Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Lányok! Aggódtatok a szexuális...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Aggódtatok a szexuális orientációtok miatt egyetemen/fősulin?

Figyelt kérdés

Vagy bármely egyéb továbbtanulás alkalmával, mint pl tanfolyam; illetve munkahely - tehát úgy a felnőttkorba lépés alkalmával, úgy együttesen.

Aggódtatok, hogy miképp reagálnak rá az évfolyamtársak, ha kiderül?


Személy szerint szűkebb környezetben már egész nyíltan vállalom, hogy a lányokat jobban szeretem, de még nem volt arra példa, hogy hasonló, a fent említett körökben is elhintsem magamról ezt a kis infót. Ti hogy vagytok vele?


22/L/bi



2018. jún. 3. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Ezt miért kell "elhinteni" vagyis miért kell tudtára hozni a közösségnek?
2018. jún. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
Nem, tudtam hogy hetero vagyok, de voltak akkor is leszbikus barátnőm. Ez a szexualitás kérdés sosem foglalkoztatott. Én az embert kedveltem, ahogy van. Kivel szexel, nem tartozik rám.
2018. jún. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#1: közösségen belül - jobb, de nem minden esetben - az emberek barátkoznak, beszélgetnek, megismerik egymást. Netán még lakótársak is lesznek (kollégium, közös albérlet), és a kérdés felmerülhet bármikor. Nem úgy értettem, hogy bepattanok az előadóterembe egy szivárványos zászlóval, vagy hogy egy-két kacsintás mellett odasúgom a mellettem lévőnek.
2018. jún. 3. 14:15
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Munkahelyről tudok nyilatkozni, egyetem alatt még nem tudatosult a dolog bennem. Nem aggódom. Azt gondolom, hogy idegeneknek ehhez semmi köze. Egy kollégámmal van olyan bizalmibb kapcsolat, hogy elmondtam neki, de róla már tudtam előtte is, hogy liberális és elfogadó. Jóban vagyok másokkal is, el tudunk beszélgetni magánjellegű dolgokról, de ez nem tartozik szimplán rájuk. Sem pedig amúgy közelebbi ismerősökre. Egyrészt úgysem tartják a szájukat, emberi tulajdonság, én meg utálok beszédtéma lenni, másrészt meg tényleg semmi közük hozzá, nem tesz az életemhez többet az, hogy noname emberek tudják ezt rólam.
2018. jún. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Egyetemen egy barátomnak mondtam el, ő jól fogadta (később amúgy együtt laktunk koliban 2 évig). Kollégiumban egy másik barátomnak és ő is jól fogadta.


Amúgy rajtuk kívül még 2-3 barátom tudja rólam, valamint azok az emberek, akikkel megismerkedtem (de hát ők is leszbikusok vagy biszexek :D szóval ez tárgytalan).


Amúgy aggódtam mit fognak szólni hozzá a barátaim, de egy barátom furán fogadta, bár vele nem is vagyok már jóba (de nem emiatt a dolog miatt).


Még egyetemre járok, de ha majd lesz munkahelyem, akkor én nem fogom elmondani az embereknek ezt, egyetemen se mondtam el mindenkinek (bár lehet van aki sejti rólam).

2018. jún. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%

Nem szoktam nyilvánosságra hozni szexuális hovatartozásomat, ahhoz senkinek semmi köze.

Szóval nyugi, ha nem hangoztatod, hogy biszex vagy, akkor semmi gond nem lesz.


L/L

2018. jún. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Akire nem tartozik annak nem kell elmondani. Egyetemen, első 2 munkahelyen senkinek sem mondtam el. Nem tagadtam,nem is hazudtam,de senkinek nem kötöttem az orrára. Senki nem kérdezett rá,hogy leszbikus vagyok-e, az olyan kérdésekre meg,hogy "van barátod?", "hogy állsz a pasikkal?" "nem helyes az a srác?" stb.őszintén feleltem, nincs; sehogy ; szerintem nem. Mikor már nyíltan felvàllatam mindenütt,akkor sem azzal kezdtem a bemutatkozást,"Szia, Piri vagyok Bp-ről és leszbikus". Nem kell elhinteni, majd ha úgy érzed készen állsz rá,akkor közlöd azokkal,akire úgy gondolod hogy rájuk is tartozik.
2018. jún. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én annyira magamban tartottam a dolgot és féltem róla beszélni, hogy végül kirobbant belőlem az egész egy baráti társaság előtt. Utólag kiderült, hogy senki nem hitte el, de azért örültem, hogy végre kimondhattam.

A kényeg, ha úgy érzed beszélned kell erről valakivel, akkor tedd meg, mert ezen fog járni minden gondolatod, de csak úgy tedd, ha biztonságos. Utána még találkozni fogsz velük ls sajnos a mi korisztályumkban is vannak olyanok, akik nem értik azt, ami nem a megszokott, vagyis az ő esetükben hetero.

2018. jún. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!