Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen animéket ajánlanátok?

Milyen animéket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Mindig is nagyon vonzott a Japán kúltura és gasztronómia.

Ezért úgy gondoltam, hogy mind ezt animéken vagy mangákon keresztül meg tudnám ismeri.

De soha nem találtam egy olyat sem ami lekötött volna. (kivéve a Death Note...na azt rongyosra néztem 😅)

Szóval milyen animéket ajánlanátok egy kezdőnek aki még csak ismerkedik ezzel?

Ha van ajánlásod akkor írd le röviden, lehetőleg spoiler mentesen a történetet és, hogy miért pont ezt ajánlod.


21/L



2021. ápr. 17. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
14%

Én elsőnek a My Hero Academia-t néztem. Azóta láttam egy csomót, de még mindig az a kedvencem.


A történet röviden: Az emberek 80 százalékának van valami képessége, és a hősködés emiatt egy foglalkozás lett. Csakhogy a főszereplőnek nincsen képessége, de ő is hős szeretne lenni, mint a példaképe, All Might. Mindenki piszkálja őt, de ő nem mond le az álmáról. Aztán egy nap lehetőséget kap arra, hogy felvételizzen a legjobb a hősképzőbe...

2021. ápr. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Én az Inuyashát ajánlanám neked,mivel tele van japán történetekkel.A modern Japánt és a középkori Japánt mutatja be illeve tele van fantasyvel,humorral,szerelemmel,izgalommal,hihetetlen háttértörténetekkel..Szerintem élveznéd. :)
2021. ápr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom leírni, Animeaddicts-en jobb leírásokat találsz.


Mushishi, Parasyte, Beastars, Carol and Tuesday, Death Parade, Psycho Pass, Zankyou no terror, Mob Psycho, Violet Evengarden

2021. ápr. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
A The Promised Neverland első évadában hasonlóan szerepet játszik a logikus gondolkodás és a stratégia, mint a Death Note-ban. Annyi különbséggel, hogy jóval sötétebb és nyomasztóbb a története.
2021. ápr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Chouyaku Hyakunin Isshu: Uta Koi

Amennyiben szereted a japán költészetet. Nagyrészt különálló részekből áll, és a Hyakunin Isshu című haikugyűjteményből dolgoz fel haikukat és a hozzájuk fűződő történeteket.


Chihayafuru

Egy hagyományos japán kártyajáték áll a középpontban, és mivel ezt kompetitíven is játsszák, lényegében sport animére számíts.


Dagashi Kashi

Nincs sok sztorija, de a japán édességek nagy szerepet kapnak benne. Slice of life vígjáték.


Fukigen na Mononokean

Japán mitológikus shounen.


Noragami

Szintén japán mitológia. Az előző inkább a különféle lényekre koncentrál, ebben az isteneken van a fókusz. De persze modern és harcolnak benne.


Samurai Champloo

A feudális Japánban játszódik (tehát lényegében kosztümös anime). Szintén van benne harc.


Servant x Service

Munkahelyi vígjáték, egy önkormányzati irodában játszódik.


Shirobako

Szintén munkahelyi sztori, egy animekészítő stúdióban játszódik.


Wotaku ni Koi wa Muzukashii

Szintén munkahelyi vígjáték, "otaku" fókuszúbb, hogy felnőttként ez milyen. Az otaku itt a japán értelemben értendő, tehát nem csak anime/mangarajongó szereplő van.

2021. ápr. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%
Stein's gate, Inuyashiki is jó
2021. ápr. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NemVagyokUborka!!! ***** válasza:
80%
Anime film jöhet? Mert akkor szerintem a Your Name fantasztikus.
2021. ápr. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ezeket ajánlanám (főleg, mert nem ezer részesek):


Boku Dake ga Inai Machi (ne tévesszen meg a szereplők kora!)

hack://Sign (lassú, de nagyon érdekes történet)

Yamada-kun to 7-nin no Majo

Aa! Megami-sama

Violet Evergarden

Beastars (most ért véget a második évad)

Vivy: Fluorite Eye's Song (most fut)

Banana Fish (ehhez erős idegek kellenek, mert nem éppen egy könnyen emészthető történet)

Neon Genesis Evangelion (ha szereted a mechát)

Carole & Tuesday

Ayashi no Ceres

Gilgamesh

Angel Beats (elég becsapósan indul)



Filmek:


Tokiói keresztapák

Kotonoha no Niwa

HAL

Paprika

Perfect Blue

Sennen Joyuu

Omoide no Marnie

Momo e no Togami...

Ghibli filmek minden mennyiségben (Chihiro Szellemországban, A vándorló palota, stb.)

Macskák királysága



Leírást inkább Animeaddicts-on keress! Regisztrálni kell az oldalra, és akkor magyar felirattal és/vagy szinkronnal is tudsz nézni animéket. :)


[link]



Esetleg nézz be hozzám a blogomra! Rengeteg animéről írtam már, és a bejegyzések végén linkeket is mellékelek, ahol tudsz nézni animét. :)


[link]

2021. ápr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

Pár személyes kedvencem, ami szerintem az emberek többségének is tetszene, akár kezdőknek is ajánlható:


Steins;gate

Tensei shitara slime datta ken

Angel beats

Plastic memories

Monogatari széria

Toaru majutsu no Index(+ Railgun, ezt még jobbnak is tartom, mint a főszálat)

NHK ni youkoso!

2021. ápr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!