Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mondoconra először mennék el,...

Mondoconra először mennék el, mik a tapasztalaitok? Milyen széles a választék, animés cuccokból tényleg csak a mostanában nagyon mainstream darabokat árulják? Milyen a társaság?

Figyelt kérdés

Lehetőleg olyan válaszokat várok, akik jártak már több Con-on.

Még egy kérdés, van valami oka, hogy most ilyen kevesen mennek el erre? Mert a korábbi télieken sokkal többen voltak.

Anime utálók és másikba belekötni vágyó emberek kerüljék el ezt a kérdést! Valamint olyanok is kerüljék, akik csak pár szavas válaszokat adnak!

Olyanok is írhatnak, akik mennek a mostanira is.



2019. dec. 26. 08:39
 1/5 anonim válasza:
100%

Ugyan még csak egy Mondo Conon voltam, de szeretném megosztani a tapasztalataimat^^


Nos, nyáron voltunk a legjobb barátommal

Tele volt az egész, már alig voltak jegyek (mondta a kasszás csaj)


Voltak Cosplayesek ugye, rengeteg punk és ami meglepett az a rengeteg K-Popper volt


Nekem nem tetszik annyira a műfaj de a legjobb barátom imádja

A bejáratnál táncoltak többen


Bent a belső részen ahogy beléptünk mindenféle japán ételeket árultak, mint Ramen, Sushi stb

Beljebb pedig jó sok kis stand volt

Az egyikben mangákat lehetett venni, a másikban kitűzőket

Még volt egy nagyon kis stand ahol fanart posztereket lehetett venni(vettem is 3at, nagyon jól néznek ki)

Voltak játékgépek is, bár bevallom azok minket nem nagyon érdekeltek így nem mentünk arra

Nagyon zsúfolt volt viszont a helység, rengetwgen voltak


A fenti részen ment egy AMV verseny, nagy kivetítéssel jó minőségben

Volt ugye több verseny, de mi erre ültünk be


Meg voltak rajzosok, akik nagyon szépem rajzoltak más-más stílusban

Portrét lehet venni tőlük^^


Nekem nagyon jó élmény volt, ajánlani tudom

2019. dec. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, általában nagyon jó a hangulat meg minden, de ugyanakkor ne a téli MondoCon alapján ítéld el a MondoConokat, mert mégha ez jó is, a négy közül a leggyengébb. Kisebb a választék (1 épülettel kevesebb), csak egy napig tart, hideg van, stb. Ettől még erre is érdemes elmenni, de a téli esetében nem kell magasra tenni az elvárásaidat.
2019. dec. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

én eddig csak nyáriakon meg 1 őszi conon voltam, szóval a téliről nem nagyon tudok nyilatkozni, de az biztos, hogy kisebb mint a többi.

választékot tekintve mangákból rengeteg van minden éven (régi, szezonos, mainstream egyaránt), bár a régieket (Nana, Naruto...) leszámítva a legtöbb angol, és az első köteteket elég gyorsan elkapkodják. ja, meg túl is vannak árazva, szóval ne félj alkudni c:

mangákon kívül még a kitűzők azok, amik nagyon szoktak menni, bár itt talán jobban érvényesülnek a mainstreamek (bár. most nyári conon tűnt fel, hogy egyre több saját merch-ös alkotó is kapott standot, ami egy pluszpont :3) ezeken kívül sok még a bandás/kpopos termék, éés kb ennyi.

a társaság szerintem többségében aranyos, mi is szoktunk más társaságokhoz csapódni, pedig én alapjáraton nem vagyok túl társasági ember :D weirdok meg mindenhol vannak.

...programok között meg (mint az amv-verseny, meg az animés kerekasztal, ami nem tudom most lesz-e, nyárin azt hiszem nem volt most) vannak jók és jó kezdeményezések (bwaha, tömegkvízen még nyertem is :3), de vannak olyanok is, amik nekem már a cringey kategóriába esnek

ja, meg elvileg lehet társasozni is az egyik csarnokban, de addig még sose jutottam el a tömeg miatt hogy le is üljek játszani ^^"


ja és + advice, hogy ha nem szeretnél 2 órát sorban állni(vagy alapból csak délután menni), akkor vedd meg elővételbe a jegyet

2019. dec. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én már jó pár conon voltam, talán a tavaly őszi volt az első, és most is megyek.

Szerintem ha szereted ezt a műfajt kihagyhatatlan.

Előttem már leírták milyen de ha mész arra mindenképp figyelj hogy legyen nálad bőven pénz mert azért nem olcsók ott a dolgok.

Mindig leginkább a nagyon felhype-olt animékből vannak cuccok de azért találni másokat is. Sok a verseny/játék de általában túljelentkezés van.

2019. dec. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Végül voltam, hát nem ez lesz életem legjobb napja...

A választék tényleg csak a mainstream shounenekből van, hol Kimetsu no Yaiba, hol BNHA, hol Dragon Ballz és még sorolhatnám. Úgy látszik az egyikre rá kéne kapnom, hogy véletlenül se legyek ciki a tömeg számára. Azért pár dolgot a kedvenc animéimből sikerült összevásárolnom, de azokat is úgy kellett keresgélnem.

Van hangulata, az tény, viszont mégsem ütött akkorát, pedig ez volt életem első Mondója. Egyelőre fontolóra veszem, hogy tervezzek még menni, talán a nyárira.


17L

2020. jan. 5. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!