Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miben különbözik a manga az...

Miben különbözik a manga az animétől úgy általában?

Figyelt kérdés
Befejeztem egy nagyon jó animét de az úgymond nem lett befejezve, ezért sokan ajánlották hogy olvassam majd el a mangát. Miben különbözik a kettő általában?

2021. jan. 3. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbben fogalmazva az anime mozgókép/animáció, a manga meg képregény.
2021. jan. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A manga a japán képregény, míg az anime ugye rajzfilm.
2021. jan. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm! Azt hittem a történet is változik.
2021. jan. 3. 18:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Eltekintve attól hogy az egyik állókép a másik meg mozgókép:


-A mangában ritkák a színek. Mármint ritkák a színezett oldalak. Fekete-fehér általában minden. (A borítókat leszámítva)

-Csak az alapsztori van benne. Nincsenek fillerek. (A fillerek általában azért kellenek, ha az anime beéri a mangát, s nincs sztori amit feldolgozzanak.)



Amúgy ha olyan az anime, akkor olyat is lehet csinálni, hogy csak onnantól olvasod a mangát, ahol az anime abba hagyta. Így voltam én pl a The Promised Neverland-el. Most jön ki a 2. évada, de engem nem érdekel, mert már tudom mi lesz benne. :D

2021. jan. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

történet is szokott változni, ez a stúdion múlik, hogy mennyire vagy semennyire

általában minimálisan szokott, a story lényegét megtartva

pl. kihagynak (apróbb) dolgokat vagy más sorrendben adaptálják (pl. 0-4 fejezetet aztán 7-12, aztán visszaugornak a 5-6-ra)

vagy esetleg a mangában durvább/többet mutatnak, míg az animében kicsit enyhítve van

2021. jan. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, elkezdtem a mangát, néhol van egy két plusz de nagyon tetszik 😁
2021. jan. 3. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!