Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Szerintetek belőlem is lehet...

Szerintetek belőlem is lehet mangaka vagy csak a japánok lehetnek azok?

Figyelt kérdés

2020. okt. 1. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Te képregény rajzoló lehetsz, aki manga stílusban rajzol.
2020. okt. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Simán. Van egy barátnőm, ő is mangákat rajzol. És magyar.


1-es, van olyan, hogy Global, vagy World manga. Ez olyan manga, amit nem japánok készítenek. Nézz utána a fogalomnak!

2020. okt. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
2: utánanéztem, egy global manga szerzőjét se hívják mangakának.
2020. okt. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És mangaka mellé elmehetek aszisztensnek?
2020. okt. 2. 14:23
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyu, ha képregényeket akarsz csinálni manga stílusban akkor csinálj. Nem az a lényeg, hogy hogy hívnak, hanem hogy mit készítesz. Csak azért ne akarj képregényrajzoló lenni mert jól hangzik hogy mangakának hívnak.
2020. okt. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak azert irtam ezt hogy tőlük majd sokat tudok tanulni és majd mikor úgy érzem elkezdem én is csinálni
2020. okt. 2. 17:08
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem kell asszisztensnek elmenni, hogy képregény/manga rajzolást tanulj. A net tele van tanárokkal (mangakákkal is) akik megosztják a tudásukat. Plusz ahhoz ki kéne menned japánba és nem biztos hogy egyáltalán keresnek a mangakák asszisztenst (van, aki mindent maga szeret csinálni, elég sokan).


Csak kezdd el a rajzolást, olvass sok képregényt, keress tutorialokat és gyakorold az írást. Aztán hajrá. Már kiadót se kell találnod mert webcomicként publikálhatod.

2020. okt. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! De elég csak egy sima rajz szakra menni ugye?
2020. okt. 2. 18:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Magadtól is megtanulhatsz rajzolni, de ha szeretnél, akkor ja, elég a rajzszak. Ott viszont nem fognak neked képregényrajzolást tanítani, nincs olyan szak sehol. Ezért mondtam hogy olvass sok képregényt vagy mangát és figyeld meg, mit hogy csinálnak és miért.
2020. okt. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van egy "a képregény mestersége" című képregény, melegen ajánlom ha meg tudod szerezni. Még úgy is szórakoztató olvasmány, ha nem tervez az ember belevágni a képregény készítésbe.
2020. okt. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!