Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Miről ismerhető fel?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miről ismerhető fel?

Figyelt kérdés

A blue jeans femme leszbikust honnan lehet felismerni? Azt, hogy leszbikus. Én nem vagyok leszbikus, de egy eset kapcsán merült fel bennem ez a kérdés (ismerek valakit, akinek tetszett egy blue jeans femme, csak éppen nem tudta persze, hogy leszbikus és koppanás lett a vége és elgondolkodtam ezen, hogy amúgy az ilyen eseteket ki lehet-e kerülni). A butch-ról eléggé fel lehet ismerni, hogy leszbi, az könnyebb eset. A lipstick leszbikusról szerintem nem könnyű.

Szóval a leszbikusok miről ismernek fel egy blue jeans leszbikust? Honnan tudják, hogy leszbi?

És a heterok honnan tudhatják (sejthetik) róla, anélkül, hogy konkrétan megkérdeznék? Akár pasik, hogy ne udvaroljanak feleslegesen, meg akár nők is, csak úgy.

Most nem arra gondolok, hogy nyíltan megmondja egy hetero pasinak, hogy a nőket szereti, hanem milyen jelek vannak, amikből sejthető? Testbeszéd, szóhasználat, ahogy ül vagy áll? Miből derülhet ki?

Én egy blue jeans femme leszbit ismerek, nem is közvetlenül és ő például ugye nem öltözik fiúsan, de azért nem is nőies annyira. Hosszú a haja, de rövid a körme, semmi smink, gyakran farmert meg sportos ruhát hord, semmi ékszer nincs rajta, szeret sportcipőben járni, amikor meg elegánsabb, akkor meg egy fekete zakót vesz fel, de nem viszi túlzásba a nőiességet. Valami ilyet hord, más anyagból: [link]

De ebből azért még nem egyértelmű szerintem, azt is gondolhatnánk, hogy hetero, aki nem olyan nőies.

Van róla kép, ahol így ül, akkor az már talán kicsit fiúsabbnak tűnik:

[link]

Még azért erre se mondanám, hogy egyértelmű.

Talán egy leszbikus ebből már rájön vagy akár a nézéséből, de mondjuk egy hetero honnan tudhatja meg egy blue jeans femme-ról, hogy ő nemcsak egy sportos, kevésbé nőies hetero nő, hanem egy leszbikus?



2021. ápr. 10. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jo a kerdes! Ilyenkor szerintem csak akkor, ha mi is ugy akarjuk, hogy tudjon rola az illeto

Nem reklamozzuk hogy miujsag, de ha valakivel tudatni akarjuk, az tudni fogja (:

2021. ápr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Saját példámat tudom felhozni.

Engem csak kinézetből heterónak néznek, hosszú szőke a hajam és nőies a fejem tőle haha. Viszont, ha megismernek és beszélgetünk általában gyorsan felismerik, hogy nem reagálok a férfiakkal kapcsolatos dolgokra. Ezt megérzik,a semmi reakciót vagy mintha egy székről beszélnének. Ja és heteró nem nagyon szokta mondani, hogy a volt párom/ partnerem és kínosan ügyel is erre. Testbeszédben meg hm furán ülök, mindenhogy csak nem csinikén.

Innen nálam vágni szokták.


Más leszbikus nők meg heterónak gondolnak vagy màr mindegyiknek nője van, így tökmindegy:D

2021. ápr. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Mi az a blue jeans femme? Ez már a második ilyen kérdés amit ma olvasok és fogalmam sincs

Válaszként: én biszex vagyok de a barátaim azt mondják sehogy nem mondanák meg rólam

18L

2021. ápr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A blue feans femme: [link]

A lesbian who identifies as femme, or feminine, but prefers jeans and more casual clothing to dresses and skirts.

