Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mennyiben tér el a The Untamed...

Mennyiben tér el a The Untamed regény a filmtől és az animétől? Illetve mivel ér véget a a regény?

Figyelt kérdés

Megnéztem az élőszerepes sorozatot belőle, illetve itt-ott beleolvastam a regénybe is, hogy milyen eltéréseket írnak. Szóval mondhatni ismerem a sztorit is. Viszont a regényt még nem tudtam elolvasni, így ahhoz lenne pár kérdésem. Remélem valaki(k) majd tud(nak) válaszolni.

- Azt mondták a Sötét Fémet nem lehet elpusztítani, azonban a sorozatban gyorsan letudták azzal, hogy már nincs. Akkor most melyik a valós?

- A kialakuló románc Jiang Cheng és Wen Qing között csak a sorozat találta ki, vagy a regényben is benne van?

- Van esetleg folytatása a regénynek? Ugye a sorozat Jing Guangyao halálával ér véget, viszont a sorozat Wikipédiáján a főszereplők történeti leírásában említenek utána is dolgokat.

- Song Lang nyelvét helyre lehetne hozni,nem? Úgy értem a sorozatban mondhatni nem okozott gondot az Arany Mag átrakása, vagy a szem átültetése, emiatt érdekes hogy egy kivágott nyelv ennyi gondot okozna.

- Xue Yangnak az egyetlen akadály Xiao Xingchen feltámasztásánál az volt, hogy Xingchen halálakor a lelke darabokra tört. Viszont Song Lan elkezdte megjavítani a lelket. Ha sikerrel járna, vissza lehetne hozni őt is,nem?

- A feltámasztott emberek (Wen Ning, Song Lan) mennyire térnek el a normális emberektől? Öregednek esetleg? Mennyivel nehezebb megölni őket?


Tervezem elolvasni a könyveket, viszont nem okoz gondot ha tudom a végét, hisz a sorozatot is láttam már. Mindössze össze szeretném rakni a dolgokat a fejemben.



2021. márc. 3. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

- Sötét Fém nincs a könyvben, az a sorozat találmánya. A sorozat belül pedig abból készítette Wei Wuxian a Sötét Tigris Amulettet - nincs többé, mert fel lett használva.

- Csak a sorozatban van benne.

- Van egy pár extra fejezet, de azok nem a sztorit viszik tovább. Amit a karakterek jövőjéről tudunk, az nagyrészt közvetlen infó az írónőtől.

- Ahhoz valaki nyelvét le kéne vágni, hogy Song Lan szájába tegyék, Song Lan pedig nem egyezne bele hasonlóba.

- Song Lan nem kezdte el megjavítani a lelket. Xiao Xingchent nem lehetne visszahozni az életbe, mert öngyilkos lett. A kínai hiedelem szerint ilyenkor a lelked darabokra törik, és nem születhetsz újjá. Az egyetlen módja a feltámadásának valószínűleg az a szertartás lenne, ami Wei Wuxiant is feltámasztotta - ahhoz viszont kéne egy áldozat, aki felajánlaná cserébe a saját életét.

- A sorozatban nem feltűnő, de lényegében zombik. Nem rothadnak, nem éreznek fájdalmat. Meg lehet őket ölni, de nagyrészt zombi-logika alapján: egy sima szíven döfés nem valószínű, hogy elegendő lenne rá.

2021. márc. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! ❤️

A Sötét Fémről még annyit kérdeznék, hogy mint kiderült, 5 darabja van. 3 volt a Wenek birtokában, egyet Xue Yang rejtett el, amit később az egyik spin off film dolgoz fel, illetve a rejtett 5.darab volt a teknősnél eldugva, maga ugye a kard. Wei Wuxian azt az egyet kultiválta és abból alkotta meg a Sötét Tigris Amulettet. Viszont az elején, mikor Lan Yivel beszéltek, ő mondta hogy csak úgy lehet hatástalanítani a Sötét Fémet, ha elzárják a Hideg vizű forrásba. Emiatt nem értettem azt a részt 😅😅

Ellenben ha csak a sorozat találmánya, akkor ezen nem is fontos annyira rágódni.



Song Lan esetében amiatt is vagyok kíváncsi, mivel ha például egy éppen haldokló embertől vennék el a nyelvét, azt csak elfogadná. Mivel ugye az illető nem tudná nagyon használni a későbbiekben.



Xiao Xingchent azért kérdeztem, mivel egy kissebb tervem az, hogy képregényt vagy mangát rajzolok, azonban abba is bele kell szokni. Így miután megnéztem a sorozatot, azonnal egy saját ötleten kezdtem el gondolkodni, csak annyi értelme lenne hogy magába a történet alkotásba és rajzolásba beletanuljak kicsit. Azonban attól, hogy nem hivatalos történet lenne, hanem magamnak készíteném, attól nem szeretnék hülyeségeket írni.

Azt találtam ki hozzá röviden hogy ha a természetben megalakult a Sötét Fém, ami csak a későbbiekben lesz gonosszá a sok gyilkolás miatt, lehetne egy másik kő is, csak ugye más történettel és erővel. Azt a követ egy klán őrizné, a különlegessége az lenne, hogy maga a kő spirituális erőből tevődne össze, és hogy kordában tudják tartani, hosszú idő óta szintén spirituális erővel táplálják, egyszóval nagyon nagy hatalma lenne. A történet végén viszont azt találtam ki, hogy a főhős leányzóm (azért is lett lány, mert alig látni nőket a kultivátorok között, lehet megvan annak is az oka, de kivételt tennék és lenne egy hölgy, aki nem csak mint egy kultivátor rokona vagy felesége lenne, hanem harcolna is) felhasználja a felgyülemlett erőt és vissza hozná Xiao Xingchent és A-Qinget. Persze lehet az egész hülyeség, ha netalántán hibát találsz benne akkor kérlek jelezd 😅😅

A karantén ezt hozzá ki belőlem 😂😂

2021. márc. 3. 14:21
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
A regény címe Mo Dao Zu Shi! A The Untamed a sorozat angol címe, nem a regényé!
2021. márc. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igeen, elírtam, köszönöm 😅
2021. márc. 3. 16:18
 5/5 anonim ***** válasza:
83%
Hogy mivel ér véget a regény? Beteljesül amit kicenzúráztak 😍😊 az angol nyelvű fordítás tartalmaz még ilyen extra, eléggé szaftos plusz jeleneteket, nem tudom a magyar fordításba bele merték-e tenni 😆 most olvasom magyarul is, de még nem tartok ott.
2021. márc. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!