Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Fruit Basket anime kérdések? ...

Fruit Basket anime kérdések? SPOILER ha nem láttad végig a régi 2001-es vagy 2019-es változatot. Azokhoz is szól akik ismerik a magáját.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy létezik régi változat meg még nem fejeződött be a felújított de egy csomó kérdés merült fel bennem:


Mondjuk a többségük olyan kérdés amit csak maga a mangaka tud hiteles választ adni de, kíváncsi lennék a fanok véleményére is :


1.Az animétől függetlenül :

Ismerem ezt a legendát de:

Mi értelme a legenda mondanivalójának a macska kizárásával?

Ennyi erővel az összes más állat is kirekesztett..

Mi a jelképe vagy értelme annak, hogy kizártak egy amúgyis meghívott állatot ?

Vagy "ezt találták ki" arra miért 12 hónapra lett osztva egy év ?


2.A gyümölcs kosár cím , tényleg arra akart utalni, hogy a zoodiákusook közé bekerül egy tök átlag ember, (aki persze személyiségben nem az )

(Szerintem úgy lett volna értelme is az elgondolásnak ha már onigirihez hasonlítják,hogy a csaj ténylegesen japánnak van ábrázolva, a többiek eleve európaiak....:)


3.Nem értem azt se miért van csikóhal a sárkány helyett, vagy miért nem maradhatott a kakas ábrázolás minek kell verébnek ábrázolni?

szerintem ez a magyarázat:

A sárkány túl menő a többihez képest ráadásul mitikus lény, de mégis meglett jelenítve azzal, hogy Kyo konkrétan sárkánnyá változott át és a sárkányt csikóhallal helyetesítették...

Viszont ha már csinálnak egy valóságból kiinduló animét, hogy lehet így elferdíteni...? Oké, az ember utána néz, hogy nincs olyan, nincs olyan, hogy csikóhal a horoszkóp de akkor is minek kell félrevezetni...


A kakas helyettesítése is idegesítő. Ok mivel az nem tud repülni, nem lett volna jelképes a repülés ábrázolása, na meg nem lett volna kötödés a karakterhez ha legalább nem cuki (veréb) és nem szexi...


3. Hamár a Kakas: Gondlom a 3.évadban úgyis kiderül , mi pontosan az átok megtörésének módja,de az, hogy képes lett valaki még az anime vége előtt megtörni azt, na az meglepett.

Akito azért lett mérges Yukira (mikor az ünnepségen hozzá vágott egy vázát) mert ő is közel került ahhoz az állapothoz, hogy megtörje ?


De szerintetek pontosan, hogy kell értelmezni? miért sikerült megtörni a kötödést az átkot a Kakasnak? Hiszen a legendában meghívásra érkeztek , nem kényszerből.

Kb ez olyan mintha hirtelen ateista lesz valakiből, ha megszakítja a kapcsolatot az istenével.


4. Miért ragaszkodnak Akito terrorizáláshoz a zoodiákos tagok ?

Értem, én, hogy ő a családfő vagy mi, de eléggé önállóak is tudnak lenni a többiek , simán nem mennek el , hogy kikapjanak és akkor nem lesz bajuk.

Ehhez képest mindig mindenki házhoz megy a pofonért...


Akitonak tényleg van valamiféle varázsereje, amivel sakkban tartja a többieket?

Az biztos, hogy ténylegesen belelát a lelkükbe a gondolataiba.


Tudom, hogy nem feltétlenül kell mindig a logikát keresni, a lényeg a dráma fokozása , de ha van valami logikus magyarázat akkor írjátok le.

Még persze arra gondoltam, hogy ez egy jelkép a vallásiaságra isten és az ember közötti kapcsolatra...

Na persze tudom , hogy maga Akito az aki a legjobban szenved és amit csinál az a kényszerből szült kötelességtudat, ami egy kivűl álló szemszögéből való rávilágítás fog megtörni, ami tanmesének felfogható..



Ha mindezekre tudtok logikus az animéből kinduló egyszerű magyarázatot akkor írjátok le.

Biztos van ami felett én elsiklottam, és nem az értelmet kell keresni benne a filozásból.



2021. jan. 22. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Lehet h már későn válaszolok, de:


1. Hatori azért változik át sárkány helyett csikóhallá, ahogyan Kureno is kakas helyett verébbé, mert ez jelzi az átok gyengülését.


2. Egészen jó gondolataid vannak, ezek az összefüggések még nekem se jutottak volna eszembe (az isten-ember kapcsolatra gondolok)


3. Yuki majd a legvégén töri meg a saját átkát, de az is igaz lehet amit leírtál, hiszen akkor Yuki már kezdett felerősödni ahhoz h szembenézzen Akitoval.


4. Az, h eltűrik Akito terrorizálását, az azért lehet mert tisztelik Akitot azért mert felsőbbrendű, és az átok miatt kötődnek hozzá, és ugye van tekintélye, ő parancsol. Érzelmi és fizikai bántalmazással tartja sakkban őket. Viszont miután megtörik az átkuk, elfüggetlenednek Akitotól, mert már nincs meg az a kötelék, ami miatt mellette maradnának. De ugye Kurenonak hiába tört meg az átka kb. tíz évvel ezelőtt (még sorozat kezdete előtt) , nem ment el Akito mellől, hanem úgy döntött hogy mellette marad, sajnálatból. De miután az egész átok megszűnik mindenkinél, ő is független lesz és összejön Arisával. (nem hiszem h spoiler mert sejteni lehetett. Ha meg igen akkor elnézést kérek érte^^)

2021. jún. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Fuff nagyon kilehettem akadva, mikor ezt írtam.


Mostmár kissé értelmetlenek tűnnek a kérdeseim.

A csikóhalas kakasoson kívűl.


Bár a Arisás összejövetel spoiler volt!Ezt nem kellet volnaa

Olyan depresszív ez az anime , hogy simán eltudtam volna képzelni , hogy Akitóblval marad..

2021. jún. 1. 23:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Mégegyszer bocsi érte, csak azt gondoltam h a legtöbb ember szerint jó vége lesz az animének, ezért hát ebből kifolyólag irtam. Na meg gondolom a végéről is tudtak sokan, azok is akik nem olvastak mangát. Mégegyszer bocsii. Mondjuk én a 3. Évad 5. Részét néztem utoljára, utána félbehagytam, mert lelkileg nem vagyok felkészülve még a többi rêszre. Mangát én se olvastam, de tudom a végét, mert sokat olvastam utána (nincs sok időm egyelőre mangàt olvasni :"D)
2021. jún. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!