Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A Code Geass hányadik rész...

A Code Geass hányadik rész után kezd el az a fantasztikusan jó anime lenni, amit mindenki imád?

Figyelt kérdés
Én eddig kilencet láttam, de nem igazán fogott meg, ennek ellenére végig tervezem nézni. Sokan hasonlítják a Death Note-hoz, amit annyiból megértek, hogy mindkét sztoriban adott egy jó intellektuális képességekkel megáldott fiatal, aki különleges erőhöz fér hozzá, és eldönti, hogy meg fogja változtatni a világot, de a DN nekem személy szerint már a legelső percétől fogva nagyon tetszett, nem igazán értem, hogy lehet minőség szempontjából egy lapra helyezni őket.

2020. jún. 28. 05:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Nem muszáj erőltetned a végignézést, ha nem tetszik. Nekem is rengetegen ajánlgatták itt gyakorin, amikor a korai animés napjaimban itt kértem javaslatokat, de egyszerűen sosem fogott meg. Annyira nem volt érdekes, úgyhogy nem néztem végig - semmi baj nincs, ha te is így teszel.
2020. jún. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%
Már az elejétől az, de ha neked nem jön be, akkor nem kell erőltetni. Én mindkettőben azt élveztem, hogy a világuk nem fekete-fehér morálisan (ld. még sonen kategóriában: Fate/Zero, Naruto), de mindkettőben sok volt már nekem a második évad.
2020. jún. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%

A Code Geass szerintem egy speciális eset, ami szimplán csak jókor volt jó helyen. Tipikusan az a fajta sorozat, ami leginkább csak kamaszoknak imponál és akkor jött ki, amikor még az online anime terjesztés gyerekcipőben járt (ftp, irc, anime thalia-szerű letöltő oldalak, semmi stream, legális meg pláne), mostanra viszont elég régi ahhoz, hogy már ne igazán érdekeljen senkit. Így bekerült egy buborékba, régen felmagasztalták és mostanra már csak a jó híre tartja fenn.


Rengeteg régebbi kult klasszikus járt így (pl. Elfen Lied, Clannad). De ha valaki mostanában próbálja megnézni, általában csalódás lesz belőle.

2020. jún. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát szvsz a Death Note-ra köröket ver a Code Geass, de ha neked nem jön be, akkor nem tudsz mit csinálni. Lelouch önmagában sokkal szimpatikusabb karakter, mint a DN egész szereplőgárdája együtt véve, és sorozatnak nincsen olyan röhejesen erőltetett része, mint a Death Note L halála utáni epizódjai
2020. jún. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően én nem túlzottan kedvelem a mecha animéket, viszont a Code Geass teljes mértékben magával ragodott. Lelouch karaktere egyszerűen zseniális, legalább annyira kedvelhető, mint Light a Death Note-ból. Mindketten intelligensek, ravaszak és őrültek. A Code Geass esetében a többi karakter is kedvelhető, főleg Kallen. A történet kicsit túlbonyolított, de minden magyarázatot lel. A karakterek is jelentős változáson mennek keresztül, a sztori meg néhol kiszámíthatatlan.

Szerintem a Code Geass még mind a mai napig egy remek alkotás, amit a mai fiatalok is könnyűszerrel élvezhetnek. Mindenképpen érdemes megnézni, mert garantált a szórakozás.

2020. jún. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem a mecha tart távol attól, hogy elkezdjem nézni. Szóval a kommentek alapján egyelőre várólistás marad.
2020. jún. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
53%
Én se értem a hypeot ami körülötte megy, cselekmény unalmas és ismétlődő(megjelenek mint a igazság "őrzöi"majd megy egy kis harc megjelenik suzaku aki meghátrálásra kényszeríti őket, majd vége harcnak kiderül valami vagy nem és ennyi. lelouch karakterén és a érdekes stratégiáján kivül semmi se tartja érdekesen a storyt. Pedig megnéztem belőle 20 részt és úgy érzem hogy ugyan azok a köröket fúja az anime. szóval szerintem teljes mértékben dobható az anime.
2020. jún. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A környezetemben mindenki a második évadát istenítette, holott nekem pont, hogy az első jött be jobban, annak is kb. az utolsó harmada, akkor tudtam igazán izgulni a karakterekért. A második évad személy szerint azért nem jött be annyira, mert az túlságosan izzadságszagúra sikeredett, mintha vonalzóval mérnék ki a rajongóknak szánt jeleneteket a fanservice, humor és BL-szerű beállítások terén, maga a történet pedig kezdett a háttérbe szorulni. A történet lezárása egyébként nekem elnyerte a tetszésemet, emiatt végeredményben érdemes volt végignéznem, de főként a második évad túlkapásai miatt én sem igazán értem a sorozatot körüllengő hype-ot, mindenképpen jó anime, de számomra nem olyan maradandó, és nem is többször nézhetős cucc, míg a Death Note-t azóta többször is végig tudtam nézni.
2020. jún. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Edi14 válasza:
Én eddig csak a Code Geast láttam, a Death Note-ot MÉG nem... de szerény véleményem szerint, ha egy anime nem nyerte el a tetszésed a 8-adik részig lehet nem is fogja (nekem a 3-dik résztől kezdett tényleg tetszeni a Code Geas) ettől függetlenül végignézheted hátha a végére jobb lesz... Az hogy kinek mi a jó anime emberfüggő
2020. jún. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy olyan anime aminél nagyjából a közepén fogod elveszteni a fonalat és a legvégén fog értelmet nyerni az egész. Az eredeti sorozatot nézd. a Filmekben sokminden másképp van mert kapott a sorozat egy alternatív folytatást ami személyszerint csak fanservice lett
2020. jún. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!