Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Nem tudnám elfogadni magam...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudnám elfogadni magam leszbikusként?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy semmilyen párkapcsolati és szexuális élményem nem volt korábban más emberrel, se fiúval, se lánnyal. Azt is leszögezném, hogy nem gondolkozom ezen nap mint nap, tehát közel sem erről szól az életem, a szexualitás nem igazán érdekel.

Olyan érzésem van, hogy legszívesebben asszexuális lennék. A szüleim elég homofóbok és konzervatívak, de én magam nem vagyok az. Tehát nem ítélek el semmilyen más szexualitású embert, semmilyen embert nem ítélek el, nagyon nyitott vagyok. Viszont magam felé tartok egy elvárást, hogy hetero lehetek, ha biszexuális is lennék akkor is csak fiúval keresnék párkapcsolatot (lány vagyok, 17 éves).Bennem van ez egyrészt azért, hogy ne okozzak felesleges stresszt a szüleimnek, nem tudnák nagyon feldolgozni, ezen kívül amúgy egész jó szülők, de ez ne róluk szóljon, lassan felnőtt vagyok és nem fogok rájuk semmit.

Legszívesebben úgy érzem, hogy a párkapcsolattal járó macerához egyáltalán nincs kedvem, legszívesebben a szexuális részét ki is zárnám, de nem mondanám magam asszexuálisnak, mivel ezekben még tapasztalatom sincs, így valószínűleg ezért áll távol tőlem a téma. Teljesen kiegyensúlyozottnak és boldognak érzem magam párkapcsolat nélkül is, vannak céljaim, és ha ez így maradna, nem is bánnám ha mennék hozzá senkihez, habár a szüleim ezt is elvárnák, ebbe könnyebben belenyugodnának, mint abba hogy az azonos nemet szeretem, vagy ilyesmi variációk.

Nem sok jó tapasztalatom volt az emberekkel ideáig, az iskola nem az a hely ahol jól érzem magam, viszont sulin kívül egyre több pozitív élményem van és egyre jobban érzem magam, nem zavar annyira az emberek társasága.

Szóval a kérdés a bevezető után annyi lenne, hogy mit gondoltok arról, hogy mindenféle szorongásos érzés nélkül úgy gondolom, hogy ha kifejezetten nem érezném jól magam a másik nemmel, egyszerűen nem vállalnék párkapcsolatot, és hiányérzetem sem lenne, ha lenne is akkor feldolgoznám, illetve elfogadnám, de semmiképp nem lennék ilyen kapcsolatban, miközben a többi embert teljesen elfogadom?

Elméleti szintű a kérdés, mivel kipróbálni egy jó ideig nem szeretném még magam egyik nemmel sem, azonos neművel pedig semmikor, főleg mert nincs olyan ember akivel megtenném. MIt gondoltok erről?



2021. ápr. 9. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sztem nemcsokan olvasták ezt végig.

Sztem csak későnérő vagy, majd ha 20 évesen se érdekel a kapcsolatosdi, szexualitás akkor valószínűleg aszex vagy :)

Mindenkinek a saját döntése, hogy kivel van együtt vagy kivel nincs...

2021. ápr. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerelmes lennél egyszer egy lányba/nőbe,akkor a saját érzelmeidet tedd szerintem előtérbe,ne a szüleidét. Én voltam így,magamra erőltettem fejben, 16 évesen a biszexualitást,mert tudtam,hogy a lányok is vonzanak,de aztán egy srác se tudott érzelmet kihozni,meg aztán ez tényleg változik,mármint magadban a dolgok,ahogy telik az idő kezd minden világosabb lenni. Én most 19 vagyok,de tudom,hogy a lányok tetszenek szexuálisan is (a képzeletedet meg pláne hagyd ki az elvárásokból),és fiú részről csak a figyelem tetszett.

Neked ha tényleg nem lesz még 2-3 év múlva sem ilyen fantázia,vagy hogy ránézel valakire és egyből elkezdjen vonzani,akkor biztos aszex vagy,de kérlek,amilyen nyitott vagy mások felé,hogy elfogadsz mindenkit,úgy legalább a lehetőséget add meg magadnak is,mert nagyon megbánnád később,ha nem,csak azért mert a szülők más világban élnek még mindig. (Enyémek sem elfogadóak,nem is tudnak semmiről,úgyhogy nem úgy beszélek,mint akinek könnyebb lenne.)

2021. ápr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. ápr. 9. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!