Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Anime rajongóktól kérdezem,...

Anime rajongóktól kérdezem, hogy mi a jó az animében? Akik szeretik mit szeretnek benne?

Figyelt kérdés
Anya vagyok, kamaszfiam animés, nagyon. Mutat nekem dolgokat, totál idegen, szeretném megismerni, de ő amúgy elég zárkózott és türelmetlen, gondoltam hátha itt valakinek van kedve támogatni ebben.

2021. ápr. 15. 15:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Az animéket is úgy kell kezelni,mint a filmeket és sorozatokat. Vannak magyar és japán szinkronosok is és teljesen szerteágazó kategóriában találhatóak meg. A zárkózottságot és a türelmetlenséget éppen annyira okozhat,mint egy-egy sorozat vagy film. (Leginkább semennyire, valószínűleg ez a kamaszsággal jár együtt, meg persze nem mindenki szereti megosztani,hogy miket néz.)
2021. ápr. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
Bármi, ami jó a filmekben és az élőszereplős sorozatokban is..?
2021. ápr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Én személy szerint azért szeretem az animéket mert mindegyik anime olyan történeteket tartalmaz,hogy az hihetetlen..Rengeteg rendes sorozatot láttam de egynek sem voltak ilyen megrázó,vagy éppen izgalmas történeteik..Olyan csavarok is vannak benne amikre az ember tényleg sose gondolna..Minden tiszteletem azoké akik animéket alkotnak..

Valamint rengeteget lehet tanulni belőlük..Barátságtól elkezdve a szerelemig mindenről kap tanácsot az ember..Rengeteget köszönhetek az animéknek,sok hasznos dolgot tanultam meg belőlük az élethez.

2021. ápr. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
1-esnek válaszolom. Nem gondoltam, hogy az anime okozza, hanem a zárkozottsága miatt nem fog róla beszélni.
2021. ápr. 15. 15:57
 5/23 A kérdező kommentje:
Ő is azt mondja, hogy szinte érti már a japánt, ő japánul nézi, talán angol felirattal azt hiszem.
2021. ápr. 15. 15:57
 6/23 anonim ***** válasza:
90%

Az animék nézése közben én is lassan megtanulom a japán nyelvet..

Minnél több nyelvet beszél az ember az annál jobb..

2021. ápr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%
Én egy kérdéssel válaszolnék? Mi a jó a filmekben, és a sorozatokban, vagy az amerikai és egyéb rajzfilmekben?
2021. ápr. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
7-es, ezzel azt mondod, hogy kb olyanok mint a filmek és sorozatok, csak egy más stílus? Tehát van aki a drámát, van aki a horrort, a sci-fit, a romantikust, comedyt szereti, és van, aki az animét? Tulajdonképpen ez japán, rajzfilm amiből mindenféle fantasy sztori létezik? Össze tudod foglalni, hogy milyen? - egy kívülállónak?
2021. ápr. 15. 16:41
 9/23 anonim ***** válasza:
91%

"Anime rajongóktól kérdezem, hogy mi a jó az animében? Akik szeretik mit szeretnek benne?"

Néztem nyugati filmeket és sorozatok, és animéket is. És arra jutottam, hogy az animék átlagos színvonala magasabb. Emiatt szívesebben nézek animéket.


Amúgy én is elég sok mindent tudok már japánul, az is feltűnik már néha, ha az angol felirat rosszul fordította a japán szinkront.


Nem a #7-es vagyok, de válaszolok a kérdésekre.


"kb olyanok mint a filmek és sorozatok, csak egy más stílus?"

Ja.


"Tehát van aki a drámát, van aki a horrort, a sci-fit, a romantikust, comedyt szereti, és van, aki az animét?"

Nem, van aki a filmet szereti, van, aki a könyvet szereti, van, aki az animét.

Az anime önmagában csak egy forma, amin keresztül egy üzenetet lehet átadni, ilyen a film vagy a könyv is.

Az animén belül van olyan, hogy horror, fantasy, dráma stb., ahogy van ilyen a könyveken és filmeken belül is.


"Tulajdonképpen ez japán, rajzfilm amiből mindenféle fantasy sztori létezik?"

Kb., én kreatívabbnak tartom, mint a nyugati műveket.


"Össze tudod foglalni, hogy milyen? - egy kívülállónak?"

Mármint mi az, hogy milyen? Olyan, amilyet kiválasztasz, hogy megszeretnél nézni. Ha választhatsz egy kellemes, könnyen emészthető gyerekekről szóló történetet, egy elvont mély történelmi animét, vagy akár egy véresebb sci-fi-t is.

Teljesen tőled függ, hogy mi érdekel és minek adsz lehetőséget.


Ha akarod ajánlhatok/ajánlhatunk mondjuk (anime)filmeket, amiket egy este alatt megnézel és eldöntöd, hogy szerinted milyen. Mondjuk nyilván a jobbak közül mondanék, így elég valószínű hogy tetszene, de ehhez azért érdekelne, hogy milyen kategória az, ami érdekel.

2021. ápr. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es, nagyon köszönöm és kérlek ajánlj nekem olyat amit egy este megnézek és meglátom. Ajánlhatsz egyet a te kedvenceid közül. Milyen kategória: spiritualis, vagy dráma- sima emberi hétköznapi történet (én szeretem azokat) vagy fantasy. vagy! időutazós jöhetne
2021. ápr. 15. 19:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!