2021. ápr. 10. 11:44
 5/8 A kérdező kommentje:
Szóval olyan leszbikus, aki inkább farmert visel és hétköznapibb cuccokat, nem annyira szoknyákat és nőies ruhákat.
2021. ápr. 10. 11:45
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Jöhetnek még. :)
2021. ápr. 10. 11:46
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hallottam még soha ezt a kifejezést. Hasonló típus vagyok pedig. Alkatra és arcra elég feminin vagyok, hosszú hajam van, öltözködésre viszont nem vagyok se túl csajos, se fiús. Inkább olyan casual, nem tudom mi erre a legmegfelelőbb magyar szó.

Néha bulikba szoktam kiöltözni, meg sminkelni, hétköznapokban nem igazán.

Rólam baráti körben le szokták vágni, a homlokomra nem szoktam kiírni, de titkolni se titkolom. Aki kicsit jobban megismer, az általában rákérdez hogy a lányokat szeretem e.

Viszont ha nem akarom tudatni, akkor nagyon jól el tudom rejteni. Középiskolában, munkahelyen nem gyanította senki. Egyetemen már sokan tudták, de ott nem zavart.

Szóval hogy miből lehet tudni? Semmiből, ha nem akarom tudatni. Ha akarom hogy tudják, akkor beszélgetésből kiderül.

Ami jellemző szerintem, az tényleg az ahogy ülünk. Mindenhogy tudok ülni, csak normálisan nem. És ezt minden leszbikus/biszex lánynál megfigyeltem.

Szerintem ami még jelenthet valamit, az a sok gyűrű. Nem azt mondom hogy ez 100 százalék, de sokaknál megfigyeltem.

Akkor köröm. Ugye egy leszbikusnak nem nagyon lehet hosszú műkörme, mert khm... érted. Általában rövidre vágjuk.

Ruhát annyira nem tudok mondani, mert semmi olyat nem hordok, amit ne hordhatna egy hetero is.

Aztán ezzel szemben sokan szkeptikusok, de nagyon sokszor meg tudom mondani, ha egy lány meleg, mégha nem is látszik rajta nagyon szembetűnően. És erre semmi más magyarázatot nem tudok mondani, csak hogy megérzés.

2021. ápr. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem hallottam még,de igazából úgy mindenkiről tök nehéz megállapítani😳 Az útolsó válaszadó szerintem elég jól leírta,én még amit megfigyeltem az a haj,ami mostanában nagy divat így leszbikusoknál,hogy valamilyen színt tesznek a hajukba,vagy ugye a pulcsisok,akik imádják a melegítőt róluk is lehet feltételezni,mert vannak akik direkt ezzel fejezik ki. De pl én tényleg csak akkor tudom biztosra,ha ki van írva a személy oldalára,vagy követ olyan oldalakat.😂 Csak ugye élőben ezt nehéz meg tudni ránézésre.


De szerintem azért a rövid haj+laza stílus is tud meghatározó lenni. Az ülés az tényleg a tipikus fiús pl terpesztve,vagy egyik láb fent valamin támasztva,vagy egyik boka a másik térden (ez a 3szöget alkotó ülés),ezeket sosem láttam hetero barátnőimnél/ismerőseimnél (vagyis ismerősnél már akinél,de ő amúgy is kétes volt szerintem xd),de a sok fejtámasztást sem,mert nem nőies,de meg ösztönösen jön. Kommunikációt nehéz megítélni,ez eltérő,főleg élőben..de nem hinném,hogy az ilyen típust is a finomkodás jellemezné. Meg nyilván ha tetszés van a másik félnél,akkor fenttartja a beszélgetést,esetleg dícséret is jön,feléd tesz kérdéseket,de ha ez fordítva történik,akkor úgy a reakciót meg lehet figyelni,meg kreatív kérdéseket feltenni,meg húzni az agyát,igazából tényleg ilyen belső fiúsan kell viselkedni,és akkor lehet figyelni a jeleket.😌 Egyszerűbb lenne bevezetni karszalagokat,hogy tudja az ember kivel mizu😂

2021. ápr. 11. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!