Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ki fognak halni a magyar...

Ki fognak halni a magyar anime fanok?

Figyelt kérdés
Így, hogy már régóta nincs animecsatorna, és más csatornákon sem adnak, láttok még esélyt rá, hogy új fanok "szülessenek"?

2021. febr. 27. 21:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Az animések megtalálják a módot, hogy animét nézhessenek. Ha lenne is a tv-ben anime, azt akkor is csak a gyerekek valamint a szinkron kedvelők néznék.

2021. febr. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Már miért halna ki? Egyrészt, amíg létezik az internet elég kevés esély van rá. Másrészt, főleg most a pandémia idején, egyre többen kezdtek el animéket nézni magyar körökben is. Itt gyakorin is látható, hogy mennyi kérdést tettek fel arról, hogy mit ajánlanának egy kezdő animésnek. Szóval nem, nem hiszem, hogy ki fog halni, legalábbis a közeljövőben még biztos nem.
2021. febr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Miről beszéltek?

Jó, tudom én is csak akkor találtam rá amikor random kapcsolgattam a TV-t, de:

A Viasat 6-on most is adnak My Hero Academia-t (Hősakadémia címen) és Dragon Ball-t magyar szinkronhanggal.

Hősakadémia reggel 6:00-tól

Dragon Ball Super 7:25-tól hétköznaponként.


Másrészt én sem Tv-ből ismertem meg az animéket, (bár nem teljesen igaz, mert 15-20 éve a pokémon sorozatokat mindig néztem + Yugio) szerintem aki akarja nézni az már inkább interneten fogja keresni őket és ott akkor nézi és annyit amennyit engedi az ideje. Nem tartom magam anime fannak, de tény hogy szívesen ülök le a TV elé reggelizni, jó lenne egy kifejezetten magyar anime TV-csatorna.


Plusz adhatnának Hayao Miyazaki filmeket is egyes csatornákon, sokkal színvonalasabb élményt nyújt esti filmként az egész családnak, mint mondjuk egy tizedszerre ismételt Jason Statham vagy Bruce Willis film, persze bírom őket, de manapság már unalmasak, sőt mostanában már csak dokumentumfilmért kapcsoljuk be a TV-t (Digi Life, Digi World, Spektrum, NatGeo) azok mindig mutatnak valami újat.

2021. febr. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem, amíg létezik és készítik az animéket addig min, 1 anime fan mindig lesz.
2021. febr. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

te most hülye vagy? már évek óta sőt kb 7-10 éve nem megy anime a tv-ben! még anno amik mentek azok a bleach a sima naruto a yuyu hakusho nana death note soul eater full metal aclhemist conan a detektív d gray man és ennyi...

sőt amióta megszünt az animey azóta sokkal több azanimét néző emberek...

pont hogy az animax vége miatt kezdtek el az emberek találkozni

és ma már az internet miatt a fiatalság ismerni fogja még az is aki nem néz mert a neten majdnem mindenhol megjelenik és a közéletben is vannak akik által megismerik...

2021. febr. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

DragonHall+ oldalon rendszeresen adnak animéket magyar szinkronnal. Minden hétköznap este 8-tól. Regisztrálni kell az oldalra, és már nézheted is. Plusz rengeteg új és régi magyar szinkronos és feliratos anime van az oldalon.


A fanok nem halnak ki. Sokan már úgysem néznének tévében animét, hiszen a legtöbben online néznek, vagy letöltenek mindent.

2021. febr. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

2: az olyan kérdéseket ne vedd készpénznek. én is írtam ki olyanokat tapasztalt animésként kíváncsiságból.


Anyway, én kétkedő vagyok. Ha az embereknek nincs animés rokonuk, vagy éppen nem botlanak bele abba a 2 darab animébe amit a tvben adnak, akkor sose fognak animére keresni, mert nem fognak tudni a létezésükről.

Sőt, ha a tvben látnak kettőt, azt simán elkönyvelik mesének.

2021. febr. 28. 08:20
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Igen kihalnak, hisz a tévében menőket mesének hiszik, így senki sem nézi, az internet pedig nem létezik, nem futhatnak bele képekbe, fanficekbe, mémekbe, nem beszélhetnek róla ismerősök stb. Magyarországon nem vetített vagy félbehagyott sorozatokat sem néz senki, be vagyunk ide zárva.
2021. febr. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az internet világában már hogy halna ki? Csak a netflixen több animét tudd megnézni évente, mint amennyit a rendszerváltás óta lehoztak a hazai Tv csatornák.(ingyenes lehetőségekről nem is beszélve) Az angol nyelvvel sincs már baja a fiatalabb generáció nagy részének, szóval az sem probléma, hogy nincs magyar szinkron vagy felirat, bár utóbbiból elég sok készül.

Régen nagyon kis számú anime jutott el nagyobb mennyiségű emberhez(amit szinkronizált valamelyik Tv csatorna), most viszont "minden" anime eljut ahhoz aki akarja. Lehet, hogy "esti mese" formájában nem adják őket le a TV-k, viszont megint csak az internetnek hála sok emberhez eljut a hírűk(facebook, 9gag, tiktok, stb videók formájában).

2021. febr. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj már, én Netflixen néztem a Jojo-t nem rég. :D Pont, hogy most van lehetőség ezer helyről találkozni az animékkel. A Tiktok is tele van animés kontentekkel például. Amikor én gyerek voltam akkor csak úgy lehetett találkozni animével ha nézted az A+ Csatornát. Még az interneten is alig volt valami magyarul, emlékszem valamelyik inuyasha filmet valami elképesztően szar minőségben, égetett angolra égetett magyar felirattal néztem meg. :D Most meg konkrétan tele van az indavideo animékkel, a különböző fansub oldalakról meg gyönyörű minőségben le is szedheted, sőt még olyan oldal is van ahol meg is nézheted egyből, le se kell tölteni. Régen meg kalózkodni kellett az animéket és elmondtál két miatyánkot a gép előtt, hogy nehogy valami vírust szedj le. :D Illetve azt se felejtsd el, hogy akik régen a tévében nézték az animéket azok most már családalapítás előtt állnak, én nem egy olyan srácot ismerek, aki a kisfiával nézi együtt a Dragon Ballt például. Nem fog kihalni a magyar anime közösség, ebben biztos lehetsz.
2021. febr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!