Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A Higurashi No Naku Koro Ni...

A Higurashi No Naku Koro Ni valaki eldja magyarázni?

Figyelt kérdés
Mert nem értem. Először is az érdekel, hogy hány felujítása van és miben mássab az egyik a másiknál.

2020. okt. 17. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Érdekelne h mi az a fejujitás pontosan mert sose hallottam. Ha azt nem érted, hogy hogy jönnek a részek: 4 részenként ugyan az a sztori történik csak a főszereplő más döntéseket hoz, igy más lesz a végkimenetel.

Ha a remakere gondolsz ami most fog jönni akkor az csak javítja a minőséget meg a sztorit. Ha nem a kérdésre válaszoltam akkor sry, nem teljesen értettem.

2020. okt. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A remake nem hiszem hogy javítaná az animét. Még a rajzolást sem lehet jobbnak mondani.


És az sem igaz, hogy 4 részenként ugyanaz a sztori, más döntésekkel. Valóban újrakezdődik a történet, de a különböző szálakban nem csak a végkimenetel változik. Úgy működik az anime mint egy kirakós, mindegyik eseménysornál többet tudunk meg a bizonyos rejtélyről, illetve a szereplőkről, azok érzéseiről, ezért még a főszereplő is változó. A 2. évadra ez már nem igaz, de az már csak arra volt jó, hogy teljesen kivesézze a történetet, és a néző szájába rágja.

2020. okt. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jó igen igazad van, hülyeséget mondam
2020. okt. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez eredetileg egy játék volt és az anime a különböző végkifejleteket akarja/akarta bemutatni. Ez nem tudom milyen pontos, mivel a játékokkal sosem játszottam.

A sorrend az a sima, majd a Kai és utána a Rei. Nyilván van egy csomó side episode meg spin-off meg ilyenek, de ez a három az, ami a mostani előtt játszódik, vagyis valami ilyesmi.


Az alkotó azt mondta, hogy részben egy remake és részben egy folytatás. Ezt én nagyjából úgy értelmeztem, hoyg aki még nem látta a korábbi részeket az is érteni/élvezni tudja, de vannak dolgok, amikhez nem árt a korábbi részek ismerete.


És én úgy tudom, hogy a most futó sorozat az első ilyen remake/reboot/sequel dolog.

2020. okt. 21. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

SPOILER:



A sztori a különböző világokat dolgozza fel, amiket Rika elkezd a halála után. Olyan, mintha a halállal visszamenne az időben, arra a pontra, amikor még mindenki él, csak ő éppen egy másik világot kezd el, és a régiekben pedig ugyan úgy folyik az élet tovább. Ezért van az, hogy az első évad fejezetekre van bontva, és egyik részben mindenki meghal, a másikban meg már mindenki él megint. Értelemszerűen, ahol újra életben vannak a szereplők, ott újra indultak a dolgok, ami azt jelenti, hogy egy új világba lépett át Rika, mi nézők pedig mentünk vele.


Az új Higurashi pedig nem egy remake, hanem egy folytatás, csak azért hasonló az eleje, mert a világok is mind ugyan ott kezdődnek, a fesztivál előtti, és Keiichi Hinamizawába költözése utáni időszakban. Ezért van az, hogy néhány világban majdnem ugyan az megtörténik, vagy legalábbis nagyon hasonló momentumok fordulnak/fordulhatnak benne elő.


De a Higurashi 2. évadában (Higurashi No Naku Koro ni Kai) választ kapsz ezekre a dolgokra.

2020. okt. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok, és azt még hozzá akarom tenni, hogy most csak egy új Higurashi jött ki, a többi az már régi.

Sorban van a sima Higurashi no Naku Koro ni, ami az első évad, van a

Higurashi no Naku Koro ni Kai, az a 2.,

Illetve van a Higurashi no Naku Koro ni Rei és a Higurashi no Naku Koro ni Kira. Azok már kicsit lazábbak, viccesebbek. Meg asszem van egy hosszabb OVA félesége, a Higurashi Outbreak. Azt már elég rég láttam, szóval azzal annyira nem vagyok képben. Meg most ugye jön ki a Higurashi no Naku Koro ni Gou, ez az amit remake-ként hirdettek meg, de nem az, hanem folytatás.

2020. okt. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Gou reboot folytatás és ehhez egyéb új folytatás a Sotsu.
2022. aug. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!