Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Melyik volt az az anime amit...

Melyik volt az az anime amit életedben először láttál? Illetve ha nézel animét akkor mióta,és hány éves vagy?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok ha nagyon személyes,vagy fura ez a kérdés..Nincs semmi rossz szándékom vele,pusztán csak érdekel..

Ha megnyugtat akkor én elmondom,hogy 18vagyok(lány) és már egészen kiskoromban láttam az első animémet ami a Detective Conan volt..


2021. ápr. 10. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan nem tudom megmondani. A 90-es években volt az RTL Klubom egy idősáv, amiken egymás után adták az animéket: Dragon Ball, Sailor Moon, stb... Azok közül valamelyik.


Első generációs magyar animés vagyok.

2021. ápr. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én jelenleg 19 éves vagyok.

2012 elején mutatta be nekem az unokatesóm a Dragon ball-t, és igazából az az egyetlen anime, amit láttam.

De megnéztem mindhárom sorozatot (A Dragon Ball-t, amikor még sSon Goku kicsi, aztán a Dragon ball Z-t, és a Dragon ball GT-t is). Tavaly pedig elkezdtem nézni a Dragon ball Supert, és csak Kb. 20-25 részt láttam belőle.

Az annyira nem tetszett.

2021. ápr. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

30 éves vagyok, 6-8 éves koromban láttam először a Mila a szuperszárt illetve a Candyt, tudtam, hogy animék de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Tudatosan 14 éves koromban kezdtem animét nézni, Angel Sanctuary volt az első amit magamtól néztem. Úgy durván huszonpár éve animézek.


Az első válaszolót javítanám, nem lehetett elsőgenerációs itthoni animés, ugyanis azok a mostani 40-esek akik még ftp-vel kalózkodták le a 80-as évekbeli műveket és eredetiben nézték közösen vagy nagy nehezen megszerzett angol felirattal.

2021. ápr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#2


Az első 20-25 rész, sőt az első történeti szálak nem olyan érdekesek. A 6-os Univerzum elleni bajnokság után kezdődnek a Goku Black-es részek, amelyek nagyon jóra sikerültek véleményem szerint. Majd következik az Erő Bajnokságáról szóló történeti szál, amely nagyon látványos. Szóval (szerintem) nem az elje alapján nem érdemes következetest levonni. Maga az anime egyébként 131 részes, tehát nem olyan hosszú.


(elnézést az OFF-ért)

2021. ápr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*szerintem az első 20-25 rész alapján nem érdemes következetest levonni. Bár nyilván az is érthető, ha valakit nem érdekel a sorozat, mert elment a kedve tőle. :D
2021. ápr. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

27 éves vagyok, és szerintem a legtöbb hozzám hasonló korú első találkozása az animékkel, az a Dragon Ball c. sorozattal történt meg, még a 90-es évek közepén/végén. Nálam legalábbis így volt.

Utána is csak a hétvégi matinék alatt vetített animesorozatok kapcsán találkoztam ezzel a műfajjal (Pokémon, Bayblade, Yu-Gi-Oh), de komolyabban nem vetettem bele magam később se.

2021. ápr. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az 1. animém a Pokemon volt, még 4 évesen láttam video kazettán, kisgyerekként totál leesett tőle az állam.
2021. ápr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kb. 7 éves voltam (1995) amikor láttam a Ginga Nagareboshi Gin-t (animés körökben mindig japán címekkel dobálóznak még ha van angol vagy magyar címe is, így ezt teszem én is). :D Ez volt az első.

https://www.youtube.com/watch?v=Q4_mrdCI6Rw&ab_channel=Shado..


Magyarul Ezüst Nyíl volt a címe. Természetesen VHS-en láttam, az ótvar módon összevágott/cenzúrázott szinkronos kiadást, ami 4, kb. másfél órás epizóddal jött ki. A cenzúra olyan mértékű volt, ami néhol konkrétan a történetet és a cselekményt is súlyosan érintette. Hát na, a legvéresebb jelenetek ki lettek vágva de azért így is találkozni olyan jelenetekkel amik kellően erőszakosak és véresek. A VHS kazetta nyilván a kalózmásolat volt papírtokban, piacról, az eladó annyit tudott, hogy valami hegyi történet egy kisfiúról meg a kutyájáról. Szüleimnek több se kellett megvették. Évekkel később tudták csak meg, mi is ez a rajzfilm igazából, mert pontosan tisztában voltam vele, ha látják, megtiltják hogy végignézzem... :D


De nem nézek animéket amúgy, néhánnyal találkoztam itt-ott, Dragon Ball, Sailor Moon, Pokemon, Fullmetal Alchemist, Inuyasha de ezekbe csak bele-belenéztem, amit magamtól néztem végig az a Higshcool of the Dead volt.

https://www.youtube.com/watch?v=TQwQMeb-44g&ab_channel=xXOmG..

The Walking Dead rajongó vagyok, két évad között kellett egyszer valami pótlék és ezt találtam. Mostanában Netflix-en szemezek a Castlevania-val, de még nem kezdtem el.

2021. ápr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A Voices of a Distant Star volt az első 19 évesen. Aztán huszonévesen elég sokat néztem, szinte válogatás nélkül töltöttem őket, mindenféle műfajban. Volt több igen nagy kedvencem is közöttük, amik hosszú ideig meghatározó élményt jelentettek (Rozen Maiden, Death Note stb.). Ma már csak párat követek komolyabban nyomon, de azért így is akad, amit szeretek nagyon (pl. Attack on Titan).


35/F

2021. ápr. 12. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Hintalow ***** válasza:

36 èves vagyok, a legelső animèk amiket láttam, azok mèg annó a műholdas időkben, a sky channelen voltak, 90-91 körül, Attack number one, Captain future amikre konkrètan emlèkszem.

Amiről már tudtam is, hogy anime, az a Fushigi no Umi no Nadia volt 94-95 körül a nèmet rtl2-n

Cèlzottan 99-2000 óta nèzek animèt, akkor már hozzá lehetett jutni dolgokhoz az internet tèrnyerèsèvel. TV-ben nem igazán nèztem soha, max a Dragon ball-t, amìg ment.

2021. ápr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!