Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mit gondoltok a One Piece...

Mit gondoltok a One Piece animéről?

Figyelt kérdés

Jelenleg 957 része van. Ez kicsit elijesztett, de még régebben belekezdtem, és kb a 80-90 körüli részeknél az anime nézésének folytatása részemről érdeklődés hiányában elmaradt. Nem igazán fogott meg, nem tartottam izgalmasnak hogy csak kalandról kalandra hajózgatnak, nem láttam benne fejlődést történet szempontjából, úgy éreztem, mintha 80+ rész filler lett volna filler után.


Ha esetleg van itt olyan aki végignézte minden eddigi részét, attól kérdezném első sorban, hogy az anime be fog indulni? Izgalmas lehet? Mármint én az ilyen animékhez vagyok szokva mint Dragon Ball, Bleach, Naruto, Fullmetal Alchemist, Black Clover, My Hero Academy stb, tehát a Shounen műfaj nem áll messze az ízlésvilágomtól. Ez a One Piece pedig nem tűnt ilyen "Badass" nagyon Shounen dolognak ennyi rész alapján legalábbis, mintha sokkal inkább gyerekeknek készült volna.


Tehát a kérdésem az lenne, hogy az anime később megváltozik-e a hatalmas epizódszám alatt, lesz-e izgalmas shounen tartalom benne, erőkkel, nagyszabású harcokkal, karakter fejlődéssel, valódi téttel, és nem csak ez fog végig menni hogy "ide hajóznak, itt egy kaland, aztán oda hajóznak, ott egy kaland" filler érzetű dolog?



2020. dec. 25. 23:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
46%

Köröket ver a felsorolt animékre szóval igen, megéri.

Mondjuk nem tudom miért lenne gyerekesebb amikor már kb a 30.rész környékén belemegy pl a rasszizmus témájába de ezen kívül még egy csomó komoly téma kerül elő később.

A világa meg pont a "szigetről szigetre" mászkálástól nő és lesz egyre összetettebb.

Szerintem már az eleje óta izgalmas és bőven a shounen kategóriába esik.

Szóval mégegyszer:igen, megéri.

De ha tényleg nem köt le akkor inkább ne pazarold az idődet rá.

2020. dec. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
34%

Nehezen indul be az alapozás miatt, de egyre jobb lesz, hidd el. Én is sokáig ódzkodtam tőle, az első 15 rész nem tetszett. Aztán belevágtam a 700 feletti részekbe, és annyira imádtam azt a történetívet!

Nem szabad ezt csinálni, de haverjaim véleménye alapján a legjobb arc-októl haladtam a kevésbé jók felé.

Sokat mondok, de a 94.résznél indul az első hosszabb arc (30 valahány részes), és az már elég erős szerintem.

Ha tudok még valamit mondani,a mi mwggyőzne, akkor szólj.

Nagyon remélem, hogy folytatod!

2020. dec. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
46%

Amúgy tényleg veri a felsorolt animék többségét, és az első 50 részben már bőven van karakter fejlődés.

Jelenleg a one piece a legjobb never-ending anime. Mondjuk nem tudom, hogy hogy sikerült a dragon ball mögé sorolni, mikor a dragon ball-nál mindless-ebb anime nem nagyon van. Mindig megjelenik egy új ellenfél, akit le kell győzni, különben minden elpusztul, ennyi a story-ja 80 részen keresztül.

2020. dec. 26. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
71%
Az első nagyobb történetívet néztem. Az elejétól addig, amíg eljutnak a Grand Line-ra, valami 64-65 epizód. Nekem ennyi elég is volt belőle. Szerintem ebből a sorozatból nem éri meg 960 részt, de még 160-at sem megnézni. Azt a 64-65 részt is időpazarlásnak értékelem, amit láttam. Tök átlag battle-shounen a lehetetlenségig túlnyújtva.
2020. dec. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
29%
Nem nézted végig de tudod,hogy túl van nyújtva és tök átlag battle shounen :D Gratulálok! Ha néznéd akkor nem írtál volna ekkora marhaságot.
2020. dec. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
82%

#5

Bírom ezt az ellenérvet.


Ha nem nézted végig, "ne kritizáld, nem láttál eleget, hogy tényleg tudd, milyen!"

Ha végignézted, "ha annyira szar, miért nézted végig?"


60-80 epizód RENGETEG. Az 22-30 óra OP-ED nélkül. Ha napi 4 órát nézed minden nap már ez is 6-8 nap. Csak a perspektíva kedvéért ennyi idő alatt meg lehet nézni 5-6 átlag sorozatot (1 és 2 cour vegyesen), végig nézni a Breakin Bad első 3 évadját. A Star Wars eredeti trilógiát ÉS a Gyűrűk Ura trilógiát KÉTSZER. Kipörgetni az eredeti Mass Effectet.


Ha ennyi idő alatt nem lehet megtudni, milyen is a sorozat valójában, akkor nem is érdemes.

2020. dec. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
20%

Akkor mond meg nekem kik azok a Yonkok,a shichibukai,ki az a Robin,Ace és Brook, a világ történelméről is tudsz nekem beszélni? Ja,nem.

Tök alap dolgai ezek a történetnek de mivel te semmit sem láttál belőle (konkrétan a 10%-át sem) így fingot sincs a One piece-ről.

Egy neverending shounentől elvárni,hogy a 60.résznél mindent felfedjen meg a primitívség legteteje.

Elárulom: a narutoban sem jelenik meg az akatsuki ennyi idő alatt,pedig tök alap szereplői a storynak.

Nem érdemes neked ilyen hosszú történeteket nézned.

2020. dec. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
81%

"kkor mond meg nekem kik azok a Yonkok,a shichibukai,ki az a Robin,Ace és Brook, a világ történelméről is tudsz nekem beszélni? Ja,nem."


És nem is érdekel.


"Tök alap dolgai ezek a történetnek"


Nem alap dolgai, ezek már az elején felvezetett strukturális alapra építkeznek.

"Egy neverending shounentől elvárni,hogy a 60.résznél mindent felfedjen meg a primitívség legteteje."


Feltételezni, hogy akinek nem tetszik, az elvárta, hogy n rész alatt mindent felfedjen, az a primitívség teteje.


Felfedte, hogy milyen az anime hangulata, a történetstruktúra, a harcok alapvető mechanikája, minden, amire a sorozat a jövőben építkezni fog. Ennyi elég eldönteni ahhoz, hogy megéri-e folytatni vagy sem.


"Elárulom: a narutoban sem jelenik meg az akatsuki ennyi idő alatt,pedig tök alap szereplői a storynak."


Irreleváns.


"Nem érdemes neked ilyen hosszú történeteket nézned."


Dehogynem. Csak annak meg kell ütnie egy minőségi szintet.

2020. dec. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
9%
Jól van,reménytelen vagy. Hagyjuk is.
2020. dec. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező, jól belenyúltál a darázsfészekbe ezzel a kérdéssel. A One Piece fanokon kívül talán csak az Attack on Titan fanok vannak fenn mélyebben a saját seggükben.
2020. dec. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!