfogadták az LGBTQ-t de itt is Magyarországon elvileg legális meg semmi ilyen úgymond törtvény nincs ami tiltaná,legalább is nem tudok ilyenről de sajnos vannak ilyen emberek akik nem képesek elfogadni mások döntéseit. Pedig ebbe tényleg nem sok beleszólni valójuk van. Az ilyen idős korú emberek mint a nagyim ők betegségnek gondolják, gondolom mert az ő idejükben nem volt ennyire "Népszerű" úgymond vagy nagyon ritkán találtak ilyennel és ez nekik nincs a normáljukban. Amúgy nálam nem hiszem hogy botrány lenne, mert már rég elmúltam 18, így csak véleményük lehet, de amúgy nem haragosak.
2021. febr. 8. 14:08
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Pfff, nekem a nagyanyám ne papoljon. A nagybátyám is meleg, nyílt titok.
2021. febr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6.nekem csak a nagyim van ezzel, hogy nem érti igazán :D..

a család többi része szerintem megbékél vele egy idővel.

2021. febr. 8. 14:18
 8/11 A kérdező kommentje:
4.de amúgy nem értem nagyon az anyukákat se hisz oké hogy nehezen fogadja, de ez nem egy bűn mintha embert öltünk volna csak nem fiúkat szeretünk ennyi..CVagy azért mert valahogy elképzelt téged mennyasszonyi ruhában, esküvő, gyerek meg ilyenek? Hát amúgy ezt ha nem is lennék meleg akkor se kellene nekem és érdekes ezt jobban elfogadják mint a melegséget..Soknak nincs köze igazából és annyira gyűlöli a melegeket hogy hihetlen pedig nem az orruk előtt csókolózunk,vagy szexelünk...Érdekes ez a jelenség. Ezért is sokszor gondolkozom, hogy nem sok mindenkinek fedem majd fel hisz nem tudom kiből fog ilyen ellenszenvet váltani..
2021. febr. 8. 14:22
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#3as vagyok.

Barátnőim (vagyis már nem azok) szintén egy átlag ilyen témánál nem voltak elfogadóak. (Vagy csak ez a direkt ne támogassuk dolog)

Apum elfogadná,ő inkább a jövőmmel van elfoglalva,nem érdekelné kivel vagyok. Úgy hogy ez is érdekes,hogy egy 42 éves férfi elfogadná,egy 40 éves nő meg nem,ki érti ezt xd

Tényleg ilyeneket szerintem fel kell hozni,hogy kiderüljön kinek a szép arca mögött milyen vélemény van,meg nem is értem ezen mit nem lehet elfogadni,igazából ez az amire senki nem tudja a választ.

2021. febr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9-ez az!

érdekes. szerintem az anyukák egy része azért nem tudja könnyen elfogadni, mert abban reménykedik talán, hogy a lányát látni fogja egyszer az oltár előtt a férjjel szép ruhában blablablha és ha meg azonos nemmel van azt meg nem igazán lehet. De ez azért is fura mert, ha nem is lennék meleg de férfiak iránt se éreznék vonazlmat szóval nem érint egyik nem se akkor azt mégis valahogy elfogadják jobban mint a melegeket de miért? Érdekes. Tényleg akkor derül ki sok mindenkiről, hogy hgoy áll ehhez ez dologoz, ha igazi barát akkor elfogadja ha nem akkor nem volt az szerintem.

2021. febr. 8. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!