Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Mi a különbség a tomboy és a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a különbség a tomboy és a butch között?

Figyelt kérdés
Annyira vékony már az átmenet.Valaki tomboynak mondja magát és festi a körmeit és női/unisex cuccokban jár.Egy butch pedig csak férfi cuccokat hordana és a kozmetikumok is férfi osztályról van.
2019. máj. 25. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Tomboy akámelyik lány lehet aki fiúsan viselkedik, öltözködik, nem kell leszbinek lennie.

A butch pedig ugyanez nagyjából csak a szexben is "fiúként" viselkedik és leszbikus.

2019. máj. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
A butch-oknak nevezik azokat az igazán fiús, macsós leszbikusokat, akik nem csak stílusra, hanem jellemre is sok maszkulin jellemzőt magukon hordanak. A tomboy legfőképpen egy stílus, de ide tartozik az érdeklődési kör is, ami általában inkább "fiús" dolgokban merül ki. A tomboy lányok viszont nem feltétlenül leszbikusok. Ennek nincs köze az orientáltsághoz. Az, hogy ki mit mond magáról az pedig már egy részletkérdés, de nagy vonalakban ez a lényeg.
2019. máj. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

Akkor itt halkan megjegyezném, hogy transz fiúk, avagy stone butchok szokták a tomboyt is használni magukra, és akkor innentől minden korábbi érvényét veszti.

Én már ezért nem szeretek semmi ilyen címkét aggatni magamra, mert őszintén amint valamivel azonosulni tudok, meglátom, hogy kik használják még magukra és egyszerűen nevetséges.

Aztán én is kaptam már meg a butch kifejezést is a cuki női parfümre és 70%-ban női ruháimra... :D

Szóval igazából a különbség a köztudatban kb. semmi. Az egy dolog, hogy páran jól tudják a fogalmat, a többség nem, szóval mindegy kb. mit használsz.

Egyébként lényegében beleírtad a leírásba a különbséget...

Amúgy az androgün szót szeretem még használni én speciel magamra és szerintem sokakra illik is a tomboy kategóriában.

2019. máj. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Bocsánat az off topic-ért, de azt gondolom, hogy a transz fiúk és úgynevezett stone butch-ok keverése sem helyes. Lehet, hogy tévedek, de aki stone butchnak nevezi magát, még nem feltétlenül érzi magát férfinak. Úgy tudom, hogy a legtöbb esetben se hormonokra, sem más műtétekre nincs szüksége. Nem véletlen, hogy két külön fogalomról van szó. Csak, hogy tiszta legyen: A transz férfi, az a biologiailag nőnek született személy, aki nemi indentitását tekintve férfinak érzi magát, a stone butch, pedig az a leszbikus (tehát elviekben nőnek érzi magát), aki amellett, hogy férfias jellemzői vannak, szexuálisan valamilyen oknál fogva szexuális értelemben csak adni akar vagy tud a partnerének, fogadni nem.

Továbbá ha már meg lett említve az androgün. Én úgy gondolom, hogy ez leginkább alkati kérdés és lehet az illetőnek bármilyen stílusa, ha alkatra nehezebben definiálható a nemi hovatartozása, akkor androgünnek mondható. Viszont sok olyan lányt látok, akik alkatra mondhatni teljesen femininek, mégis fiúsabb cuccokban járnak. Rájuk mégsem tudom azt mondani, hogy "androgün". Persze divatos mostanában a divat világában ez a kifejezés, de az én meglátásom szerint mégis közelebb áll, ahhoz kinek milyen a testi adottsága. Éppen ezért ezt sem lehet ide keverni a tomboyhoz és butch-hoz. (mert mondjuk a butch sem feltétlenül androgün, csak mert "macsós") Komolyan erről akár egy tanulmányt is lehetne írni.. :D és még tovább csűrni csavarni. Bocsánat, ha szőrszálhasogatónak tűnök, ez csak az én véleményem. Valószínűleg sokan máshogy értelmezik, átírják, maguk képére formálják ezeket a skatulyákat, azért is mosódnak össze a kifejezések és használják helytelenül magukra. Meg hát sokszor átfedések is létrejönnek.

"Nem minden tomboy butch, de minden butch tomboy".. Vagy valami ilyesmi is lehetne a mai nap tanulsága.. :D (bár valószínű ebbe is bele lehetne kötni)

2019. máj. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%

Lényegében bele is írtad amúgy, hogy transzszexuális az aki stone butch...

Szerinted miért nem fogad? Mert nem tud kibékülni a tudattal, hogy nem pénisz van a lábai közt... ha meg aszexuális lenne, adni sem akarna, szóval ez mind a nemi identitás zavarra vezethető vissza. A műtétet stb. meg a legtöbb akarná, csak nincs rá pénze... ismertem párat, így megbékél ennyivel.

Az alkattól meg nem feltétlenül függ, pl. tökre homokóra alakom van, de nem erre fektetek hangsúlyt, így gyakorlatilag fel sem tűnik az embereknek.

A butch meg semmiképp sem androgün, az előbbi próbál férfias lenni, a másik pedig kettő közötti.

Egyébként tényleg marhára felesleges és értelmetlen ez a sok címke, mert sokan használják őket rosszul.

2019. máj. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. máj. 25. 13:52
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

Az, hogy csak transzok lehetnek stone butchok, hatalmas hülyeség. Lehet akár egy trauma, de lehet egyszerűen csak egy döntés, hogy ő nem szeretné. Ettől nem lesz transzszex.

A barátnőm is az például, és egyenesen rosszul van tőle, ha transznak hiszik. Egyszerűen csak fel kéne fogni, hogy az ember nem lesz attól transz, hogy csak adni szeret a szexben

2020. febr. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!