Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Miért van külön kategóriában...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van külön kategóriában a leszbikusság és a homoszexualitás?

Figyelt kérdés
Totál logikátlan. Ha a homoszexualitás főkategóriában elsősorban meleg srácok kérdeznek, miért nem "melegség" a neve? (Tekintsünk el attól a ténytől, hogy a meleg kifejezést leszbikus nők is használhatják, a meleg szó továbbra is főként meleg férfiakra jellemző, így külön lehetne választani a leszbikus és meleg tartalmakat.) Csak számomra logikátlan? Hisz a leszbikusság is homoszexualitás...

2021. jún. 26. 13:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem logikátkan megkülönböztetni a kettőt, mert abszolút elkülöníthető a célcsoport.


Ami cselessé teszi, hogy a férfi homoszexualitásnak nincs külön hivatalos neve, a befoglaló néven kívül

2021. jún. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Pedig a leszbikusak is homoszexuálisak. Szóval nem korrekt a terminológia
2021. jún. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Én azt nem értem, miért nincs közös homoszexualitás kategória IS.
2021. jún. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen egyetértek!:D

Minden leszbikus homoszexuális, de nem minden homoszexuális leszbikus.

Tényleg át kéne nevezni valami férfi-homoszexuális specifikusra az alkategóriát.

Vagy törölni a leszbikus kategóriát, hisz a heteróknál sincs "heteró férfiak" és "heteró nők" kategória, igazából a kérdésben a homoszexulisok is specifikálhatnák, hogy pontosan ki és kiről akar krédezni:D

2021. jún. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem sokkal értelmesebb lenne egy LMBTQIA+ főkategória alá építeni leszbikus, meleg, biszexuális, transz, interszex, aszexuális alkategóriákat, úgy sokkal átláthatóbb lenne a felépítés és tematikusan könnyebb lenne besorolni a kérdéseket.
2021. jún. 26. 14:20
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond amúgy, hogy ha valaki szűrve vcálaszolgat a kérdésekre, akkor nem fogja látni más kategória kérdéseit. Viszont mindenki azért van az adott kategóriában, mert úgy látja a világot, ahogy.

Szóval ha jön egy kérdés pl arról, hogy a heteró pár egyik tagjánál felmerültek homoszexuális hajlamok.. egyrészt, melyik kategóriába rakod? Hetero v biszex? Jelenleg egy főkategóriába tartozik mindkettő, szóval aki csak a Szexualitást nézi, az látni fogja mindenképp. De ha az LMBTQ ki lenne szervezve a Szexualitás alól, akkor a heterok nem látnák ezt a kérdést. Pedig nekik is van közük hozzá.

Plusz a hetero rá fogja vágni, hogy "kőbzi a pasi, hagyd el" míg egy biszex ezt már árnyaltabban látja, hisz ez nem fekete-fehér dolog.


Szóval szerintem a túltagolás sem hasznos. Illetve az oldal úgy van megszerkesztve, goy van egy főkategória és annak alkategóriái. Szóval lehet főkategória Szexualitást és alkategória LMBTQ és abban akkor ömlesztve lesznek a leszbikusok, transzik, quirek, akármi. Vaaagy főkategória LMBTQ szexualitás és azon belül alcsoportok mindenféle, de akkor meg a heterok vannak kizárva, ami a fent említett szempontból nem hasznos (még ha a példa nem is volt feltétlen építő a részükről:D)


Az meg technikailag nem megoldható, hogy Szexualitás > LMBTQ > még alkategóriák, mert akkor az egész oldalt újra kéne struktúrálni.

2021. jún. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én leszbikusként sűrűben hívom magam melegnek mint honoszexuàlisnak.

Szerintem a köznyelvben is gyakrabban emlegetik melegeknek a meleg nőket, mint homonak.

2021. jún. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem látom értelmét annak, hogy egybe legyenek a fiúk és lányok kategóriája. Annyira nagyon más világ...


Meg tudjátok, én nőként teljesen leszrom, hogy két pasi hogy szexel egymással. Nem akarok péniszes meg meleg pasis kérdéseket olvasni, be se megyek abba a kategóriába.


Pedig én is meleg vagyok. 🤷‍♀️ Csak nő.

2021. jún. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8-as:

Ezt megértem, de a homoszexualitás megnevezés a kategóriában félrevezető és nem egyértelmű a kérdés besorolásnál.

2021. jún. 26. 17:38
 10/11 anonim válasza:
100%

ehhez az egész oldalt átkéne szervezni meg kategorizálni ami nem egyszerű feladat így egyszerűsítették gondolom.

nekem eddig semmi gondom nem volt a kategóriákkal most sincs.

Minden felvető kérdést megtalálok ha úgy keresek e témákban.

-leszbikus nő 24-

amúgy simán megkérdezheted a moderátorokat is, írj emailt nekik és hátha megindokolják, az ilyen emailekre szerintem simán válaszolnak ha érdeklődő vagy.

2021. jún. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!