Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Dragon Ball Super-ről vélemény?

Dragon Ball Super-ről vélemény?

Figyelt kérdés

2020. nov. 15. 14:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
Ha szereted a Dragon Ballt, tetszeni fog. De ha valami értelmeset akarsz látni, rossz ajtón kopogtatsz.
2020. nov. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A Dragon Ball volt az első animém (amiről tudtam is, hogy anime), a sima DB-t, a DBZ-t és még a GT-t is többször végignéztem. A Super viszont nem tudott megfogni. Vizuálisan hatalmas visszalépés még az utólag feljavított animáció is a Buu Sagához képest és az új karakterdizájnok tetszenek.


A DBZ vége felé már abból is kezdett elegem lenni, hogy minden új ellenfélhez a nyakunkba dobnak egy új transzformációt, Toriyama azt hiszem nyilatkozta is, hogy ezzel le akar számolni, erre a nyakunkba dob a sorozat még 4-et vagy 5-öt.


Ami pedig a történetet illeti, a sorozat nagy részének teljesen filler íze van, a harcok pedig tétjükben és koreográfiájukban és eredményükben is unalmasak. Senkinek nincs már egy történet íve, minden szereplő az, aki és nem nő és fejlődik tovább.

2020. nov. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Imádom a Dragon Ball univerzumot. De a DBS sajnos minden, csak nem szuper. Egyszer meg lehet nézni, de még számomra sem adott olyan élményt, mint mondjuk a Z, vagy a GT.
2020. nov. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az előző sorozatait imádtam, és mikor elkezdődtek a hírek arról hogy az istenek irányába viszik a sorozatot, nagyon megörültem. Jó ötletnek tartottam, de ahogy megnéztem az első kb 60 reszt hatalmasat csalódtam. Azért írtam ki a kérdést, hátha érdemesnek látom folytatni
2020. nov. 15. 16:43
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Nagyszerű anime, méltó folytatása a DBZ/Kai-nak. Persze kellett egy kis idő, míg beindult, ugyanis a Bills elleni harc, Dermesztő visszatérése, és a 6-os Univerzum elleni küzdelem nem igazán fogott meg.


A Zamasu-s történeti szál viszont szerintem nagyon ütősre sikerült, a maga filozofikus témájával. Az utolsó történeti szál - az Univerzumok közötti bajnokság - pedig megkoronázta az animét, bár kicsit elnyújtották szerintem. A filler részek viszont tetszettek. Ennyit az animéről.


Olvasom a mangát is, nem online, hanem fizikai formában, könyvben. Mivel itthon nem árulják, ezért kissé nehézkes nekem a beszerzése, viszont legutóbb a 9. kötetet olvastam el. A Moro történti szál nekem bejövős, bár sajnos az interneten belefutottam elég spoilerbe, ami remélem nem fogja rontani majd az olvasásélményt a következő köteteknél. Remélem, hogy ebből a történetból is elkészül majd az anime verzió. Viszont jó lenne, ha az erősebb részeket is visszahoznák, mert a Super anime kissé komolytalan volt a sok cenzúra miatt.

2020. nov. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
*A filler részek viszont nem tetszettek
2020. nov. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#5 számomra a DBZ és DBGT-hez képest ez egy kicsit "családbarát" volt, vissza fogták a brutálisabb jeleneteket, ami nem igazán fogott meg. Nem vagyok vér mániás, de így gyerekesebb az egész
2020. nov. 15. 18:48
 8/13 anonim ***** válasza:

#7


Igen, csak nem értem, miért döntött úgy a kiadó, hogy családbaráttá teszik. Ha a japánok úgy csinálták volna, hogy a népszerű animék esetében bevezetik globálisan a cenzúrát, akkor érthető lenne a dolog. De miért kellett pont az Dragon Ball esetében ezt tenni, kinek az érdekét szolgálta ez? Ez a kérdés.

2020. nov. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8 gondolom így több helyen le tudják adni, és nem csak késő este
2020. nov. 16. 06:28
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

Nekem nagyon tetszett. Az erő nagy tornája nagyon feldobta a sztorit, sok izgalmas részekben részesültem. A karakterekben nem találtam hibát és az univerzumok is tetszettek. Nem is egyszer néztem meg hanem kb.3-szor főleg azért mert a folytatását már nem szinkronizálják. A kisebb sztorik is jók voltak pl a Zamasus sztori, a 7-es és 6-os univerzum csatája és stb. A végére kedvencem lett az Ultra ösztön nagyon élvezetes volt nézni Jiren és Goku harcát. Az is meglepő volt, hogy a végén C17 nyert de így is nagyon elégedett voltam.

Szóval röviden ennyi, nekem elnyerte a tetszésemet. Még akkor is ha lány vagyok.

2020. nov. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!