Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Legelső 10 anime, amit láttál...

Legelső 10 anime, amit láttál kezdő animés korodban és melyik tetszett közülük?

Figyelt kérdés

2021. márc. 23. 10:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Na, sorolok tizet, mert fogalmam sincs, melyik volt az első. XD


Ranma 1/2

Kamikaze Kaitou Jeanne

Ai Tenshi Densetsu Wedding Peach

Cutey Honey Flash

Mahoujin Guru Guru (ezt az olasz Rai Uno-n láttam)

Daa! Daa! Daa! (dettó olaszon láttam)

Ayashi no Ceres

Flame of Rekka

Fushigi Yuugi

Inuyasha


Hát, legjobban szerintem a Ranma 1/2 és az Ayashi no Ceres tetszett. Legalábbis anno asszem.

2021. márc. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Naruto

Tokyo ghoul

Your name

Yuri on ice

Demon slayer

Danganronpa

The promised neverland

Wotaku

Noragami

Attack on titan


Ezek közül mind tetszett

Ami ezek közül a kedvencem lett: Yuri on ice és az Attack on Titan


Még most is kezdő animésnek gondolom magam hiszen még csak 1,5 éve vagyok a témában :)

2021. márc. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Kiskoromban néztem rengeteget, azok közül itt van pár:

Ezüstnyíl

Inuyasha

Bakugan

Inazuma eleven

Pokemon

Naruto

Ghibli filmek


Amikor már elég idős voltam ahhoz, hogy magam is keresgéljek interneten, akkor ezek biztosan benne voltak az első 10ben:

Mirai nikki

Toradora

Fairy tail

Death note

Kaichou wa maid sama

Kuroko no basket

Diabolik lovers

Mindet szeretem a mai napig, bár a diabolik lovers manapság már biztos kikészítene

2021. márc. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Hintalow ***** válasza:
100%

Huh, nekem az a gondom, hogy amiket először néztem és szerettem, és amikor már tudtam, hogy mi az az anime, ezek között egy laza évtized van :)


Az első animék amiket láttam, a rendszerváltás után 1-2 évben voltak, amikor elkezdtek műholdas adásokat sugározni a lakótelepeken, és hirtelen "kinyílt a világ"


- Attack Number one

- Captain Future

- Choujikuu Yousai Macross (vagyis annak a Robotech néven, teljesen átformált amerikai verziója)

- Saber Rider and the Star Sheriffs (ahogy fentebbi, ez is egy szanaszét editált amerikai verzió volt)

- Fushigi no Umi no Nadia (ha választanom kell, akkor nekem ez az Alfa és az Omega, ami elindította az animerajongásomat majd 30 éve, ami azóta is kitart :)


Ténylegesen animéket nézni pedig 99-00 körül kezdtem, amikor már tudtam is hogy mi az, és a lakossági internet terjedése miatt, már hozzá is lehetett jutni ehhez-ahhoz


- Juubee Ninpuuchou (ez volt az első anime amit megszereztem)

- Bubblegum Crisis (már a 90' évek közepén emlékszem hogy láttam róla képeket németországból származó konzolos újságokban, ahol már akkor volt anime rovat, és már a képekért odáig voltam)

- Love Hina

- Great Teacher Onizuka (a másik abszolút szerelem animékben :)

- Basilisk: Kouga Ninpou Chou


Ezek azok, amik szerintem meghatározták a műfaj iránti érdeklődésemet, először 8-10 évesen (amikor már minden animált dolgot imádtam) majd 16-18 éves korom körül, amikor már ismeretem a műfajt, és elkezdtem szisztematikusan megnézni mindent jelentős darabot

2021. márc. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
92%

A legeslegelső animém a Yuri on ice volt (nem, nem fogtam fel mi történik a korizáson kívül xD)


Utána pár évvel később jött a Fullmetal Alchemist Brotherhood és utána azonnal nekikezdtem a régebbi változatának, de még nem neveztem magam "anime fannak".


Utána egy fél évvel ajánlották a Bungou Stray Dogs animét és azóta már szinte folyamatosan nézem. Amiket még akörül néztem ezeken kívül:

- Owari no Seraph

- Blend S

- Free!

- Given

- BNHA

- Death Note

- Maid-sama

- Fruits Basket

2021. márc. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Noragami

Another

Shiki

ReLife

Hunter x Hunter

Brynhildr in the Darkness

Akame ga Kill

Ghost Hunt

The Promised Neverland

Deadman Wonderland


Ezek kozul mindegyik nagyon tetszett. Ezek kozul a HxH, Akame ga Kill es The Promised N. vitt mindent de mindent! A Shiki is a jobbak kozott van, de nekem a vampir vonal nem tetszett :) ezek kozul talan a Noragami volt nekem a leggyengebb, ugyanakkor ez vonzott be az anime vilagaba.

2021. márc. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

The Promised Neverland

Yuri on Ice

Naruto

Naruto: Shippuden

Boruto

Jujutsu Kaisen

Shingeki no kyojin

Bocu no Hero Academia

Haikyuu!!

Super Lovers


Én is még kezdő animésnak mondanám magam, nagyjából 1 éve csöppentem bele. Az első animém az a Super Lovers volt(egyik barátnőm nagyon megakarta nézetni velem) és mit is mondjak, eléggé elrettentem az egész műfajtól, de aztán megnézették velem a The Promised Neverland első pár részét és onnantól nem volt megállás. A toplista első helyét már hónapok óta az Attack on Titan tartja nálam.

2021. márc. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Dragon Ball

Dragon Ball z

Dragon Ball Super

Naruto

Naruto Shippuden

Death Note

Code Geass

Fullmetal Alchemist Brotherhood

Another

Boku dake ga Inai Machi

2021. márc. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagyon régen volt, szóval lehet, már nem emlékszem pontosan.


Shugo Chara

Inari konkon koi iroha

Gosick

Vampire Knight

K-on

Mirai Nikki

Hotarubi no mori e

Soredemo sekai wa utsukushi

Toradora

Minami ke


Mind tetszett, de a kedvencem a Gosick volt.

2021. márc. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 D-Mano ***** válasza:
100%

Nem tudom, hány éves vagy kérdező, de van egy-két korosztály, amelyik nem a neten lett kezdő animés. Szóval nem olyan könnyű/egyértelmű erre a kérdésre válaszolni.


Én (most vagyok 26) kisóvodásként, alsó tagozatosként ezekkel az animékkel kezdtem az RTL Klubon a hétvégi mesesávban. Értsd: nem volt más, és amúgy is óvodásként azt néztem (nézte a korosztályom), amit a TV-ben találtam:

Mila, a szupersztár

Tsubasa kapitány

Dragon ball

Sailor Moon

Inuyasha

Pokemon

Yugioh

Beyblade

Digimon

Slayers


Aztán 12 évesen lett kábel TV-nk, pont akkor váltotta fel az A+-t az Animax: szóval onnantól annak a kínálatából animéztem.


És majd csak 18 éves koromtól animézek interneten.

Az első teljesen önállóan neten felkutatott és megnézett animéimet mind szerettem, mert olyanokat kerestem, amik érdekelnek nyilván. Nem emlékszem pontosan, de kb. ezek voltak:

Sámán király

Ouran highschool host club

Mirai nikki

Kaichou wa maid sama

Gosick

Another

Strawberry panic

Elfen lied

Ef- a tale of memories

Claymore

2021. márc. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!