Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért vette át a Mappa az AOT-ot?

Miért vette át a Mappa az AOT-ot?

Figyelt kérdés
Ugye a Mappa Studio átvette a Wit studiotól. Utánanéztem már, viszont az angol tudásom nem annyira jó, hogy megértsem mit írnak róla. Nézegettem itt GyK-n is, viszont ha jól láttam, még senki nem tette fel ezt a kérdést. Szóval megtudnátok mondani, hogy miért lett studio váltás? (Amúgy semmi bajom sincs az új, vagy a régi grafikával, mindkettő zsír😁)

2021. márc. 14. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A Wit dobta az AoT-t, mert állításuk szerint túl sok projektjük volt egyszerre, és csak nehezen tudták fenntartani a jó minőséget.


Ezután több stúdió is visszautasította az anime elvállalását, mert féltek, hogy nem tudnának megfelelni a Wit teljesítménye által tett elvárásoknak.


Végül a Mappa volt az, aki bevállalta.


- Gugli alapján

2021. márc. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocs a plusz kérdésért.

Tudják azt a minőséget nyújtani, mint a Wit?

2021. márc. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, személyszerint nekem a Wit animációja jobban tetszett, bár tény, hogy ott is voltak néha-néha gondok, de akkoris jobban preferálom.
2021. márc. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es leírta a választ.


2-nek: A Mappa nagyon kevés időt kapott a producerektől Final Season legyártására, és hát ez látszik is az eredményen. (Sok cgi, off modell karakterrajzok, kevésvé részlergazdag hátterek). Konkrétan a tegnapi epizódot a héten tudták csak befejezni (állítólag, belsős infók szerint)


Az időhiány mondjuk a Witnél is jelen volt, de nem ennyire, meg náluk a tehetség kicsit ellensúlyozta is ezt.

2021. márc. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

#4 az első évadnak konkrétan a fele CGI volt végig, lovak, a falak, a házak és az összes mozgó tájkép.


A Wit stúdió azért dobta az animét mert nagyon előnytelen szerződésük volt a jogtulajjal emiatt nem kaptak részesedést a merchendise (figurák, játékok stb) bevételekből. Mostanra viszont már több olyan projektjük van amikhez jobb szerződést sikerült kötniük ezért többet keresnek rajta ezért az AoT-on dolgozni nyűg lett nekik.

2021. márc. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%
5: A Final Seasonnek meg úgy a 75%-az xD
2021. márc. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
96%

Illetve elvileg a WIT-nek 3 év kellett volna, hogy összehozza a Final season-t, annyit meg nem akartak várni, ezért vitte a MAPPA.


"Tudják azt a minőséget nyújtani, mint a Wit?"

Szerintem teljesen más stílus képviselnek, ami miatt szerintem stódiókat nem kéne összehasonlítani.

Szerintem a MAPPA jó munkát végzett a látottak alapján az AoT-vel. Nagyon sokan féltek pl. a CGI-tól is (ami nem meglepő, lsd. berserk), de kifejezetten igényes lett és szép.


Ha engem kérdezel, akkor a mostani évad hangulatát a MAPPA stílusa jobban visszaadja és jobban illik hozzá, mint amit a Wit csinált a korábbi évadokban.

2021. márc. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!